kia ceed akü

mako

New member
2009 SW cool arabamda ki aküye saf su eklemek istedim geçen gün.Arabayı alalı 1 sene oldu aküde bir problem yoktu ama bu aralar serin havalarda marş hemen almıyor 2 defa bazen 3 defada anca almakta.Ancak akünün üstünde siyak bir kapak var ve onu açamıyorum su ekliyecek yer yok muhtemelen o kapağın altında ama açamadım bir türlü.Bu arada genleşme kabının kapağıda açılmıyor kia larda böyle midir durum...;)

unalks

New member
aküler kuru akü değil mi ? ömrünü tamamlamış artık şarj tutmuyor olabilir mi. yanlış biliyor olabilirim.

mako

New member
Akü değiştirdim Orjinal akü miyadı dolmuş bakımsız tip normal aküymüş 70A şimdi yine 75A inci bakımsız tip akü aldım.

Bestgti80

New member
akünüz büyük ihtimal orjinal ise varta ve üretimde plastik eritilip kapatılıyor kapağı açıp plastik kaynak yerinden düz tornavida ile zorlayarak açabilirsin 6 hücreyi göreceksin saf su ekleyebilirsin fakat ısıtıp düzgün şekilde kapatamayacağın için asitle saf su kaçıracaktır yeni akü almanı tavsiye ederim asitli su radyotörü deler sıçrarsa.

mako

New member
Aslında asıl sorun arabanın Şase almamasıymış aküyü tam sarj etmiyormuş bobin söküldü ölçüldü en sonunda negtiften motora bir kablo ile sorun çözüldü.

maxiimuss

New member
bende aküme saf su eklemek istiyorum ama elimde saf su yok. Çalışıyorum yoğun bu soğukta bir yere gidip alamam. İnternetten alacam. Aşağıdaki siteler gözüme çarptı bu firmaları bilen varsa fikirlerini söylesin ya da başka firmada önerebilirsiniz.

saf su

saf su

su arıtma

ters ozmoz

ters ozmoz

Son düzenleme: