Kil Uygulaması ve Boya Koruma Hakkında

volkantr34

New member
Arkadaşlar benim acilen bu uygulamaları yaptırmam gerekiyor. Reçine olayı haddinden fazla arabayı kaplamış onu yaptıktan sonra yada aynı anda boya korumasıda yaptırmak istiyorum ufak tefek rötuşlarda var. Yaptıran arkadaşlar nereyi tavsiye edersiniz fiyat aralığı nedir bilgi verebilir misiniz ?

Teşekkürler , şimdiden

rayen

Super Moderator
Ankara da olsan hallederdik. Ama uygun yer varsa kendin yapabilirsin.
Reçine için atas resinol
cila için acryl- seal
Sanalpazarda satan var. Aynı kişiden kil de alabilirsin.
Resinol kullanırken plaka boyasına gelmemesine özen göstereceksin. Araç boyasına zararı yok, plaka boyasına var. :D

Berkan

New member
kendim yapmim diyorsan Yakın arkadasım ilgileniyor bu işlerle fiyatta kabaca sorarım ama recine için lik pasta boya koruma ıvır zıvırı en babası 200-250 tl civarı bişey tutar. ufak minik rotus kısmı haric tabi onu baska biyere yaptırman gerekicek

pepe

Active member
Volkan benim gibi ne yerim ne zamanim var diyorsan, elimden böyle işler pek gelmez ugrsamam diyorsan sana Meguiars Merter i öneririm:cool:

volkantr34

New member
Valla arkadaşlar ben sizin kadar açıkçası bu konularda çok bilgili değilim. Rasim bey teşekkür ederim kendim yapmayı çok isterim ama Barış'ın dediği gibi ne yerim nede zamanım var. Ama resinol ile plakanın yanında ki siyah çerçeve boyasını uçurmak için kullanabilirim. :)

Berkan kardeş , bilmediğimden soruyorum boya rötuşları yapıldıktan sonra pasta cila daha iyi olmaz mı acaba ? O şekilde bi fiyat edinmemiz mümkünse bilgi almak isterim açıkçası.

Barış dün beni uyandırmasan Ankara'ya doğru gidiyodum sözüm ona navigasyonu açık olan benim :)) Orası tanıdık mı ne kadar fiyat verirler bilgin var mı ? Bakırköy 'deki Meguiar's bana 400 TL fiyat çekti hepsine..

Berkan

New member
Valla arkadaşlar ben sizin kadar açıkçası bu konularda çok bilgili değilim. Rasim bey teşekkür ederim kendim yapmayı çok isterim ama Barış'ın dediği gibi ne yerim nede zamanım var. Ama resinol ile plakanın yanında ki siyah çerçeve boyasını uçurmak için kullanabilirim. :)

Berkan kardeş , bilmediğimden soruyorum boya rötuşları yapıldıktan sonra pasta cila daha iyi olmaz mı acaba ? O şekilde bi fiyat edinmemiz mümkünse bilgi almak isterim açıkçası.

Barış dün beni uyandırmasan Ankara'ya doğru gidiyodum sözüm ona navigasyonu açık olan benim :)) Orası tanıdık mı ne kadar fiyat verirler bilgin var mı ? Bakırköy 'deki Meguiar's bana 400 TL fiyat çekti hepsine..
rotüstan sonrası daha mantıklı tabi ama yapmadıgı için demiştimde ben aksam konusur bilgi verirm. ne renk araç nası bir rotus gerekli bide resmi falan varsa ozeldende burayada koyabilirsin

pepe

Active member

Valla Volkan ben de şaşırdım :D dedim nereye gidiyor ben mi yanlış anladım karşıya geçmeyecek miydi diye

iyi bari döndün de yakaladın beni ;)

sercan

New member

bence hiç yapma gece arkadan far vurunca sildiğin yerlerin parlaklığı gittiği için tuhaf bir görünümü oluyor. Ayrıca, ben bu boya koruma iç dış detaylı temizlik için istenen absürd paralara çok aciyorum. geçtiğimiz ay 1 sene önce pasta cila yaptırdığım aracımı piyasadaki en iyiler arasında gösterilen firmaya götürdüm ve kapalı garaj arabam için abi bu arabanın boyasında aşırı reçine var bu araç ağaç altında kalan bir araba belli dedi. iç dış detaylı temizlik 780 tl dedi. yok artık dedim. yine gittim pasta cila yaptırdım mis gibi oldu.

alperky5054

New member
İdealtepe meguars 300 tl boya koruma ve recıne ıvır zıvır temızlemeden zaten boya koruma yapılmaz :) bunlarda ıcınde 300 tl hafta sonu hava guzel olursa ben bırakıcam aracımı yaza hzırlık :)

volkantr34

New member
Arkadaşlar tavsiyeleriniz için hepinize teşekkür ederim. Arabamı devamlı yıkamaya götürdüğüm Halkalı / Atakent'te Chemical Guys'a götürdüm. Arabayı ilk aldığım hale getirmişler tek prüz kalmamış. Genelde ne alakaysa belirgin olarak reçine hep arka camın dibine ve bagajın etrafına yayılmıştı. Fakat prüzler heryerdeydi. Neyse uzun lafın kısası hiçbir detayı atlamamışlar , didik didik inceledim heryerini. Bir daha aşık oldum :)

Fotoları sizlerle paylaşıyorum..Ekli dosyayı görüntüle 2506Ekli dosyayı görüntüle 2507Ekli dosyayı görüntüle 2508Ekli dosyayı görüntüle 2509Ekli dosyayı görüntüle 2510

brkrhn61

Active member
İdealtepe meguars 300 tl boya koruma ve recıne ıvır zıvır temızlemeden zaten boya koruma yapılmaz :) bunlarda ıcınde 300 tl hafta sonu hava guzel olursa ben bırakıcam aracımı yaza hzırlık :)
Sen direk benim burda oturuyormuşsun bi müsaitlikte tanışalım oranın eski we daimi müşterisiyim.

Berkan

New member
halkalıda oturdugunuz bilseydim direk söylerdim oraya gidin diye bir iki kere malzeme almaya gitmiştim oraya sahipleri iyi insanlar gayet iscilikte cuk olmuş

brkrhn61

Active member
Kendilerinden gayet memnunum. Ufak Bi toplasma yapalım burda :)

brkrhn61

Active member
Onu biz bile yaparız dışarıya para wermeye gerek yok bence

volkantr34

New member
halkalıda oturdugunuz bilseydim direk söylerdim oraya gidin diye bir iki kere malzeme almaya gitmiştim oraya sahipleri iyi insanlar gayet iscilikte cuk olmuş
Zaman ve yer olarak ters olmasaydı arkadaşların önerilerine uyacaktım ama hem biran önce olsun hemde bir kaç kez yaptıkları arabalara denk gelmiş ve çok beğendiğimden bir şans vereyim dedim. Sahiplerini bende tanıyorum ama sürekli uçuşa gidip geldiklerinden çok az denk gelebiliyoruz. 2 ortaklardı teki ayrılmış İsmail var artık işlerin başında.. Çocuklar özenerek yapmışlar. Bende aradım İsmail'i çocukların emeğinden dolayı teşekkür ettim..

brkrhn61

Active member
Burak senin işçiliğine güvenim sonsuz ama seni uğraştırmak istemem...detaycı, gıcık bi müşteri profili var bnde:D
Sen bilirsin abi yardımcı olabileceğim bişey olursa ufak tefek işler elimden geldiğince yardımcı olurum. Ayrıca bazı arkadaşlar mesaj atmışlar kaça yaparsın diye. Yeri gelmişken belirteyim para almıyorum sadece hos sohbetiniz yeter.