Kia Cee'd Concept Plus Hakkında.. Ciddiyim Basacam Parayı Ceed'e :)

Anıl Ercan

New member
Merhabalar arkadaslar. Yeni Üye oldum sitenize. Ben Sırnak'ta Askerim Allah Kısmet Ederse 3 Ay Sonra Terhis Oluyorum. Çok Sıkı Bir şekilde Kia Ceed Arastırmasına Girdim.. Bir KaÇ Sorum Olacak Lütfen Cevaplarsanız Sevinirim..

1. Kia Ceed Concept Plus Modelini Alacagım SIFIR Km Alacagım 70.000 tl vermeye degermi ?

2. Motor'a chip tuning yazılımı yapılıyormu yapılıyorsa sıkıntısız yürüyormu araç ve randımanlı oluyor mu

3. Xenon far Kit'i takılıyormu takılıyorsa hangi marka xenon kit takılıyor bildigim kadarıyla canbus'lı ceed'ler.. far ve sisler 6000k xenonsuz binmem ben o arabaya :)

4. Renk olarak Kırmızı aklımda nasıl renktir arabayı harika gösterir mi ?

5. Body Kit Olacak tabiki body kit arac rengi degilde Parlak Siyah Olsa Nasıl Olur ?

Sorularım bunlar bana biraz anlatırmısınız bu aracı + Ve - leri neler..

Almaya degermi ?

pepe

Active member
Merhabalar arkadaslar. Yeni Üye oldum sitenize. Ben Sırnak'ta Askerim Allah Kısmet Ederse 3 Ay Sonra Terhis Oluyorum. Çok Sıkı Bir şekilde Kia Ceed Arastırmasına Girdim.. Bir KaÇ Sorum Olacak Lütfen Cevaplarsanız Sevinirim..

1. Kia Ceed Concept Plus Modelini Alacagım SIFIR Km Alacagım 70.000 tl vermeye degermi ?

2. Motor'a chip tuning yazılımı yapılıyormu yapılıyorsa sıkıntısız yürüyormu araç ve randımanlı oluyor mu

3. Xenon far Kit'i takılıyormu takılıyorsa hangi marka xenon kit takılıyor bildigim kadarıyla canbus'lı ceed'ler.. far ve sisler 6000k xenonsuz binmem ben o arabaya :)

4. Renk olarak Kırmızı aklımda nasıl renktir arabayı harika gösterir mi ?

5. Body Kit Olacak tabiki body kit arac rengi degilde Parlak Siyah Olsa Nasıl Olur ?

Sorularım bunlar bana biraz anlatırmısınız bu aracı + Ve - leri neler..

Almaya degermi ?
1- Değmez olur mu hiç!!! Piyasada bulabileceğin en donanımlı-en stabil-en sorunsuz araçtır diyebilirim muadillerine göre...Tam bir f/p aracı.

2- Chip tuning yaptıran arkadaşlar oldukça çok...Şu ana kadar yağ eksilten, turbo patlatan duymadım ben

3- Xenon takılıyor. Canbus'lı Ceedler sorun yok

4- Tüm renkler Ceed'e yakışıyor ama kırmızı tabi ki ayrı iyi bakıp koruyabilirsen

5- Piano black araca gidiyor. İç döşemede var. Dışarıda da denenebilir

slhyldz

New member
Barış şu ceed teki donanımları bir saysana. Mesela focusta veya golfte olmayan ne donanım var?

pepe

Active member
Sevgili Salih öncelikle Focus ve Ceed'in birbirine muadil donanımları Style ve Concept Plus fiyatları aşağıdaki gibi...Dersen ki muadili Titanium'dur onun da 2015 fiyatını ekliyorum...(Siteden alınmış fiyatlardır)
Style 1.6L TDCi 115PS 5K 74.150 TL

Titanium 1.6L TDCi 115PS 5K 80.640 TL

cee'd CONCEPT PLUS
Manuel
1.6L
Dizel
128 PS
72,300 TL

Donanım olarak ise Ceed Concept Plus da olup Focus Style da olmayanlar:
Cam Tavan, Arka Park Sensörü, Led Farlar, Viraj Aydınlatmaları, Sürücü-Yolcu Bel Desteği, Çift Bölgeli Dijital Klima, Bluetooth Sistemi...

Gözüme çarpan en ciddi farklar bunlar ve kampanyalı liste fiyatı 1850 tl daha pahalı...Tercih senin Salih daha fazla verip daha az donanıma sahip olabilirsin

Titanyum Donanımda olup Ceed Concept Plus da olmayanlar: yok !

Golfe bakmıyorum bile :) Paket fiyatları aracın kendisinden pahalı çıkıyor

Berkan

New member
golfe hiç bakma Barış 95bin highline dsg 1.6tdi golfun standart fiyatı :D +1.100 metalik renk +3.100 sunroof +1.100 keyless anahtarsız donanımı koyarsak premiuma yanaşıyor heralde. (golfun bixenon artısı, ceedin hafızalı koltuk artısı vs detay girmedne kabaca donanım esitlemeye calısırsak) ceed premium suan 81.100 tl arada 20bin tlcik var

pepe

Active member
golfe hiç bakma Barış 95bin highline dsg 1.6tdi golfun standart fiyatı :D +1.100 metalik renk +3.100 sunroof +1.100 keyless anahtarsız donanımı koyarsak premiuma yanaşıyor heralde. (golfun bixenon artısı, ceedin hafızalı koltuk art

Şaka gibi bir fiyat politikası şu VW'de ki...Şükür ki bu yaşıma kadar daha bulaşmadım VW'e...o paralara A180 cdı alınır yahu:cool:

Day Walker

New member
Bende uzun zaman araç almak için çok bakındım. Wag gurubuna Doğuşun garanti politikası yüzünden ayarım zaten.

2 yıl 150.000 km bu nedir yahuu. Adam sahibinden de satıyo memurdan jetta 2 yaşında 150.000 km de. Bakkala bile arabayla gitmiş bide memur.

Fiyat, Garanti, SSH vb. gibi kriterleri göz önüne alırsak Kia Ceed alınacak en uygun araçların başında geliyo. Ayrıca bendede Concept plus var ve muadili modellere göre daha dolu bir araç. Ve yakıt ortalamam 8.1 lt km 10.000 de ve bi türlü düşmedi.

Amma muadillerine göre nerdeyse 3 lt ye yakın daha fazla yakıt sarfiyatı var. Buda oldukça büyük bir dez avantaj. yeni kasa gelince düşünüyordum ancak şanzımanda ciddi iyileştirmeler olmadığı sürece sanmıyorum alacağımı.Zaten satanlarda sadece yakıt yüzünden satıyorlar.

Berkan

New member
golfe hiç bakma Barış 95bin highline dsg 1.6tdi golfun standart fiyatı :D +1.100 metalik renk +3.100 sunroof +1.100 keyless anahtarsız donanımı koyarsak premiuma yanaşıyor heralde. (golfun bixenon artısı, ceedin hafızalı koltuk art

Şaka gibi bir fiyat politikası şu VW'de ki...Şükür ki bu yaşıma kadar daha bulaşmadım VW'e...o paralara A180 cdı alınır yahu:cool:
oda süslü megane ;)

Bende uzun zaman araç almak için çok bakındım. Wag gurubuna Doğuşun garanti politikası yüzünden ayarım zaten.

2 yıl 150.000 km bu nedir yahuu. Adam sahibinden de satıyo memurdan jetta 2 yaşında 150.000 km de. Bakkala bile arabayla gitmiş bide memur.

Fiyat, Garanti, SSH vb. gibi kriterleri göz önüne alırsak Kia Ceed alınacak en uygun araçların başında geliyo. Ayrıca bendede Concept plus var ve muadili modellere göre daha dolu bir araç. Ve yakıt ortalamam 8.1 lt km 10.000 de ve bi türlü düşmedi.

Amma muadillerine göre nerdeyse 3 lt ye yakın daha fazla yakıt sarfiyatı var. Buda oldukça büyük bir dez avantaj. yeni kasa gelince düşünüyordum ancak şanzımanda ciddi iyileştirmeler olmadığı sürece sanmıyorum alacağımı.Zaten satanlarda sadece yakıt yüzünden satıyorlar.
gaza insaflı davransan yarım litre oynatırsın :D

gel elele yazılım yaptıralım :D

Day Walker

New member
oda süslü megane ;)

gaza insaflı davransan yarım litre oynatırsın :D

gel elele yazılım yaptıralım :D
olm adam tfsi ile deli gibi gidiyo 6.5 yakıyo delirtti çok taktım bu ara arabaya hanım çok seviyo yoksa gözünün yaşına bakmıycam vercem hemen. Yazılım işi 2 agustosta alanya yapıcam ondan sonra kesin gibi giderim Gaziye bakarım keyfime :)

Berkan

New member
olm adam tfsi ile deli gibi gidiyo 6.5 yakıyo delirtti çok taktım bu ara arabaya hanım çok seviyo yoksa gözünün yaşına bakmıycam vercem hemen. Yazılım işi 2 agustosta alanya yapıcam ondan sonra kesin gibi giderim Gaziye bakarım keyfime :)
ceedler muadile göre biraz fazla yakıyormu yakıyor ama. hem 16valf hem donanım var, güç var üstünede agırlık var (otomatiklere bir darbede sanzımandan).

nerdeyse denk donanımlı iki arac. golf 100 bin iken ceed 80bin aradaki 20bin.

otomatik için 100kmde 1,5 litre fazla yaksa desek. 700 km'de 10.5 litre fark eder
oda kabaca mazota 4lira desem(yazdıktan sonra baktım fazla demişim shell nitro bile 3.87miş idare edin :) ) 42 lira fark.
20.000/42=476.1 depo eder suyunu cıkartıp ayda 2 depo dersek 19.8 seneye denk gelir :D inşallah bukadar rakamın içinde corba etmedim kendimide sizide :D

ayrıca bizim forumda gecen cocukla konustum 1.2tsi polo yazılım+egz. 40 kurus yakıyorm dedi resmini attı :D (tsi/tfsi eko spec yakarsın ayrı tabide) 1.6tdi 110luk a3 sedanla arkadasımkine bakıyorm sürekli 6-6,5larda geziyor oda.
ben ankaradan kadran verisiyle ort hız 140, tüketim 7.1 le geldim yolun %80 160-170 altına düşmeden, hangi benzinli yakcak bakim böyle :D

Son düzenleme:

Day Walker

New member
ceedler muadile göre biraz fazla yakıyormu yakıyor ama. hem 16valf hem donanım var, güç var üstünede agırlık var (otomatiklere bir darbede sanzımandan).

nerdeyse denk donanımlı iki arac. golf 100 bin iken ceed 80bin aradaki 20bin.

otomatik için 100kmde 1,5 litre fazla yaksa desek. 700 km'de 10.5 litre fark eder
oda kabaca mazota 4lira desem(yazdıktan sonra baktım fazla demişim shell nitro bile 3.87miş idare edin :) ) 42 lira fark.
20.000/42=476.1 depo eder suyunu cıkartıp ayda 2 depo dersek 19.8 seneye denk gelir :D inşallah bukadar rakamın içinde corba etmedim kendimide sizide :D

ayrıca bizim forumda gecen cocukla konustum 1.2tsi polo yazılım+egz. 40 kurus yakıyorm dedi resmini attı :D (tsi/tfsi eko spec yakarsın ayrı tabide) 1.6tdi 110luk a3 sedanla arkadasımkine bakıyorm sürekli 6-6,5larda geziyor oda.
ben ankaradan kadran verisiyle ort hız 140, tüketim 7.1 le geldim yolun %80 160-170 altına düşmeden, hangi benzinli yakcak bakim böyle :D
ayda 2 depo iyi yazmışsın yaw ben 3 den aşşa düşmüyorum hafta sonları yazlık falan bazen geçiyorum bile :)

6,0 - 6,5 razıyım 8 lerde geziyorum hala ;)

blackbety

New member

gogolan

New member
arkadaşlar merhaba,

Kia ceed concept plus a/t dizel aracım şuan 1050 km ve şehir içi yakıt tüketimim 7,2 lt. şehir dışı uzun yolda cruzla 6,8 lt ye kadar düşüyor. ilerleyen zamanlarda bu tüketim değerlerinin daha da düşeceğini düşünüyorum.

Day Walker

New member
sehırler arası kac km hızla gıdıyorsun kı 8 litre yakıyo ben 100 km dun pazartesi gunu tekırdag hadımkoy arasını sabah 7 de geldım en sonra tuketım 7,8 litre dedı ama 150 nin asagısi yok en fazlada 190 yaptım demek kı hızlı gıdıyorsun
Aynen bende her hafta tekirdağa gidiyorum ama 2 haftadır arabaya basmıyorum hatta ECO gidiyorum ama yinede düşmedi. Perşembe günü Tekirdağ Kia bayine götürcem yağ su kontrolü yaptırıcam :)

unalks

New member
7000 km aracım 6,5 yakıyorum (dizel düz) işe git gel ş.içi hep hiçte kasmadan yeri geliyor basıyor ve agresif kalkışlarda yapıyorum. bakımdan sonra küçük bir düşüş daha olacağı kanısındayım bu arada 3 ay sonra bakıma gireceğim km yi dolduramamda :)

QUARESMA_C

New member
Bende o kadar araştırmadan sonra 2013 premium aldım. Kesinlikle piyasadaki fiyat performans ve özellik bakımından en iyi araç