Kasko Hakkında

ceedlove

New member
Arkadaşlar herkese günaydın
2010 sportywagon dizel otomatik ceed aracıma kasko yaptırmak istedim
geçen yıldan %30 indirimle 1280 lira fiyat çıkardı sigortacım en ucuzu bu 3000 küsür olan bile varmış
geniş kapsamlı uygun kasko firması tecrübe eden tanıdığı olan varsa bilgilendirip yardımcı olabilirmi
İlginize teşekkür ederim iyi günler dilerim.

c@n

Super Moderator
Kaskolar artik buyuk degiskenlikler gosteriyor... ben aracimi 1400 tl ye kaskoladim, esimin micrasi 1100 tl... bu tamamen kisiye gore degisiyor artik...

TeamPASAOGLU

Srhn

New member
Bende 1824 tlye kaskolatmıştım şimdi hasarsızlık indirimim var %30 mayısta yenileticem ama zam olurmu sizce üzerine yoksa bende 1280 gibi bi ücretmi oderim geçi kaskolarda cok değişti artık full kasko falan kalkmıs galıba başka isimler gelmiş dar geniş gibi okudugum kadarıyla öyle anladım

berkural34

New member
Kaskolar 1 nisanda degisiyormus , tamir edilicek yere ( yetkili servis veya anlasmali yerler ) kullanilicak parcalar ( orijinal veya yan sanayi ) , dogal afetler vs vs bir suru secenekler olacakmis. Ayrica hasarsizlik indirimi kazandim diye seviniyoruz ama zam geldigi icin hemen hemen gecen seneki fiyatlara denk geliyor. Bizim diger arabada 5 sene bitti , suana kadar hic kasko kullanilmadi , gecen sene 650 lira falan verdik bu senede 680 falan ( arac cmax ) . Benimde 6 nisanda bitcek , kaskoyu da kullandik onarim icin , bakalim nasil bir fiyatla karsi karsiya gelcez. Gecen sene 1200 kusur odemistik araci alirken

amorusso

New member
1200 lira gecen sene yapı kredi sigorta, servis ekstra teminati var, 3 olaya kadar anlaşmalı servis işleminde kaskoyu bozmuyorlar

Sam

New member
Ynt: Kasko Hakkında

Yaslada alakali kaska bildigim kadariyla benim arabayi babamin uzerine alsaydik arada 400-500 gibi bi rakam oynuyodu daha ucuzdu.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

metin

New member
Sam senin arabayı kasko yaptıklarına duaet adamlar arabayı görseler kaskoyu hemen iptal ederler :))

se7en

New member
3 gün önce yeniledim AXA dan.950 TL geçen senekiyle aynı fiyat zamlardan ötürü.

Srhn

New member
zamlar baya etkiliyo demek yine vericez aynı paraları o zmn :S evet yaşlada alakalı ben yaptırırken baya bi geçirdiler :D

omurkadir

New member
benim de 1300küsür tuttu.az para değil valla...

berkural34

New member
Herkese iyi aksamlar,
cuma gunune kasko yaptirmam lazim . Bugun babam gitmis fiyat almis , en uygun axa dan cikmis . Genisletilmis mavi ve lacivert diye iki teklif yapmislar. Biri 1780 digeri 2100. Ama yeni paketlerde 4 secenek var , hangisi neyi kapsiyor , hangisinin ne eksigi var anlayamadik bir turlu. Babam sormus , pek aciklayamamislar, demisler musteri memnuniyeti icin full olani yapiyoruz genelde falan . Benim daha detayli bilgi almam lazim , siteden son gunlerde yaptiran varsa yada bilgisi olan yardimlarini bekliyorum .

Gecen sene 1280 vermistik ama kazadan dolayi kaskoyu kullandigimiz icin hem hasarsizlik inidrimi gitti hemde ceza varmis , ondan dolayi fiyatlar boyle yuksek cikti.

c@n

Super Moderator
Valla bu yeni sistemi bende bilmiyorum hic.. arastirmak lazim...:)

TeamPASAOGLU

akenatons

New member
Benim kaskom geçen sene 1780 TL idi. Navigasyonu ek aksesuar olarak ekletmiştim. Bu sene de aynı şekilde full kasko + nav. eklentisiyle 1.230 TL ye yaptırdım Yapı Kredi Sigortadan ama hasarsızlığım vardı tabi

Srhn

New member
Benim kaskom geçen sene 1780 TL idi. Navigasyonu ek aksesuar olarak ekletmiştim. Bu sene de aynı şekilde full kasko + nav. eklentisiyle 1.230 TL ye yaptırdım Yapı Kredi Sigortadan ama hasarsızlığım vardı tabi
iyi fiyata yaptırmıssınız zam falan var diyolardı zam uygulamadılarmı ??

akenatons

New member
Valla bana indirim yaptılar:cool:

Srhn

New member
Ynt: Kasko Hakkında

Bi tanidigim daha yeni yaptirdi hyundai accent aracina gecen senekiyle ayni fiyati vermis hasarsizlik olmasna rgmen

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

akenatons

New member
Arkadaşlar ben bankacıyım, bilenler vardır. Anlaşmalı olduğumuz sigorta şirketleri poliçelere ek personel indirimi yaparlar. Ben buna rağmen 3 yıldır çalıştığım sigortacımın verdiği kasko fiyatlarını alamadım. Mesela ben de bu sene full kaskoyu 1.280 TL ye yaptırdım, ancak bende navigasyon aksesuar olarak ek teminata işlenmişti. Yani normal fiyatı daha ucuza gelirdi.

Tavsiye anlamında isteyenler adımı vererek fiyat alabilirler (INGBANK dan Ömer dersiniz :).

Dönem sigorta : Ayhan Tecimer

Ayhan Abi, bizim forumun Josefsalvatini'si gibidir. Sanırım bu sizlere açıklayıcı bir bilgi olmuştur.

İsteyenlere özelden cep telefonunu PM atarım.

gorkemsin

New member
19 yıldır araba kullanıyorum. Şu ana kadar 3 araba değiştirdim. Hiç birini kasko yaptırmadım. Allaha şükür ciddi hiç bir kazam yok. Bir kez arabamın 2009 da(arabamı her yere bırakmam ama) Etiler' in merkezindede bir şey olmaz dedim gece kilidiyle oynamışlar. Kaportaya zarar vermişler toplamda 400 TL masrafım oldu. Allah korusun ama yine bir şey olsun paşalar gibi cebimden öder yaptırırım. Sonuçta nerden baksanız 19 yılda bir araba parası karda sayılırım. Hımm tam terside olabilirdi. Allah hepimizi kazadan beladan korusun.
Benim canımı sıkan bu memlektte çok acayip şeyler oluyor. Yok hasarsızlık yok bilmemne. %30 hasarsızlığınız var ama zam geldi aynı para. Yaw adam içki içiyor araba kullanıyor, kaza yapıyor eksper ile olayı ayarlıyor. Aracı perte çıkarıp parasını alıyor. Bunu yapan adamda sanıyorki ( işte salaklık burada başlıyor, bu günahkar adam kul hakkı yediğinin farkındada değil, kimiside farkında işine gelmiyor )parasını sigorta şirketinden alıyor. Bunca zaman o kadar para ödedim kaskoya. bunu hak görüyor kendinde. Yaw o sigorta şirketinin yapacağı belli. Sen parayı sigorta şirketinden almıyon ki kasko sistemine üye olan diğer sigortalılardan alıyorsun asıl. Sigorta şirketi masrafları kimden tahsil edecek diğer araçlarını sigortalayanlara zam yapacak.
Hiç bir zaman mantıklı gelmedi. Araba fiyatlarının son 10 yılda dolar bazında hemen hemen yerinde saydığı bu memlekette kasko fiyatları sürekli yükseliyor. Ben de kasko yapmıyorum. Umarım bir gün çok pişman olmam. Ama içimden gelmiyor. Parasında değilim kandırılıyorum. Sistem adil işlemiyor. Yeni sistemin ayrıntılarını okumadım. Ona bir bakmakta fayda var.
Gerçi sistem ne kadar düzgün olsada iş bizde bitiyor. Çünkü birçoğumuz sistemi geliştirmek yerine açıklarından faydalanmaya çalışıyoruz.