Kia Ceed 2015 Makyajlı Kasa-Casus Fotoğrafları

pepe

Active member
Kia'nın kompakt hatchback modeli Ceed, geçirdiği makyaj operasyonundan sonra ilk kez yoğun kamuflaj altında görüntülendi.

3 sene önce piyasaya sunulan ikinci nesil Kia Ceed, güncel görünme ve rakipleri ile rekabet edebilme adına makyajlanıyor. Kardeşi makyajlı Hyundai i30'da olduğu gibi Ceed'de de radikal bir değişiklik beklenmiyor. Casus resimlerden de anlaşıldığı kadarıyla makyajlı modelde bizi yenilenmiş ön far ve arka stoplar ile küçük değişikliklerin olduğu ön ve arka tamponlar bekliyor.

Yoğun kamuflaj aracın geri kalanı hakkında yorum yapmayı zorlaştırsa da, ön ızgara ve iç mekanda da bazı küçük değişikliklerin olması bekleniyor.

Motor konusunda ise herhangi bir değişikliğin beklenmediği araçta mevcut motor seçenekleri sunulmaya devam edecek. Hyundai-Kia'nın geliştirdiği 1.0 ve 1.2 litrelik turbo motorların yeni modellerde kullanılması beklense de, henüz konuyla ilgili net bir bilgi bulunmuyor.

Makyajlı 2016 Kia Ceed'in, Eylül ayında yapılacak olan Frankfurt Otomobil Fuarı'nda tanıtılması bekleniyor.

Ekli dosyayı görüntüle 2145Ekli dosyayı görüntüle 2146Ekli dosyayı görüntüle 2147lEkli dosyayı görüntüle 2149

Kaynaklar:

Kia cee’d Facelift Spotted for the First Time - The Korean Car Blog
http://www.arabainceleme.com/2015/01/makyajli-kia-ceed-goruntulendi.htm

deadgarden

New member
güzel paylaşım olmuş geçengün baktım makyajlı gelıyormu die yoktu nette. sanki pek birşey yapılmmaış gibi.

pepe

Active member
Sanki ön ızgaralar BMW'nun ızgaraları gibi çift bölme olacak izlenimi oluşturuyor ki hiç istemem...arka stoplar ve sis farlarında bariz değişiklik olacak gibi...

Berkan

New member
haha aynı anda acmısız konuları Barış :D sayın adminler öbür konuyu ucursa olur burdan devam ederiz :D

ızgara daha çok proceed gibi ince bir ızgara gibi duruyor

2006 yılında piyasaya çıkan Kia Cee’d kompakt hatchback sınıfının genç sayılabilecek üyelerinden. 2012 yılında, tasarımlarıyla Kia’yı yeniden hayata döndüren adam olarak tanınan Peter Schreyer ve ekibi tarafından tasarlanan 2. nesliyle Cee’d, özellikle Avrupa pazarında büyük bir ilgi gördü.Casus fotoğrafçılar, makyajlı Cee’d’i İsveç’in kuzeyinde test edilirken yakaladı. 2016 yılında piyasaya çıkacağı öngörülen Koreli araç, hayatı boyunca karşılaşabileceği en sert kış koşullarında test ediliyor.

Peki neler değişmiş? Aracın dışına baktığımızda ön ızgara, farlar ve ön tamponun alt bölümünün yenilendiği görülüyor. Büyük ihtimalle araca hot hatch kardeşi Pro_Cee’d GT’deki sportif karakterden esintiler eklenecek.

Şimdilik sadece 5 kapılı modeli görebilmiş olsak da Kia’nın station wagon modelde ve Pro_Cee’d coupe’de de değişiklikler yapacağını söyleyebiliriz.

Kaputun altındaki değişiklikler ise dış görünümdekilerden daha çok heyecanlandırıyor. Yeni Hyundai i30’da olduğu gibi, makyajlı Cee’d’de de Euro 6 standartlarına uyumlu yeni motorlar görev alacak. 100-186 hp arasında değişen maksimum güç değerlerine sahip bu yeni motorlardan en çok ilgi çekmesi beklenenler 110 ve 136 hp güce sahip 1.6 litrelik dizel üniteler. Bu dizel ünitelerin 280-300 nm arası bir tork değerine sahip olacağı düşünülüyor.

1.4 litrelik “Gamma” kod adlı motor ise yerini yeni geliştirilen “Kappa” isimli motora bırakacak. Blokta yapılan değişikliklerle 14 kg daha hafif olan ve daha iyi bir ısı dağılımı sunan Kappa’da yakıt tüketiminin de %10 oranında azalacağı belirtiliyor.

Henüz resmi bir açıklama yapılmış olmasa da Ford Focus’taki 1 litrelik EcoBoost ile rekabet edecek küçük hacimli bir turbo motorun da sunulması bekleniyor.

Rakiplerine benzer olarak 1 litrelik, 3 silindirli ve turboşarjlı olacak ünitenin 110-120 hp arasında güç sunması bekleniyor.

Bu yeni motorların çoğu Koreli üreticinin yeni 7 ileri, çift kavramalı DCT şanzımanı ile birlikte sunulacak. Bu şanzıman önceki tork konvertörlü 6 ileri şanzımanın yerini alarak daha yüksek yakıt tasarrufu ve daha iyi hızlanma sağlayacak.

Makyajlı Kia Cee'd yakalandı | OTOPARK

c@n

Super Moderator
Çok radikal olmamak la beraber ufak tefek dokunuşlar ile zaten güzel olan bir kasayı daha güzel hale getirecekler gibi gözüküyor.. Yeni motorlar ve şanzıman ile artık milletin laf edecek bir bahanesi kalmayacak... :D

pepe

Active member
Sadece şu ön sisleri bi elden geçirsinler ve arka stopları led yapsınlar kafi :)

akrepkral86

New member
Bence ön sisler fena değil arkadaki farlar led olsun gerçi yurtdışındaki versiyonlarda led arka stoplar var ama ülkemize gelmiyor maalesef ama yeni kasada beklediğim en önemli değişiklik çift kavramalı şanzımanla birlikte yakıtın düşmesi buda yeni motor ve 7 ileri çift kavramalı şanzımanla mümkün gözüküyor

Serkan OĞUZ

New member
Aracı güzel kamufle etmişler:)Ben açıkçası güzel bir makyaj beklerdim ancak araç zaten fazlasıyla yakışıklı üstüne yapılacak çok fazla birşey görmüyorum o yüzden beklentim oldukça düşük düzeyde.Ön panjur Bmw'yi anımsatıyor hatta çok benziyor ama üstündeki kamuflaj sebebiyle öyle görünüyor, altından mevcut kasadan çok farklı offf dedirtecek bir değişiklik çıkmazsa şaşırmam.Bmw ön ızgarasını seviyorum ama benzerinin olmamasını temenni ederim.Mekanik konusunda belki bir ihtimal vardır dedim ama yeni nesil motor ve şanzımanı artık çıkacak olan yeni kasa ile piyasaya çıkarırlar diye düşünüyorum.Hayırlısı olsun şimdiden ama elimdeki aracı satıp yenisi peşinden koşturacak bir araç olmayacak, ben öyle hissediyorum.Eğer ki böyle bir durum söz konusu olursa bizim araçların değeri yine kayda değer olur.Diğer markalarda bu örnekler çok yaşandı ve tutulan modeller hala güzel paralara satılıyor.

pepe

Active member
haha aynı anda acmısız konuları Barış :D sayın adminler öbür konuyu ucursa olur burdan devam ederiz :D

ızgara daha çok proceed gibi ince bir ızgara gibi duruyor
Izgara incelerse çok daha yakışıklı olur arabalarımız...bir de krom kaplamalara çözüm bulsunlar:)

asil

Yasaklı Üye
Sanki ön tampon yanlarda yukardan aşağıya doğru led ışık olucak gibi dikkatli bakın citroen ds3 lerde gibi ama daha uzun ledler sanki olursa süper ötesi olur resimde ekledim Ekli dosyayı görüntüle 2152

Berkan

New member
Sanki ön tampon yanlarda yukardan aşağıya doğru led ışık olucak gibi dikkatli bakın citroen ds3 lerde gibi ama daha uzun ledler sanki olursa süper ötesi olur resimde ekledim Ekli dosyayı görüntüle 2152
daha büyük resmi koyunca anlasılıyor. muhtemelen hatları kapamak icin yapılan oyun kamuflajın bir yanılgısı gibi birşeyden öte değildir :eek:buda kamuflajın amacına ulastıgını gösteriyor aynı çıkıntılardan arkadada var cünkü

resimler çok büyük link olarak koyuyorm aşagıya

1- Kia cee'd facelift spied for the first time - Photos

2-
Kia cee'd facelift spied for the first time - Photos

3-
Kia cee'd facelift spied for the first time - Photos

Berkan

New member
güncelleyelim proceedin daha açık resimleriyle

3 kapılı Kia Pro_Cee’d coupe, önümüzdeki aylarda yapılacak tanıtımı için test edilmeye devam ediyor.Geçtiğimiz hafta, kış testleri sırasında kameralara yakalanan 5 kapılı Cee’d’i sizlerle paylaşmıştık. Bu kez 3 kapılı sportif versiyon Pro_Cee’d, daha sıcak iklim koşullarında test edilirken objektiflere yakalandı. Öncekilerle karşılaştırıldığında daha bölgesel bir kamuflaj ile karşımıza çıkan araç, kardeşi Hyundai i30’un aksine daha ciddi yeniliklere ev sahipliği yapacak gibi görünüyor.

Asıl önemli değişiklikler ise kaputun altında olacak. 1.4 ve 1.6 litrelik atmosferik motorlar, yerini 1.0 ve 1.2 litrelik turboşarjlı olanlara bırakacak. Hacim küçültme ve turbo sayesinde motorların ürettiği güç değeri aynı seviyede kalırken yakıt tüketimleri belirgin şekilde azalacak. Ayrıca araçlardaki bu güç ünitelerine eşlik eden 6 ileri manuel şanzımanın yanına yeni geliştirilen 7 ileri çift kavramalı şanzıman opsiyonu eklenecek.

Kia baştan aşağı yenilenen Cee’d ailesini (Hatchback, Coupe, Wagon, GT Hatch, GT Coupe, Pro_Cee’d) Eylül ayında, Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sergileyecek.

c@n

Super Moderator
Yeni turbo motorlar cok guzel olacak... Onlari bekliyorum, begenirsem gidip alacam...:D

rayen

Super Moderator
Sen önce bana bi araba al :D

c@n

Super Moderator
Alayim abi...:) yarin hal edelim su isi...:D

Berkan

New member
ledi alttan üste ix35deki gibi istedigim yere almıslar galiba :D

Kia, ‘Cee’d GT Line’ın büyük değişiklikler ile geleceğini duyurdu. Önümüzdeki ay ‘Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak olan araç, hem klasik Cee’d modelinden hem de Cee’d GT modelinden esintiler taşıyacak.‘Cee’d GT Line’ görünüş olarak hemen hemen ‘Cee’d GT’ ile aynı olacak ancak bildiğiniz üzere motor özellikleri yüzünden Cee’d GT yüksek vergi dilimine giriyor.
Bu araç için fazladan para ödemek istemeyen ancak bu premium havayı yaşamak isteyenler için ‘Cee’d GT Line’ oldukça makul bir seçenek. ‘Cee’d GT Line’ 1.6 litrelik benzinli ve turbo beslemeli bir motor ile gelecek. Bu motor maksimum 204 beygir güç üretecek.
Bunun yanında ‘GT Line’ paketi aracın 3 versiyonu için de geçerli olacak. (hatchback, coupe ve wagon)

Araç klasik Cee’d motorları dışında, yeni geliştirilen 1.0 litrelik, maksimum 120 beygir güç ve 172 Nm tork üreten, turboşarjlı motoru ile de gelecek. Bunun yanında Kia’nın geliştirdiği, 1.6 litrelik maskimum 133 beygir güç(eski hali 128HP) ve 285 Nm tork(eski hali 265Nm) üreten, CRDi dizel motoru da GT Line paketi için satın alınabilecek.

Kia Cee’d GT Line, 7-ileri vites seçeneği sunan çift kavramalı şanzıman ile gelecek. Bu şanzıman daha önce, makyajlı Hyundai i30’da, 133 HP güç üreten dizel motor ile kombine edilmişti. Tıpkı motor gibi bu şanzıman da merkezi Güney Kore’de bulunan Namyang R&D şirketi tarafından geliştirilmiş. Şirketten yapılan açıklamalara göre bu şanzıman manuel modda hızlı vites geçişi ve yakıt tasarrufu sağlarken otomatik modda da oldukça konforlu ve akıcı bir sürüş sunuyor.

Aracın tasarımına gelecek olursak ‘Cee’d GT Line’, 17 inç alaşım jantlar, buz küpü adı verilen LED gündüz farları, modifiyeli ön ve arka tamponlar, çift çıkışlı egzoz sistemi, GT amblemli yan eşikler ve LED arka stoplar ile gelecek. İç mekana geçtiğimizde ise bizi, gri dikişli siyah,gri ve beyaz renklerinden oluşan bir iç döşeme, GT Line logoları, GT Line direksiyon simidi, ‘piano black’ aksamlar ve alüminyum pedallar karşılıyor.

Aynı zamanda klima kanalları çevresinde, cam açma-kapama düğmeleri çevresinde ve USB/AUX girişlerinde krom detaylar kullanılmış. Ayrıca alüminyum start/stop butonu da göze çarpan detaylar arasında.

Kia cephesinden yapılan açıklamaya göre, ‘Cee’d GT Line’ içinde bulunduğumuz yılın son çeyreğinde satışa sunulacak.

akrepkral86

New member
Bence makyajlı kasa her yönden sorunsuz olacak arkadaşlar eğer beklediğim gibi olursa kesin alırım heyecanla bekliyorum

pepe

Active member
gel de bir Ceed sahibi olarak ah vah etme...2015 sonuna kadar satmak farz oldu benim kaplanı :D