Hepiniz Sağlıcakla Kalın

ZSARA

New member
Arkadaşlar bildiğiniz üzere ender benzinli Cee'd sahiplerinden biriydim. Aracımı sevdiğimi ve bilinçli olarak aldığımı beni az çok tanıyanlar bilir. Aracımdan oldukça memnun olmama rağmen otomatik vitesli bir araca ihtiyacımın olması nedeniyle, benzinli otomatik Cee'd almaya karar vermiştim. Bayimle ve aracı teslim alabileceğim diğer bayiler ile yaptığım görüşmeler neticesinde, benzinli otomatik vitesli aracın olmadığı ve 2011 yılı sonuna kadar gelmeyeceği söylenince hayal kırıklığına uğradım. Kia Motorsla yazışmalarımdan, Çelik Motorla görüşmelerimden ve türlü uğraşlarımdan sonuç alamayınca aracımı değiştirmeye karar verdim.

Bugün itibariyle 2012 model füme renk Honda Civic Elegance A/T aracın alımını gerçekleştirdim. Eski aracımdan kesinlikle şikayetçi değilim ve hala en iyi fiyat performans araçlarından biri olduğunu düşünüyorum. Forumu okumaya ve arada yazışmaya devam edeceğim.

Hepinize bilgilerinizi, yaşadığınız tecrübelerinizi ve sıcak arkadaşlığınızı paylaştığınız için teşekkür ederim. Cee'd sahibi olmayan ama gönlü Cee'd den yana olan bir forumdaş olarak aranızda kalmaya devam etmek istiyorum.

Saygılarımla...

Snaan

New member
Ynt: Hepiniz Sağlıcakla Kalın

dizel neden düşünmediniz?

ZSARA

New member

Ne dizel araç kullanmayı gerektirecek kadar yol yapıyorum ne de dizel araç seviyorum. Aslında düz mantık benimkisi, atmosferik benzinli hastasıyım ben, dizel asla olmaz, turbo ise sadece GTR ya da 911 Turbo olursa (asla olamaz zaten ;D) olur.

c@n

Super Moderator
Re: Hepiniz Sağlıcakla Kalın

Bu durumda bize hayirli olsyn ve kazasiz belasiz kullanmani dilemekten baska bir sey dusmez....

Arac seciminiz cok guzel olmus, onuda belirteyim....

Aracinizin ne oldugu bu forumda onemli degil, her turlu paylasimlarinizi bekliyoruz... Arac resimlerinizide.... Tekrar hayirli olsun.....

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Zafer P

New member

Bende bu aracı almadan önce Honda Türkiye yi aramıştım. Dizel civic gelecekmi diye. Seciminiz çok guzel. Bende benzinli alsam kesin Civic alırdım. Hayırlı uğurlu olsun.

Sent from my HTC Desire Z. Using Tapatalk Pro.

ZSARA

New member

Teşekkür ederim arkadaşlar iyi dilekleriniz için. Bakalım böyle bir karar verdik işte, umarım yanılmamışızdır. Forumu takip etmeye, yazmaya ve okumaya devam edeceğim. Ufak tefek kıyaslamalar bile gelebilir. Şuan da bile Cee'din önde olduğu epeyce yer var. Hele bir Civici alalım bakalım ;D 20 si gibi teslimat inşallah.

macyunus

New member

[quote author=ZSARA link=topic=473.msg14499#msg14499 date=1312489126]
Teşekkür ederim arkadaşlar iyi dilekleriniz için. Bakalım böyle bir karar verdik işte, umarım yanılmamışızdır. Forumu takip etmeye, yazmaya ve okumaya devam edeceğim. Ufak tefek kıyaslamalar bile gelebilir. Şuan da bile Cee'din önde olduğu epeyce yer var. Hele bir Civici alalım bakalım ;D 20 si gibi teslimat inşallah.
[/quote]

Karşılaştırmalarınızı merakla bekliyoruz ZSARA Üstad!

ZSARA

New member

[quote author=macyunus link=topic=473.msg14510#msg14510 date=1312491654]
Karşılaştırmalarınızı merakla bekliyoruz ZSARA Üstad!
[/quote]Esdafirullah (TDK Büyük Türkçe Sözlükte böyle yazıyor vallahi yanlış ise affola) dostum üstadlık nere biz nere. Naçizane fikirlerimiz olur en fazla. Birşeyler bilirsek ve tecrübe edinirsek paylaşırız tabi ki :)

Snaan

New member

estağfurullah olacak :) ama Türkçede neden bu şekilde kullanıldığını hiç anlamadığım bir kelimedir. Allah affetsin anlamına geliyor arapçada

ZSARA

New member

[quote author=Snaan link=topic=473.msg14515#msg14515 date=1312492471]
estağfurullah olacak :) ama Türkçede neden bu şekilde kullanıldığını hiç anlamadığım bir kelimedir. Allah affetsin anlamına geliyor arapçada
[/quote]Peki hocam düzeltelim yanlışımızı ;D

J

Josefsalvatini

Guest

Hayırlı olsun aracın yerinde karar bizim için araç
Markası önemli değil herzaman bekleriz
Replica dostlukta ve arkadaşlıkta aslını geçti darısı rakamda..........

aLi

Yönetim Ekibi

Hocam Allah utandirmasin kazasiz belasiz lastikleriniz düz bassın insallah.Honda benzinli otomatikte dogru tercih. 10.000 bakıma kadar anormal derecede fazla yakar bilginize :) Eski hondaci olarak tecrubeyle sabittir.En buuk askim :)

Bu arada aramizdan ayrilma gibi bi durum soz konusu olamaz, herzaman tecrubelerinizi yorumlarinizi ve paylasimlarinizi bekliyoruz.

ZSARA

New member

[quote author=aLi link=topic=473.msg14534#msg14534 date=1312527869]
Hocam Allah utandirmasin kazasiz belasiz lastikleriniz düz bassın insallah.Honda benzinli otomatikte dogru tercih. 10.000 bakıma kadar anormal derecede fazla yakar bilginize :) Eski hondaci olarak tecrubeyle sabittir.En buuk askim :)

Bu arada aramizdan ayrilma gibi bi durum soz konusu olamaz, herzaman tecrubelerinizi yorumlarinizi ve paylasimlarinizi bekliyoruz.

[/quote]Yapma hocam gözümü korkuttun şimdi, şehir içi 8-8,5 litrelere razıyım ama abartmazsa iyi olur tabii :D Antalya trafiği çok sıkıntılı olmaz herhalde ::)

Seninde eski aracın hakikaten çok güzelmiş. Yeni sahibi epeyce şanslıymış.

Ayrılmayı düşünmüyorum açıkçası forumdan ama artık Cee'd sahibi olmadığım için araçla ilgili paylaşımlarım azalır diye düşünüyorum. Forumdaki tüm arkadaşların bu şekilde dostane davranmaları da açıkçası çok nazik bir hareket. Kabul gördüğümüz sürece buralardayız o zaman. Antalya'ya gelen olursa mutlaka tanışalım görüşelim beklerim.

zerogravity

New member
Hepiniz Sağlıcakla Kalın

Vaaayyy hayirli olsun, cok yerinde karar. Ist da 10lt altina inmiyor vallahi, oralarda 8-9 yakar sanirim;)

ZSARA

New member

Bakalım göreceğiz artık. Umarım 8.5 litreyi fazla geçmez :)

omer_faruk

New member

[quote author=ZSARA link=topic=473.msg14545#msg14545 date=1312540909]
Bakalım göreceğiz artık. Umarım 8.5 litreyi fazla geçmez :)
[/quote]

Öncelikle hayırlı olsun...
Moralinizi bozmak gibi olmasın ama A/T civic ile şehir içi 8,5 yakmak biraz zor :( .
Bizde var 2011 elegance M/T şehir içi gerçi biraz sıkıştırarak sürülüyor ama şu an 9,5 -10 arası araç 8000 de şuan...
Sizinki otomatik ki 10lt yakarsanız sevinin bence...

Snaan

New member

[quote author=omer_faruk link=topic=473.msg14546#msg14546 date=1312541719]
Öncelikle hayırlı olsun...
Moralinizi bozmak gibi olmasın ama A/T civic ile şehir içi 8,5 yakmak biraz zor :( .
Bizde var 2011 elegance M/T şehir içi gerçi biraz sıkıştırarak sürülüyor ama şu an 9,5 -10 arası araç 8000 de şuan...
Sizinki otomatik ki 10lt yakarsanız sevinin bence...
[/quote]

evet katılıyorum. 10 litre yakarsa çok mutlu olmak lazım :)
benim tahminim 11.5 litre falan yakar

omurkadir

New member

bize hayırlı olsun demek düşer.
bi abimiz oto. civic alacaktı lpg belli markalar garantiyi bozmuyordu.bilmiyorum düşünürsen.

ZSARA

New member

Hele bir alalım da aracı o zaman bakarız artık çaresine :) Kendi elimizle alıyoruz otomatik vites benzinli aracı çilesine de katlanacağız demektir. Ben Cee'd de çok rahat şekilde fabrika verilerini yakalıyabiliyordum bakalım bunda durum ne olacak. Gerçi bunun fabrika veriside 10 lt zaten ama bakalım artık :-\