Hayalinizdeki Araba Hangisi_?

akenatons

New member
Hepimizin gönlünde yatan bir ya da birden fazla aslan vardır. Bu konuda altın forum üyelerinin hayallerindeki arabaları öğreniyoruz. Benim hayallerimde 2 araba var.

Bunlardan ilki pek çoğunuzun Back To The Future filminden hatırladığı, kaportası tamamı paslanmaz çelikten olan, efsane martı kanat tasarımlı De Lorean DMC 12. Bilmeyenler için altta bu aracın resmi var. Bu araç araştırdığım kadarıyla Türkiye' de hiç kimsede yok. İnşallah ilk sahibi ben olurum ve hafta sonlarında sürme şansına sahip olurum. Bu aracın ABD de satış fiyatı 25.000 ile 50.000 USD arasında değişiyor. Bizim gümrük mevzuatımız sebebiyle bu aracı ülkeye soksak x 2,5 fiyata anahtarı teslim alırız herhalde.

İkinci hayalim büyük ihtimalle hayal olarak kalır.

1957 Cadillac Eldorado Brougham. Bu aracın işçiliğine ve araçtaki tasarıma bakınca şu anda teneke kutulara bindiğimizi düşünebilirsiniz. Satışa sunulduğu 1957 yılının 13.070 USD lik fiyatıyla en pahalı arabasıydı. Tamamen el yapımı olarak sadece 400 adet üretildi. Hatta ABD de bu araba için "Altından yapılmış kadar pahalı denirdi"

Gelelim otomobilde sunulan standart özelliklere. 1957 yılında yapılan bu arabada:

*Havalı süspansiyonlar
*İnce beyaz yanak lastikler ve dövülerek imal edilmiş alüminyum jantlar
*Otomatik bagaj açma butonu
*Cruise-Control
*Otomatik ayarlı hafızalı koltuklar
*Polarize güneş siperlikleri
*Elektrikli anten ve elektrikli camlar
*Elektrikli kapı kilidi ve elektrikli saat
*Otomatik aramalı radyo
*Klima
*Manyetik bardak tutacağı sigara ve kağıt mendik kutuları.Ayrı hanımlar için ruj kolonya Lanvin parfüm pudra ayna deri deri kaplı not defteri.
*335 beygirlik motor
*Tamamen krom kaplama tavan

nihilist_deniz

New member
1lamborghini_aventador_6.jpg

Ben spor arabaları daha çok seviyorum. Ulaşması hayal olsada bir lamborghini

babıesrar

New member
belki çok uçuk değil ama bigün şöyle 3.0 ve üstü motorlu bi BMWm olsa süper olur

HARUN

New member
Panamera diğeri ise porche turboS
ama panamera bigün benm olucak bundan eminim :)

c@n

Super Moderator
Lancia Delta HF Integrale..... Hayalimdeki arabadır, onun zevkini hiç bir arabada yoktur benim için....

alp2er

New member
43636_Front_3-4_Web.jpg43636_Rear_3-4_Web.jpg43636_Side_Profile_Web.jpg1959 Cadillac Seville Eldorado

yada

mercedes_CLS03-1024.jpgönceki kasa cls, şampanya rengi