Çözüldü Kia Yeni Cee'd Fren Problemi

c@n

Super Moderator
Evet arkadaşlar konuya buradan devam edelim.. Hepiniz bildiği gibi yeni Cee'd lerde mevcut olan fren problemi ve çözümü ile ilgili uzun süredir yazışıyoruz. En son Kore'den gelen mühendisler Berkan arkadaşımızın aracı ile iki gün test yaptılar ve sorunun çözümü için ******* geliştirildi... Bu *******ın bayilere gelmesi 3 hafta ila 1 ayı bulacak. BU süre diliminde araçları daha dikkatli kullanın. Öndeki araç ile mesafeyi gereğinden fazla bırakın... Ne siz ne de biz üzülelim... ******* için neden bu kadar bekliyor dersek, bunun sebebi ise fabrikaa tarafındaki onay süreci, *******ın diyagnoz cihazına uyarlanmasından dolayı. Bültenler bütün bayilere dağıtılacak ve sorundan şikayeti olan kişilerin araçlarına yüklenecek. Aslında *******ın getirisi ABS hassasiyetinin kısmen azaltılması. Belli şartlarda (ABS nin devreye girdiği) fren mesafesinde duruma göre %15-20 mertebesinde iyileşme sağlayabiliyor. %18 denen değişiklik aslen frenaj mesafesi. Sorunun çözülmesi için aracını test edilmek üzere veren Berkan kardeşime de buradan teşekkür ederim. Herkese iyi günler...

berkan1981

New member
Can bende bizzat sen ve diger moderator arkadaslarin konuya olan hassasiyetleri sebebiyle bende bir Teşekkürü borc bilirim

argovolkan

New member
Araçta performans yazılımı varsa o gider heralde dimi, yeni yazılım yüklenince.?

c@n

Super Moderator
Araçtaki yazılım muhtemelen gidecektir, ama tekrar geri yüklenebilir... yeni parametrelere dokunmadan...

cenkboz

New member
2011 model ceed ler için de bu sorun varmı.Yazılım yüklenmesine gerek varmı

josefsalvatini

Yasaklı Üye
Sadece sorun yaşayanlar demeyelim istisnasiz bütün yeni kasa Ceed sahipleri gidip yükletsin

Hatta servisler Arac sahiplerini arayıp güncelleme olduğunu söyleyerek servise davet etmeli .

Sonuçta sorun yasamamış olması kısının o durumla karşılaşmamış olmasından dolayı

memir

New member
ısrarla konu ile ilgilenip takip edip ve netice aldınız çok teşekkürler. arkdaşlar emeğinize sağlık

santafreezy

New member
Yani diyecek bişey bulamıyorum.. gözlerim yaşardı, mükemmel bir birliktelik söz konusu değerli abilerim. Herkes bir sorunu çözmek için canla başla çalışıyor. Çok mutlu oldum doğrusu. Bende önümüzdeki ay inşallah yeni kia cee'd premium sahibi olucam ve artılarını eksilerini hep siz bizzat cee'd kullanıcılarından çıkarımlar yaparak öğrendim ve karar kıldım almaya. Hatta siz değerli abilerimden araç seçimi konusunda da yardım almak isterim tecrübelerinize dayanarak :eek: belki buraya böyle yazmak olmadı ama kusura bakmayın :D herkese özellikle böyle hassas konulara çözüm getirdikleri için çok teşekkür ederim

Emre Akçay

New member
Cenk abi sormuş ama eski kasa Ceed ler içinde böyle bir güncelleme yapılacak mı?

kaan

New member
sonunda hak verdiler ve sorunu buldular ya...neyse biran önce halledilsin şu problemde.kışın frenlere güvenmek istiyorum. inş.glince telefonla bizlere haber verirler...

c@n

Super Moderator
Gelince mutlaka herkesin haberi olacak merak etmeyin....

Bu yazilim sadece yeni kasa ceed ler icin... eski kasalarda boyle bir problem yok...

TeamPASAOGLU

Tesla

New member
haftaya Denizli servisine gidip bildireyim durumu. Kesin haberleri yoktur. Ben haftaya Marmaris'e dönücem. Sırf bunun için tekrar 200 + 200 km yol yapıp yazılım yükleticem. Zamanında Hyundai bu sorunu düzeltirken Kia keşke ayak diremeseydi. Umarım servislere zamanında dağıtırlar.

babıesrar

New member
Can abi yusuf abi ilgilenen herkes ve berkana sonsuz teşekkürler :)

aliorala

New member
sonunda çözüm buldular. arkadaşlar ayzılım gelince hbr vermeniz mümkünmüdür?
ben samsundayım samsundaki asal otomativin hiç umrunda değiliz. bakmayın foruma felan diyolar. bi dedikleri bi dediklerine uymuyor.

akrepkral86

New member
Arkadaşlar az önce ataşehir kia oğuşlarla konuştum ve daha sonrada onaylamak için çelik motoru aradım ikiside frenle ilgili bir yazılımın olmadığını iddia ediyorlar hatta oğuşlardaki servis sorumlusu gelin deneyelim ABS'nin nasıl çalıştığını göstereyim size diyor sanki ben bilmiyormuşum gibi birde forumdakiler hakkında bir kaç kendini bilmez böyle şeyler yazıp milletin kafasını karıştırıyor diyor bu duruma benim çok canım sıkıldı arkadaşlar gelin forumca bir yerde buluşup bu konuyu artık kökünden halledelim gerekirse hukuki yollara başvuralım çünkü bu iş bir kişinin boyunu aşıyor gördüğüm kadarıyla

c@n

Super Moderator
Arkadaslar siz bakmayin servislerin dedigine, suan onlarin hic birseyden haberi yok... bosbos konusuyorlar... yazilim gelince sorarsiniz onlara varmiymis diye... her agzi olan konusuyor... agzimi bozacam birkac aptal icin...

Dedigim gibi ben burdan bilgilendirme yapacagim.. siz suan icin cok bilmis servislere birsey sormayin...

TeamPASAOGLU

akrepkral86

New member
Abi servisi bırak çelik motorda aynı şeyi söylüyor neredeyse kavga edecektim adamlarla ama onlarında suçu yok onlarda çalışan sonuçta asıl suç çelik motorun

c@n

Super Moderator
Sorunu celik motor da sadece ssh muduru ve yardimcilari biliyor... musteri temsilcilerine birsey soylememislerdir... neticede yazilimi fabrika onayliyacak... kimseyi arayipta sinirinizi bozmayin.. burayi takip edin yeterli...

Ben gerekli yerlerden zaten bilgi akisi sagliyorum...

TeamPASAOGLU

akrepkral86

New member
İlginiz için çok tşk ederim can bey haberlerinizi bekliyorum inş bir an önce halledilir bu sorun