jant lastik uygulaması seçimi

evrencandursun

New member
Ekli dosyayı görüntüle 16352010 ceed im için 17 inç nissan qasqhai jantı almayı düşünüyorum galiba uygun lastik ebatları 205 45 17 miş qasqhai jantı uyarmı sizce ? görüntü nasıl olur ve sıkıntı yaşarmıyım ?

Berkan

New member
sizin jantın ve istedigniz jantın bijon aralıkları ve e.t değerlerini ögrenin uyuyorsa yani aynıysa takın. e.t farklıysa jant ya çok içte durabilir yada çok dışarı taşabilir güzel gozükmez ozamanda.

lastik ebadı ise cok problem değil 17 olduktan sonra bir cogu cuk oturur zaten 205 45 17de güzel olur. tercihe göre 215 40 -205 40 yada 50 yanak bile olabilir

inimicus

New member
Güzel görüneceği kesin ama bazı konular var düşünmeniz gereken:
- arabaların süspansiyonu zaten sert ve cool / motion donanımda esp olmadığı için yaylar ve ayarlar daha sert. Yanak ölçüsü 45'e düşünce bozuk yolda bütün darbeleri bağırsakta hissetmeye hazır olmak lazım.
- ayrıca alacağınız jantın ağırlığı da önemli. Çok ağırsa performans ve yakıtı olumsuz etkileyecektir.
- bir de maliyet kısmı var: ölçüde bir inch büyüme tam takım lastikte 200 liralık bir artı maliyet demek en azından.

evrencandursun

New member
[h=1]17x6.5J 5x114.3 ölçüler böyle başka bir bilgi yok .[/h]

hatırladığım kadarı ile aynı ölçülerde ve uyuyor.

Forumda takan bir arkadaş vardı aratırsanız bulabilirsiniz.

c@n

Super Moderator
Ali bu janti almis takmisti kendi proceed ine... Sikinti yaratmadi...

TeamPASAOGLU

Serkan OĞUZ

New member
Japon ve Kore araçlarının genelde ölçüsü 5x114.3 olmakla birlikte ilk dikkat edilmesi gereken husus budur.Aracınıza uyum konusu sorun olmayacaktır.Berkanın dediği gibi kesinlikle en onemlisi dediğimiz e.t değeri 17x6.5J değerini aracınızın durumuna göre arttırın yada eksiltin.Bunun için aracınızın önünden yada arkasından çamurluğunuza bakın eğer içeride ise 6.5J değerini 7J veya 7.5J yapabilirsiniz.Ben fit görüntü sevdiğim için orjinali içeride olan jantı biraz dışarı almak için 1-2 ölçek yüksek değerde jant aldım Örnek olması açısından kendi aracımın resmini koydum. Mutlu arkadaşımın yazdıklarıda önemli hususlar ancak güzel görüntü isteniyorsa bazı şeylerden feragat edilmek zorunda ama ağırlık konusu önemli, ağır bir jant hadi yakıtı geçtim akislere binen yük konusunda uzun vadede muhakkak sorun çıkarıyor ve akisler ciddi rakamlar diye biliyorum. Yani kısacası tam anlamı ile iyi bir jantı tepeden tırnağa tam istediğiniz gibi sıkıntı yaratmayacak şekilde ancak böyle fabrika çıkışı jantlarda bulabilirsiniz onun dışında replika jantlarda bu kriterlerin hepsini bir arada bulmak çok zor çünkü herşeyi bulsanız bu sefer jant deseni istediğiniz gibi olmuyor vs vs. Seçtiğiniz jant çok ağır değilse iyi bir seçenek.
Ekli dosyayı görüntüle 1636