Koşu bandı hakkında

slhyldz

New member
Arkadaşlar koşu bandı almaya karar verdim. İnternettende araştıracağım tabiki.
Servis ağı, dayanıklılık, yedek parça, sessizlik ilk önceliğim.
Buna göre hangi markaları önerirsiniz. Dikkat etmem gereken özellikler nelerdir. Örneğin DC motorlu olsun, şu olsun vs… Varmı bu konuda bilgi sahibi.

serkanuludag

New member
koşu bandı zemin olarak cok sert olduğundan ve dayanıklılığı zorladığından eklemlerde sorun kaslarda gereksiz yırtılmalara neden oluyor.
çık dışarıda sabit tempoda yürü daha iyi ...

eliptik bisiklet (skywalk) normal bisiklet tavsiyemdir ...

illa koşu bandı diyorsan marka olarak Matrix öneririm

yalcin

New member
şuan aktif olarak antrenman yaptığım için soruyorum; neden koşu bandı ?

belki soruna cevap olmayacak ama ben koşu bandı yerine bisiklet tavsiye ederim! koşu bandına göre bisiklet daha kullanışlı olur aynı zamanda gürültü seviyeside düşük olacaktır hem daha fazla verim alırsın; daha az yorulurken daha fazla enerji harcamaya yarar sağlar.

slhyldz

New member
İki sene önce hafta içi 16: 17 arası günlük 3 km koşuyordum. Geçen sene her c.tesi 5 km koşmaya başladım. Bu kış hiç koşmadım. Soğuk ta dışarı çıkmaya üşeniyorum. Koşu bandı olursa bir program yapıp koşarım diye düşünmüştüm.

aLi

Yönetim Ekibi
Serkan ve Yalcin'in dedigine katiliyorum.

Kosu bandindan ziyade eliptik bisiklet en etkili ve kullanisli. Normal bisiklette demiyorum oda belli bi yerden sonra sıkıyor. Ama eliptik bisiklette alt ve üst grup kaslar ayni zamanda calisiyor.

Old Rookie

New member
Salih merhaba , biraz ölü yatırım bence koşu bandı benim çok fazla bu işe heveslenip sonradan bırak satmayı vermeye bulacak yer bulamayan arkadaşım oldu bu koşu bandı işinde :D nacizane fikrim ya güzel bir spor salonu yada tembellik yapma , üşenme açık havada koşmaya devam et . Bence en sağlıklısı açık havada koşu , bende bir ara aktif spor yapıyordum salonlarda koşu bandında 8 km. koştuğuma güvenerek Belgrad da koşan arkadaşlar ile birgün kuşayım dedim ciğerlerim patlayacak sandım :D 2 km. çıkmadı benden.

yalcin

New member
ben şahsen koşu bandında ısınmıyorum, bisiklet tercih ediyorum https://www.sporvebiz.com/urun/profitness-yatay-bisiklet-8350-r.html bu linkteki bisiklet yatay bisiklet diye geçiyor fiyatı belki yüksek olabilir ama eliptik yada klasik bisiklete göre hem sırt pozisyon alabiliyor yaslanabiliyorsun bu sayede bel ve oturma bozukluğu yaşatmıyor konforlu ama bir okadarda bacak ve karın bölgesini çalıştırabiliyorsun, hız ve ağırlık ayarı olduğu için bunu tavsiye ederim, diğer klasik bisikletlerde kalori harcayayım derken yoruluyorsun yatak bisiklet netice olarak daha verimli. ammavelakin evde yapılan hiçbir aktiviteyi tavsiye etmem spor salonu üyeliği olmuyor ise dışarıda yapılan birkaç km.lik koşu ardından şınav ve mekik on numara olur.

yalcin

New member
ben eliptik demedim abi, yatay bisiklet diye geçiyor verdiğim linkte..

slhyldz

New member
[MENTION=10]yalcin[/MENTION] Yok yalçın henüz karar vermedim. Bahsettiğin ürün çok güzel ama biraz pahalı. Evde mesajından önce linkini verdiğim ürün var zaten, oda eliptikmidir nedir ondan. Alırsam ya koşu bandı olacak yada evdeki ile devam edeceğim.

yalcin

New member
[MENTION=1857]slhyldz[/MENTION] ben spor konusunda biraz hassasım; o sebeple olunca iyisi olsun, koşu bandını tavsiye etmememin diğer sebebide evde kullanmak için alacağın ürünler kaliteli olmayacak ilk aldığında ve kullandığındaki gürültüsü az iken birkaç kullanımdan sonra göreceksin bandı kurumaya başlayıp kabaracak hatta bandın altındaki taşıyıcı malzemeler ses çıkarmaya başlayacak, koşu bandı öyle uygun fiyatlıları gerçekten koşmak için değil yürümek için bile içler acısı ki koşu bandı olarak aldığın üründe neden yürüyesin yada hızlı yürümek herneyse, hiç unutmam trabzon da kerim hocanın salonunda koşu bandında hoca koşmak yasak diyordu : )) neymiş hızlı yürüyeceksin! tamam aslında teknik olarak koşu bandları koşmak için değil hızlı tempo yürümek için e eğer böyleyse hızlı yürümek için eve koşu bandı almanın manası varmı? koşu bandını yine ev için tavsiye etmem; temiz hava sorunu, nerede kullanacağını bilmiyorum fakat 15 m2 den büyük değildir diye tahmin ediyorum bandı kullanacağın koşu bandında hadi koşuyorsun diyelim bu sefer vücudun normale göre daha fazla oksijene ihtiyacı var fakat 15m2 odada yapılan antrenman birkaç koşu sonrasında amannnn hemen terliyorum hemen yoruluyorum yaahu diye seni söyletmeye başlatıp birkaç antrenman sonra vazgeçmene sebep olacak, bu görüşe göre yatay bisikletide tavsiye etmem ama kötünün iyisi olsun eğer sahiden evde spor yapmak istiyorsan ısrarlar bu yatay bisikleti tavsiye ederim birde yanına medmi diyorlar yere serilen ince halı gibi oluyor ya ondan alırsan bisiklet veya kondisyon çalışmasından sonra kültür-fizik hareketleri önce şınav geniş şınav ve ardından birkaç karın hareketide söyleriz.. on numara antrenman çıkarırsın! şimdiden geçniş olsun :p

Palermo75

New member
Bende evde VOIT var en ıyısı odur bence yınede karar senın

Berkan

New member
annemin hastalıgı için 1 sene once falan almıstık tabi hastalık düzelince camaşır askılıgı oldu evde :D toplasan 5-10 kere cıkmadı üstüne isteyen varsa hoş fiyattan veririm işine yarasın markasıda Dunlop Z6

slhyldz

New member
[MENTION=10]yalcin[/MENTION] Yalçın oyle bir anlattinki neredeyse vazgeçtim. İlgin için tşk. [MENTION=1003]Palermo75[/MENTION] Voit ler bayağı pahalı o kadar para veremem. Tşk. [MENTION=1547]Berkan[/MENTION] Berkan fiyat olarak aklında ne var?

yalcin

New member
abi spor bu başka birşeye benzemez:p görbak sen al koşubandını 2 hafta sonra sıkılacaksın:))))

slhyldz

New member
İşin aslı ney biliyormusun ? Üst katta bir adet var. Aynen dediğin gibi, Berkan'ında anlattığı gibi hiç kullanmıyorlar. :D
Berkan hanımla bir mülakat yapayım, Yalçın'ın dediklerinide bir düşüneyim haber veririm.