Koltuk temizliği...

gorkemsin

New member
40 günlük tatil ve yapılan 5000 km sonrası arabanın içi hiç bu kadar kötü olmamıştı. Kendim temizlemeye karar verdim . Ayrıntılı bir temizliğe ihtiyacı olduğu kesindi. 1,5 saat arabayı süpürdükten sonra koltuk üzerinde gördüğüm bazı lekelenmeler moralimi bozdu. Risk aldım. Arka tekli koltukta bir uygulama yaptım önce ve bir gün bekledim. Amway Loc ve sadece bir lif ile. Sonuç bana göre çok iyi. leke kalmadı koltuklar eski rengine döndü :) Paylaşmak istedim. Rasim abi bu mesajı gördüysen yorumunu bekliyorum. Uzun vadede Loc bir zarar verir mi sence? Gidip onca para dökmeye gerek yok bir koltuk temizliği için. 6 ayda bir yarım saatte mis gibi yapabilirsiniz koltukları.

aLi

Yönetim Ekibi
Emeğinize sağlık.

Böyle çalışmalarda öncesi ve sonrası olarak fotoğraf alsak süper olur :cool:

Berkan

New member
ilk basta güzel gozukebilir elinize saglık ama tamamen kuruduktan sonra, süpürgeyle cekmediyseniz 3-5 gün yada daha sonraki sürelerde kusma yapma ihtimali olabilir özellikle popoyla sırtla cok temas halindeyse. tabi yapmayadabilir sadece belirttim

Lecher

New member
Loc'u ben hep kullanıyorum hiç bi zarar vermez merak etmeyin çok etkili bir genel temizleyeci mikro fiber bez ile birlikte çok güzel iş görüyor tavandan torpidoya kadar her yeri temizlerim amwayla

rayen

Super Moderator
Ynt: Koltuk temizliği...

Umarım iyi olmuştur. loc bu tür işler içindir. Ama elle ıslatılarak yapılan temizlik her zaman risk taşır. Bir halı yıkama makinesi riski enaza indirir.
Risk nedir dersen, silerek aslında kirin büyük bölümünü koltuğun süngerine itiyoruz. Bu da kuruma aşamasında kirin tekrar yüzeye çıkmasına neden oluyor. Genel tanımla kusma oluyor. :)
Makine yoksa bence tek çare köpük temizleyici kullanmak. Köpüğü sık, yay, bekle, sil. Ama yine de en iyi temizlik makine ile olur. Köpük ürünlerde Atas Vinet önerebilirim.

Berkan

New member
Demek istedigmin kapsamlısını Rasim abiden gelmiş saygılar abi :) [MENTION=214]rayen[/MENTION]

gorkemsin

New member
Evet hakli olabilirsiniz ama ben koltuklari islak silmedim arkadaslar. Loc ile karistirdigim suyun kopugunu eski ve temiz bir orgu lif uzerine surerek elde ettigim nemli bezi kullanarak sildim. Koltuklar hafif nemlendi.lekeleri tamamen cikti bana yetti zaten.o tozlu goruntu gitti yeni koltuk goruntusu geldi :)

rayen

Super Moderator

O zaman sorun yok. :D

inimicus

New member
Elinize sağlık. Bu amway loc nereden temin edilebilir?

gorkemsin

New member
Elinize sağlık. Bu amway loc nereden temin edilebilir?
Bizim hanim ogretmen okuldaki ogretmen arkadasindan aliyor. Bunlar piyasada satilmiyor bildigim kadariyla.bunlari pazarlayan saticilar var. Bir ogretmen veya dwvlet memuru tanidik varsa okulunda veya ofisinde bu isi yapan illaki birileri cikar.onlar cok yapiyor.

rayen

Super Moderator

Mutlu bulamazsan ben sana göndereyim. :D

Zeybek

New member
Araç koltuğunun rengi oldukça açık renkli leke kalmadan en iyi temizlik nasıl yapılır? Halı yıkama makinaları ile çözüm üretebilirmiyiz leke kalmadan?

Berkan

New member
çözüm olur ancak çok sıkı kurutman gerekir koltukları yoksa geri kusma yapabimesi gayet olası ihtimal. ahtapot ısıtıyca ısıtmak en temizi tabi buda detaylı temizlik isiyle ugrasanlarda oluyor :) sıcak bir havada 1-2gün güneşin altında kalmasıda aynı etkiyi yaratır düsüncesindeyim

rayen

Super Moderator
[MENTION=2232]Zeybek[/MENTION] kendinizi tanıtınız.
Forumu araştırarak sorunuza yanıt bulabilirsiniz.