Kia ceed premium ile vw golf 7 highline karşılaştırma

akrepkral86

New member
Düşüncelerinizi merak ettiğim için bu konuyu açmak istedim bu iki araç arasında her açıdan(gerek donanım gerekse teknik özellik)bakımından herkes artı ve eksi yönlerini yazsın

babıesrar

New member
golf kullanmadım hiç. benim açımdan ceedin sorunsuz tam otomatik şanzumanı golfün dsgsinden önde. ne kadar az yakan ve konforlu bi şanzuman da olsa dsg ile alakalı o kadar sorun sıkıntı okuyunca ben yanaşmam şahsen dsgye. ayrıca tamam zevk renk meselesi ama kardeşim estetik zevke biraz sahip adam yeni ceedin golf7den tasarım olarak çok önde olduğunu görür. aynı durum ön konsolda da geçerli. bu konuda ceedten önde olabilecek tek araç bence giuliettadır. sürüş zevkini bilemem ama bikaç sağlam kullanıcı golfün süspansiyon dengelerini en iyi yaklayan hb olduğunu söylüyordu. öte yandan ceedin sürüşü inanılmaz zevkli hiç yormuyor. hele virajlardaki güven hissi remen beni benden alıyor .. üst devirlerde stock haliyle ara hızlanmaları bence gayet iyi. ilk kalkış da golf muhtemelen daha ataktır.. öte yandan golf 7 highline eşdeğer donanımları ekleyince ceed premiumdan en az 10 bin yüksek sanırım. zira panaromik olmadan 74 diyor sitede kia.com ise 67 demiş..hesap ortada bence premium:cool:

CeedTR

New member
fatih kardeş hislerime tercüman olmuşsun.

amorusso

New member
Hahaha ceed forumunda golf un artıları mı, hiç güleceğim yoktu, ceed 5-0 onde başlıyor, uçuk fiyat farkı, kullanım kitapçiginda dsg ısındığında sağa çekip soğutun yazması, arka bağımsız süspansiyon olmaması, motorun 105 bg oluşu :)

akenatons

New member
Kia'nın en büyük eksisi marka imajı, Volkswagen'in en büyük artısı marka imajı. Bu yüzden de Kia'nın en büyük eksisi 2. el değer kaybı, vw nin en büyük artısı 2. ellerinin sıfırla aynı paraya satılması.

amorusso

New member
Bilinçli tüketici ile bilinçsiz tüketici arasındaki ince farktan ibaret :)

akrepkral86

New member
Herkese tşk ederim yorumlarınız için bende böyle düşünüyorum fakat herkesin bu konuda fikrini almak istediğimden bu konuyu açtım

bilgin

New member
golf 7 mi ???? ben premium ceed alırken jetta comforline 2.000 TL daha ucuzdu jetta almaktan son anda vazgeçip ceed aldım iyiki almışım çok uzun yol yaparım hemen hemen her hafta bir defa sağlam kaza atlattım hız 110 aniden direksiyonu tam sağ yapıp frene yüklenmem gerekti ve o viraja girdiğim gibi çıktım, yemin edebilirim o gün altımda sıradan bir araba olsaydı ben belki bu iletiyi yazamıyor olurdum :) Çok şükür Allah'ım.

babıesrar

New member
golf 7 mi ???? ben premium ceed alırken jetta comforline 2.000 TL daha ucuzdu jetta almaktan son anda vazgeçip ceed aldım iyiki almışım çok uzun yol yaparım hemen hemen her hafta bir defa sağlam kaza atlattım hız 110 aniden direksiyonu tam sağ yapıp frene yüklenmem gerekti ve o viraja girdiğim gibi çıktım, yemin edebilirim o gün altımda sıradan bir araba olsaydı ben belki bu iletiyi yazamıyor olurdum :) Çok şükür Allah'ım.
çok geçmiş olsun bilgin. Allah göstermesin bi daha

berkan1981

New member
Geçmiş olsun bilgin aman dikkat et kardesim

akrepkral86

New member
Geçmiş olsun bilgin kardeşim Allah daha beterinden korusun

bilgin

New member
sağolun arkadaşlar benim söylemek istediğim gerçekten cee'd gayet güvenli gerçekten kullanırken zevk en önemlisi güven veriyor

ilkeryasinozgen

New member
golf kullanmadım hiç. benim açımdan ceedin sorunsuz tam otomatik şanzumanı golfün dsgsinden önde. ne kadar az yakan ve konforlu bi şanzuman da olsa dsg ile alakalı o kadar sorun sıkıntı okuyunca ben yanaşmam şahsen dsgye. ayrıca tamam zevk renk meselesi ama kardeşim estetik zevke biraz sahip adam yeni ceedin golf7den tasarım olarak çok önde olduğunu görür. aynı durum ön konsolda da geçerli. bu konuda ceedten önde olabilecek tek araç bence giuliettadır. sürüş zevkini bilemem ama bikaç sağlam kullanıcı golfün süspansiyon dengelerini en iyi yaklayan hb olduğunu söylüyordu. öte yandan ceedin sürüşü inanılmaz zevkli hiç yormuyor. hele virajlardaki güven hissi remen beni benden alıyor .. üst devirlerde stock haliyle ara hızlanmaları bence gayet iyi. ilk kalkış da golf muhtemelen daha ataktır.. öte yandan golf 7 highline eşdeğer donanımları ekleyince ceed premiumdan en az 10 bin yüksek sanırım. zira panaromik olmadan 74 diyor sitede kia.com ise 67 demiş..hesap ortada bence premium:cool:
:cool: bence de

ilkeryasinozgen

New member
Cok gecmiş olsun bilgin. Allah hepimizin reflekslerine kuvvet versin :)

OGZKRT

New member
Golf 7 ye türkiyede ilk sahip olan benim çok yakın bi arkadaşım çocuk 74.000 lira 1.6 TDI 105 hp DSG highline aldı. Ben premium ceed alınca metrik kahve çocuk bayıldı arabayla test sürüşüde yapınca golfe verdiği paraya bayağı bi sövdü :D Şimdi iki arabaya da realist yaklaşalım. Golf yedi yeni keskin tasarım çizgileriyle çok ön planda tabi bu aracı bi xenon far ve 17 inç jantlar la kombine etmezseniz bişeye benzemiyo açıkçası. Golf 7 nin içinde o piano black kaplamalar aracı çok seksi göstermiş özellikle orta konsolda bulunan dokunmatik ekranda ayrı bi hava katmış tabi o ekranın hırsızlar tarafından 3 saniye içinde sökülmesi ayrı bi trajedi :D Golfün üstünde bulunan yüksek performans değerleriyle az yakıt seviyelerinde dolaşan 7 ileri dsg şanzımanı en büyük artısıdır golfün. Tabi baze dsg lerin 1000 km olmadan şanzıman bırakması gibi olaylarlada karşılaştım. Eğer full bir golf almaya niyetlenirseniz dizel otomatik bu size 72.000 ile 74.000 arasına patlayacaktır ve büyük ihtimal sizi minimum 3 ay bekletecekler araç için. Panaromik cam tavan +navigasyom+keyless go donanımlı bir golf isterseniz bu size 86.000 liraya patlıyo ve o parayı aklı başında hiç bi insan vermez o arabaya ( ben az kaldı veriyodum ). Şimdi gelelim bizim yeni ceed e öncelikle aracın verdiği duruş hissi ni hiç bi hb araca değişmem araba bir şeridi dolduruyo yani kısacası oturaklı araba ayrıca yan aynalardaki piano black kaplamalar bu araca hey bana dermişcesine bi hava katıyo. Yeni ceed eski kasaya göre tam bir evrim örneğidir hem interrior da hem exterrior da :) Eğer 1.6 T DI bi araç istiyorsanız bu da ceed se doğru seçim 1.6 TDI 128 PS güç yalnız üstünde bulunan 6 ileri tam otomatik şanzıman aracın istenilen performans seviyelerine çıkmasındaki en büyük engel ayrıca yakıt tüketimi konusunda da büyük sıkıntılara yol açıyor ancak bu şanzıman piyasa sürüldüğü günden beri hiç bir sıkıntı ya da sorun yaratmamıştır kesinllikle kusursuz bir sürüş deneyimi yaşatıyor. Ceed premium a şu anda 65.400 gibi bir rakama ulaşabilirsiniz ve emin olun bu araca sahip olduğunuza golf gözünüzde tüpçü arabası gibi kalıyo ;) Saygılar

deadgarden

New member
golfun highline ında dokunmatk navigasyon. ve Dsg şanzıman ceed den üstün kılan. ve golfun kotukları bi başka bence.
bizim ceedlerde en azından premiumda navigasyon opsiyonel olabilseydi haksızmıyım.

c@n

Super Moderator
Benim bir arkadaşımda cede vardı sattı golf 7 aldı... Bana dediği golf te ceed deki konfor yok...

josefsalvatini

Yasaklı Üye
golfun highline ında dokunmatk navigasyon. ve Dsg şanzıman ceed den üstün kılan. ve golfun kotukları bi başka bence.
bizim ceedlerde en azından premiumda navigasyon opsiyonel olabilseydi haksızmıyım.
Servisler artık takiuor orjinal cok pahalı ve ilave bir iki aksesuarla Kia Tarafından veriliyor araba fiyatı yükseliyor haliyle