Kia ceed alinmalimi?

mangusta

New member
Arkadaşlar merhaba,1.5 aydir araç bakiyorum..butcem doğrultusunda en son citroen c4 confort plusta karar kilmisken,hayatta almam dediğim Kia nin bayisine gittim aslında bayi 3 markanin satis ve servisini üstlenmiş Hyundai,Honda,Kia...hondaya bakmaya girmiştim benzinli 1.6 atmosferik hondalara 57 bin fiyat çekilince ufaktan cikarken ceedi gördüm ...bu ne ya derken içinde buldum kendimi...herşey yerli yerinde diğer baktigim markalarda opsiyon olan herşey mevcut arka diz mesafesi oldukça iyi..baktigim model 1.6 crdi consept modeldi yani sunroof ve led olmayan paket test surusunude yaptim oldukça akici ve sessiz geldi bana...test sürüsü sonraki elinde 1 adet concept siyah 1 adette consept plus led+sunroof 2013 model olduğunu söyledi satis müdürü..consept için 56 bin consept plus için 61 bin fiyat verdi sizce nasil ..aklimda 62 bine navigasyonlu verirse almak var nasipse ...sizin fikirlerinizi ihtiyacim var bu arada manüel araç...sizce neden ceed?olumlu ve olumsuz yorumlar rica ediyorum özellikle kullanicilardan.

Tesekkur ederim

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dellobaltino

New member
türkiyede marka algısı cok farklı. önyargıyla yaklaşılıyor. kalite hiçbir markanın tekelinde olan birşey değil ve şimdi pek tercih edilmeyen birçok marka kaliteli arabalar üretebiliyor. kia son yıllarda atılım yapmış durumda ve ünlü tasarımcı peter shreyeri bünyesine katmış durumda. kia ceed 2012 tasarım ödülünü almıştı. araba zaten çok yakışıklı söylemeye gerek yok. kabin de çok şık ve gösterişli kaliteli malzeme kullanılmış. en boş olan conseptte bile yok yok o yüzden başka arabaların boşlarıyla kıyaslamamak lazım. piyasadaki 1.6 dizel motorlar içinde en güçlü motorlardan biri. yalnız otomatik vites tavsiye etmem çok yakıyor manueli iyidir. ayrıca navigasyolu ceed bekleme türkiyede maalesef navigasyonlusu yok. sonradan kendin taktırabilirsin o da orjinal naviyi değil. piyasada çok fazla aksesuar yok yeni ceedler için buda bir eksi yönü. yaklaşık 8 aydır manuel consept kullanıyorum. keyif veriyor yol tutuşu gidişi çok güzel bakan bir daha bakıyor. sonuç olarak c4 yerine tercih edilebilir bi araba

rayen

Super Moderator
Öncelikle hoşgeldiniz. Ceed forumunda Ceed alınır mı? diye sormanın yanıtı elbette %99 "evet alınır" olur. :D
Ancak tarafsız olarak yazmak gerekirse, şu anda Türkiye'de bulunan diğer markaların araçlarıyla kıyas yaptığımızda, sahip olunan özellikler ve fiyatlar karşılaştırıldığında Ceed ön plana çıkmaktadır.
Bizim burada eleştirdiğimiz Çelik motora rağmen bu araç alınır.
Neden alınır?
1. Bilinen kronik bir sorunu yoktur. Burada yazılan, eleştirilen ufak tefek sorunları olsa da baş ağrıtacak sorunlar değildir.
2. Tasarımı hoştur. (Göreceli bir kavramdır.) Dikkat çeker.
3. Adam gibi kullanırım diyenler için yağını, filitrelerini değiştir yürü git tarzında bir araçtır.
4. İllaki servisten başka yere gitmem ama bulunduğum yerde servis yok diyenler için hyundai servisleri bol bulunan bir alternatiftir.
5. Uzun yolda sürüş açısından sürücüyü yormayan bir araçtır. Bunu 20 günde 10 bin km'lik Avrupa turu yapmış biri olarak söylüyorum.
vs. vs. uzar gider.
Neden alınmaz?
1. Ben hassas adamım aracımla ilgili en ufak bir sorunumda ilgilenilsin, servis fiyatları uygun olsun diyorsanız alınmaz.
2. Araca 1 yıl binerim sonra satarım diyen biri iseniz ve 2 günde satılsın istiyorsanız alınmaz.
3. Kia neymiş? Abi ne yaptın sen bu marka araç alınır mı? vs. diye söyleyenlere karşı hassassanız ve uğraşamam diyorsanız alınmaz.
4. Fabrika değerlerinden daha aşağıda bir değer bekleyip bu araç çok yakıyor diye söylenecekseniz yine alınmaz.
vs.vs.
Sonuç, olarak ben aldım. Hem de 2 tane. Zaman zaman kızdığımda kendimi enayi gibi hissetmeme rağmen başka araçlarda oluşan sorunları gördükce (kıl bir adam olarak) iyi ki almışım dediğim zamanlar daha fazla olmuştur.
Fiyat olarak iyi görünüyor. Ancak, İstanbul'a yakınsınız. Kia Ersu'dan Mehmet'ten ve Kia Mar Oto'dan Turgay'dan fiyat almanızı öneririm. Bu arkadaşlara Club üyesi olduğunuzu da belirtirsiniz. Hatta imkanınız varsa bence ulaşabildiğiniz tüm Kia bayilerinden fiyat alın, pazarlık edin.

mangusta

New member
Ynt: Kia ceed alinmalimi?

Öncelikle hoşgeldiniz. Ceed forumunda Ceed alınır mı? diye sormanın yanıtı elbette %99 "evet alınır" olur. :D
Ancak tarafsız olarak yazmak gerekirse, şu anda Türkiye'de bulunan diğer markaların araçlarıyla kıyas yaptığımızda, sahip olunan özellikler ve fiyatlar karşılaştırıldığında Ceed ön plana çıkmaktadır.
Bizim burada eleştirdiğimiz Çelik motora rağmen bu araç alınır.
Neden alınır?
1. Bilinen kronik bir sorunu yoktur. Burada yazılan, eleştirilen ufak tefek sorunları olsa da baş ağrıtacak sorunlar değildir.
2. Tasarımı hoştur. (Göreceli bir kavramdır.) Dikkat çeker.
3. Adam gibi kullanırım diyenler için yağını, filitrelerini değiştir yürü git tarzında bir araçtır.
4. İllaki servisten başka yere gitmem ama bulunduğum yerde servis yok diyenler için hyundai servisleri bol bulunan bir alternatiftir.
5. Uzun yolda sürüş açısından sürücüyü yormayan bir araçtır. Bunu 20 günde 10 bin km'lik Avrupa turu yapmış biri olarak söylüyorum.
vs. vs. uzar gider.
Neden alınmaz?
1. Ben hassas adamım aracımla ilgili en ufak bir sorunumda ilgilenilsin, servis fiyatları uygun olsun diyorsanız alınmaz.
2. Araca 1 yıl binerim sonra satarım diyen biri iseniz ve 2 günde satılsın istiyorsanız alınmaz.
3. Kia neymiş? Abi ne yaptın sen bu marka araç alınır mı? vs. diye söyleyenlere karşı hassassanız ve uğraşamam diyorsanız alınmaz.
4. Fabrika değerlerinden daha aşağıda bir değer bekleyip bu araç çok yakıyor diye söylenecekseniz yine alınmaz.
vs.vs.
Sonuç, olarak ben aldım. Hem de 2 tane. Zaman zaman kızdığımda kendimi enayi gibi hissetmeme rağmen başka araçlarda oluşan sorunları gördükce (kıl bir adam olarak) iyi ki almışım dediğim zamanlar daha fazla olmuştur.
Fiyat olarak iyi görünüyor. Ancak, İstanbul'a yakınsınız. Kia Ersu'dan Mehmet'ten ve Kia Mar Oto'dan Turgay'dan fiyat almanızı öneririm. Bu arkadaşlara Club üyesi olduğunuzu da belirtirsiniz. Hatta imkanınız varsa bence ulaşabildiğiniz tüm Kia bayilerinden fiyat alın, pazarlık edin.
Vakit ayirip geniş geniş anlattiginiz için tesekkur ederim...bircok soruyu yanitladiniz kafamdaki..ilk sifir aracim olacak o yuzden 5 yil kadar satmayi planlamiyorum..bugün tekrar gittim hayran kaldim yine...satis müdürü yoktu son rakami konusamadik..

Emre Akçay

New member
Tolga Bey mi yardımcı oluyor Edirne'de. Siyah bi Concept duruyordu galeride geçenlerde. Uzun zamandır orda sanırım.

mangusta

New member
Evet siyah concept var sağolsun tolga bey ilgileniyor..corluda beyaz concept plus varmis onunla ilgileniyorum..bakalim yarin netlesecek sizde edirnedemisiniz

babıesrar

New member
Kardeşim sen bilirsin ama siyah al derim. Düzenli kaporta bakımını yaptır gör siyahdaki asiliği. Sıfır jettası olan arkadaşım ne zaman görse benim yavruyu babaaa yakıyosun yine ceedle deyip ağzının suyu akıyor valla.

mangusta

New member
Siyahta tavan ve Led yok ama burdakinde :(

babıesrar

New member
Yanlız biz burada ceed sahiplerini görüp herkes araçlarımızı biliyo sanıyoruz ama bak arkadaş hayatta almam dediği ceedi yeni görüp nasıl da aşık oluyor. Demek ki neymiş ''ön yargıları parçalamak atomu parçalamaktan zormuş'' :D Bi de Allah yeterince aracı tanıtmayan çelik motoru delik etsin:) Taam taam kötü espri:p

Tesla

New member
Önceki aracı siyah olan biri olarak artık dövseler de siyah araba almam diyebilirim. Yıkadığınızın ertesi günü toz kaplanır. Yağmur çiseler, sizinki hariç her araba temiz görünür, yazın ekmek fırınından sıcak olur, çiziği çok belli eder.

Manuel Ceed kullanıyorum ben de. Yakıt ortalamam 4,8 L/100km. Ancak yaşadığım yerde trafik yok. Kesinlikle manuel öneririm. Otomatik sahiplerinin hepsi çok yaktığından şikayetçi.

Ceed'in 130 beygirlik gücü ilk başta daha azmış gibi gelebilir ama yokuşta herkese nal toplatırsınız.
Güvenlik açısından volvo'lar kadar iyidir. Kapı içi çelik bardan tüm elektronik önlemlere kadar eksiksizdir.
Uzun yolda asla yormaz. Yeni Golf'de bile olmayan bağımsız arka süspansiyonu sayesinde tren gibi stabildir. Hem konforludur hem de müthiş viraj performansı vardır. 195 km hızla giderken araçtakiler 130 civarı hız yaptığınız sanırlar. (yaşanmıştır)
Kullandıkça farkına varacağınız ama hiçbir katalogta yer almayan özellikler göreceksiniz. (mesela kadran ışığı hiç far açmasanız bile yanar. Bu ışık hava kararınca otomatik olarak parlaklığını düşürür ve gözleriniz kadran ışığından dolayı asla ağrımaz.)
2. eli biraz yavaştır ama ben kullanıcıyım diyen biri zaten sıfıra yönelir.
Asla pişman etmez diyebilirim.

Kronik sorun olarak sağ ayna civarından gelen tıkırtıdan çok bahsedilir. Ben yaşamadım ama çözümü basit. 1 silikona bakıyor.
Panoramik tavan ben tavsiye etmiyorum. Tüm sunrooflu araçlarda tıkırtı şeklinde trim sesi olur. Kaçınılmazdır ve önlenemez. Sadece silikon spreylerle ertelenebilir.

c@n

Super Moderator

selam, seat forumunda da yazmistim, sizi donanimi ile fiyati ile ve sorunsuzlugu ile uzmeyecek bir arac... duz vites alacagim demissiniz, bu durumda yakit olarak da uzmez.... bende renk olarak siyah harici ne renk olursa olsun diyenlenderim...

TeamPASAOGLU

babıesrar

New member

Haa cp istiyon. İş değişir o zaman. Rasim abinin dediği gibi başka yerlere de sor hem fiyat uygun olabilir hem de cp siyah bulursun..
Siyah al abi siyah :cool:

mangusta

New member
Beyaz olsun cam tavan daha havali duruyor beyaz da siyah bakimi zor yazında klimaya daha çok yük biniyor

Serkan OĞUZ

New member
Bende araç konusunda çok temiz ve titiz olduğum için koyu renk araç kullandığım dönemde illallah dedim.Temiz tutması çok zor ve en ufak çizikten tutun her hata direk gözünüze batıyor, yazın zaten saunadan farksız.Ayrıca bence cam tavan siyah renk aracın üstünde belki aynı renk diye güzel duruyor ancak kendini belli etmiyor, bu konuda beyaz renk bence herşeyi ile tam benim sevdiğim bir renk.Gece bile görüntüsü yetiyor ancak pasta ciladan sonra cayır cayır yanan bir metalik renk kendini daha fazla belli ediyor ama bu kadar meşakkate değmiyor.

serkanedirne

New member
benim aracım beyaz. kesinlikle beyaz tercih ederim. cam tavan ayrı bi hava katıyor.kiri tozu belli etmiyor. bu arada bende havsada ikamet ediyorum. görüşmek isterseniz telefonumu verebilirim. araç hakkında sormacagınız varsa istediğiniz zaman arayabilirsiniz 0506 204 85 05

mangusta

New member
Ynt: Edirneden Merhaba

Nasil memnunmusunuz kiadan gözünüze batan bariz bir sikinti yasadinizmi?

serkanedirne

New member
Cevap: Ynt: Edirneden Merhaba

çok memnunum iyiki bu fiyata bu kadar güzel ve donanımlı araba almışım diyorum. tek sevmediğim nokta yakıtı fazla. benim aracım 10.000 km de insallah düşer yakıt die bekliyorum

ibrakbulut

New member
Merhaba,
Büyüklerimiz yazacaklarını yazmışlar. Yeni model ilk aracım. Eniştemin aracını sadece 50 metre kullandım.(daha önceki araçları kia cerato idi ve birkaç defa ufak kaza yapıp, ceed'i sıfır aldıktan sonra ne olur ne olmaz diyip binemiyordum) Direksiyon hafifliği, manevrası, oturduğunuzdaki ferahlık ve iç dizayn ayrı güzel. Zaten dışarıdan çok hoş görünüyor. Kafaya koydum araba alacaktım, Concept Plus beyaz aldım. Beyaz rengi sevdiğimden. Paket konusunda, Concept'ten farkı cam tavan,jantlar 17'(kış lastiği alırken keşke 16' olaydı diyorsunuz fiyat farkından dolayı) ve park sensörü.
-Concept Plus'taki sunrooftan gelen tıkırtı sesi maalesef mevcut. Bugün aracımı servise bıraktım, bakalım ne olacak. 2 ay önce Mar Oto'da sunroof bakımı yapmışlardı!
-Tork'u az gelebilir serilik konusunda tatmin etmesi açısından. fakat yine de binilebilir. Sıfır araç aldığınızda ilk 10.bin km fazla yakıyor. Şuan eniştemin ceed 7.5-8.0 Lt yakıyor. Ben 2.el almıştım ve 10bin km 'de 6.9 yakıyordu. Şuan 6.5'e kadar düşüyor şehiriçi.
+Fren mesafesi iyi, konforu, yolda yormaması(2500 km yol yaptım 3 günde)avantajları bence.

Seat Leon, Golf, Astra J, A3 ile karşılaştırdığımda aynı paketteki araçlar pahalıydı ama en çok duyacağınız cümle KIA'ya bu kadar para verilir mi? :confused:
2008 aynı dolulukta araca bineceğime 2012 model arabaya binerim diye düşündüm.
Alternatif olarak tek bakacağım araç, A3 olurdu.

Saygılarımla.

Haa cp istiyon. İş değişir o zaman. Rasim abinin dediği gibi başka yerlere de sor hem fiyat uygun olabilir hem de cp siyah bulursun..
Siyah al abi siyah :cool:

siyah can dır.

bakımı zor ama keyfi başka

ne o belediye dağıtmış gibi her yer beyaz.....

43YD620

New member
Merhabalar, bir ceed concept plus (otomatik) kullanıcısı olarak cevap vereyim. ben de araba almaya karar verdiğim zaman neredeyse bütün markalara baktım ama ceed e bakınca nedense başka aracı gözüm görmedi. şuan çok ama çok memnunum. tek sıkıntı otomatik olması sebebiyle şehir içinde biraz fazla yakması (istanbul trafiğinde normal diye düşünüyorum gerçi) sizin manuel olacağı için böyle bi sıkıntınız da olmayacaktır. görüntüsü donanımı ve dizel olmasına rağmen çok sesli olmaması sebebiyle gönül rahatlığıyla alabilirsiniz diyorum