---GÜNCEL---araç bakarken ki izlenimler(HONDA JAZZ SATIN ALINDI)

mertgulkokan

New member
Merhabalar,

bu hafta sonu 2 gün araç firmalarını gezdim. vw, fiat,citroen ,pejo,reno gibi firmaları gezmedik izlenimleri resimlerle paylaşacağım.

1-chevrolet aveo

çalıştım firma ayrıca opel bayiliği yapmakta. Bu nedenle bayi karsız fiyat verdi.
chevrolet aveo 1.4 100 hp 6 ileri tiptronik tam otomatik(lt donanımı orta seviye oluyor)+lpg+metalik boya=36500 fiyat aldım

araç ile çıktığım test sürüşünde şunu anladım ki araçların konfor seviyesi oldukça artmış yoldan gelen tepkiler kabin içinde rahatsız edici değil ancak yalıtım olarak kötü motor kaputunun altında kaplama yok ve vites geçişleri oldukça hissedilir beni tam otomatik 4 ileri şanzımandan sonra oldukça rahatsız etti ama güvenlik açısından sınıfın en iyi değerlerini aldı bu araç bu konuda hakkını yiyemeyeceğim ancak şu anda bu aracı almayı düşünmüyoruz chevrolet firmasına olan güvenim tam olarak değil

2-toyota yaris

bu aracın 1.33 vvti +7 ileri cvt şanzıman ile test sürüşüne çıktım daha önceden yaptığım araştırmalarda iyi puanlar alamadı eski ruhunu kaybettiği söyleniyorduki aracı ilk gördüğümde bende bunu doğrulayacak şekilde izlenimler bıraktı elektrik destekli direksiyon oldukça yumuşak ancak yoldan gelen hiçbir veriyi bana hissetirmedi yolun nasıl bir yapıda olduğunu anlama elde değil aracın plastik kalitesi oldukça kötü ancak iç hacim ferahlığı olarak gayet iyi cvt şanzıman oldukça konforlu ve motor ile uyumu hayet iyi bayiden 37 lira fiyat aldık 1.33 cvt şanzıman orta donanım fun olması lazım liste fiyatı 38300 ancak hiç pazarlık yapmadan 37 bin fiyat aldık ama bu aracıda eledik kendimizce

3.honda jazz

honda jazz beni oldukça etkiledi sınıfının en iyi iç hacmine sahip bagaj hacmi 400 litre iç mekan oldukça modüler ve büyük camlar sayesinde ortam çok iyi motor 1.4 ivtec 100 hp ve cvt şanzıman var bu araç ile teste çıktım direksiyon oldukça iyi yarise göre oldukça hisli bir direksiyon tepkileri güzel şanzıman 7 ileri ve bu sayede 100 bg herşeyi ile hissettiryor sürücüye motor seside oldukça az ancak yoldan gelen ve rüzgar sesi kesinlikle fazla bu konuda oldukça kötü davlumbazlarda oldukça az pütür gibi madde kaplamışlar bütün yol sesi içerde ancak iç hacim motor şanzuman çok iyi benim aklımdaki araçlarn bir tanesi bu ancak honda da araç yok ne zamn geleceği belli değil liste fiyatı 37300 ancak bayiler fiyat veremiyor sadece 1 bin tl para verip sıraya giriyorsunuz ve ne çıkarsa bahtınıza ve şu anda hondadan gelen emir ile liste fiyatı veriyorlar bunun nedeni tsunami ve en son taylantdaki sel olayı en çok hondayı etkiledi 2 aylık süreçte araç gelene kadar liste fiyatları zamlandığında bunu direk fiyata yansıtacaklar honda yakında brc ile anlaşması doğrultusunda garanti kapsamında uygulama yapacaklar ama onunda ne zaman olacağı belli değil test aracın resimleri yakında oldukça etkileyici

4- ford fiesta

aslında aklımızda yoktu pazar günü fordun önünden geçerken bir uğrayalım dedik sadece fistaya baktık annemin en sevdiği model fiesta kuzenimde var ona bir kaç kere binmiş tasarım olarak çok seviyor bu araç ile sürüş yapmadım ancak tüm otorotiler olarak sınıfının en iyi aracı seçiliyor iç hacim olarak kasvetli bir havası var orta konsol yüksek konumlandırılmış beni biraz boğdu malzeme kalitesi güzel
en üst donanım olarak
1.4 96 hp tam otomatik 4 ileri tirptronik titanyum+xpaket(arka camlar film yağmur ve far sensörü ve cruise control)kredili fiyatı 40400 hiç pazarlık yapmadık neden kredili derseniz forda reklamlarda da bol bol çıkıyor balon ödeme seçeneğinde 20000 bin kredi alıyorsunuz 23 ay boyunca ayda 372 lira 24. ay ise 12600 son ödeme var

372*23+12600=21156+500(kredi masrafı)=21656 ve ayrıca bu fiyata aracın kasko bedelide dahil bu ödeme planı annemlerin kafasına oldukça yattı aslında bencede mantıklı bir seçenek hem annemde oldukça seviyor ancak fordun motor teknolojisi iyi değil benzinli motorlarında değişken subab zamanlaması bile yok aracın şehir içi yakıt tüketimi fabrika verisi 8.9litre ama bizimkiler aracı oldukça az kullanıyor yıllık 10 bin kilometre altında aslında göz ardı edilebilecek bir durum ama su anda ford kullanıyoruz aracdan memnunuz ama oldumu farklı marka olmasını tercih ederim ödeme planı çok cazip olduğu için bizimkiler bu aracı istiyorlar ama ben istemiyorum...

ve şimdi konunun rio kısmına gelelim bu kısmında tüm resimlerini ekliyorum

5-yeni kia rio(herşey süper)

ceedin koltuk kılıflarını görünce şikayetlerinizi anladım bu kadar kötü kaplama olamaz ama rioda işler süper koltuk tasarımı kumaş kalitesi ve işçilik mükemmel

en son resime dikkat çekiyorum bu resim kianın farkını ve kailtesini ortaya koyuyor bunu forum yüzünden yazmıyorum dışardan bir yorumcu olarak yazıyorum tüm araçlarda bagaj kaplamasını kaldırın altında direk lastik çıkar ve aracın tüm şasisi ortaya çıkar ama kiaya bakın altında özel kaplama ve yuvarlak kapağı kaldırırsanız lastik ortaya çıkıyor tek kelime ile mükemmel

genel olarak şunu belirteyim kalite süper iç hacim tavan basık olmasına rağmen fiestaya göre iyi
direksiyona bittim hem tasarım olarak hemde kalite olarak fazla iddialı olmuş aracı aşık oldum diyebilirm donanım olarak fullden farksız herşey iyi ancak bayide ceed de dahil olmak üzere 1 tane bile test aracı yok bu nedenle yol tutuş direksiyon tepkileri nasıldır yorum yapamayacağım

şimdi aracın olumsuzluklarını söylemek gerekirse aslında yok ama bayinin ve çelik motorun kötü yanlarını yazacağım eskişehir bayisi beni resmen delirtti satış temsilcileri tam evlere şenlik araçlar hakkında bir gram bilgileri yok ve oldukça lakayıtlar resmen delirdim
fiyat almak istiyorum direk olarak liste fiyatı veriyorlar diğer tüm markalarda adamlar en az 1000 tl liste fiyatının altını veriyorlar 1 kere pazarlık etmedim hemen fiyat kırıyorlar kızdan indirim yap diyorum yok ben yapamam zaten araçlardan bir şey kazanmıyoruz ki benim öyle bir yetkim yok müdürm şehir dışında salı gelecek ondan fiyat talep ederseniz kıza dedimki ben forumlardan takip ediyorum kiaclubdan bir arkadaş ceed için direk liste fiyatının 3000 altına fiyat almış bunu muntazam bir şekilde söyledim bana verdiği cevap
siz o bayiyi söyleyinde bende ordan araç alayım şeklinde aşırı layakıt cevap vwerdi sanki biz hiç otomotiv sektöründen anlamıyoruz fiyatlardan habersisiz ki başka bir forumdan bir arkadaş kendiside belirtti liste fiyatının 6bin altına aracı olmış şimdi satış temsilcisne göre bu arkadaşlar yalancı durumuna düşüyor ki bu forumdanda biliyorum herkes araçlarını her zaman liste fiyatının genel olarak 2bin tl aşağısına aldılar kiaya 2 günde arka arkaya gittim 2. gün annemide alıp gittik babamla
annem aracı çok beğendi ben zaten kia diyorum herzaman annemde ewet diyince sevindim paramızda var belli miktar ama bayiye göre 2012 liste fiyatı 42250 olunca bizi aşıyor arkadaşlar adamlara kızınca telefon diğer bayilerden fiyat bile istemedim ama bizimkiler başka şehirlerdende araç alabilirz diyorlar başka yerden makul fiyat alsam ordanda araç alırım ceed de bile liste fiyatı fiyat çektiler öle olunca bizde çıkıp gittik

arkadaşlar sizlerden rica ediyorum siz araç aldığınız yerlere sorup fiyat alabilir misiniz bir beklentim yok ama eskişehir seyyah otomotiv mi seyhan mı ne kadar akıldan yoksun satış temsilcisi varsa hepsi orda hepsi liste fiyatı çekiyor bu nasıl şaçmalık anlamadım
sizler nede olsa kiadan araç aldığınız için azda olsa temsilcilerden fiyat alırsınız ceeddende iyi fiyat olursa onuda düşünüyoruz araç oldukça güzel

şu an annemler açısında ford önde ondaki en büyük etken ise fiyatlar ve yaptıkları kampanya ama ben her şekilde kia diyorum ancak fiyat bile alamadık eskişehirden rica etsem siz fiyat sorabilirmisiniz?

J

Josefsalvatini

Guest
Ynt: araç bakarken ki izlenimler(fiesta,aveo,yaris,rio,jazz)

mert guzel calısma :)

saka bır yana ersu yurt tan mehmet bey ı ara sana yardımcı olur benı soyle

Snaan

New member

eline sağlık çok hoş bir yazı olmuş baştan sona okudum incelemelerini

bu arada rionun en düşük donanım paketinde bile esp hill holder falan var. o yüzden fiyatı biraz yüksek de olsa ben olsam bu araçlar içinden tercih yapma durumunda kesinlikle kia rio'yu seçerdim

mertgulkokan

New member

peder beyin araç otomatik olacağı için bu aracında kesinlikle manuel olması lazım tek seçenekte 1ç4 109 hp 4 ileri trıpronik şanzuman fancy donanım 2012 modeli 42250 bu da biraz aşıyor maalesef

J

Josefsalvatini

Guest
araç bakarken ki izlenimler(fiesta,aveo,yaris,rio,jazz)

40500 e alınır o arac mert

c@n

Super Moderator

Mert valla teşekkürler, çok güzel çalışma olmuş....

Fiyat olarakta bende katılıyorum, oraç 40 seviyelerine alınır... Bence de ersu yurt tan Mehmet beyi ara Yusuf abi dersen sana iyi fiyat veriri. Birde istersen tek-kar dan Ayhan Beyi ara, ona de beni söyle sana yardımcı olur.... İnşallah rio alırsınız... Bunu da ekleyeyim... Ben de geçen gün bindim araca gerçekten çok güzel..

Tek-Kar da dizel Rio test aracı mevcut şu an....

aLi

Yönetim Ekibi

Mert güzel karşılaştırma olmuş, ellerine sağlık.

Konuyu karşılaştırma bölümüne taşıyorum.

tsimen

New member

Mert
Bizde seyyah otomotivin yaklaşımlarını görünce şimdiye kadar üç arkadaş adapazarı sandıkçılardan araçları aldık.Eskişehire en az 1000 tl fark yaratıyor.Aracın plakasını eskişehirden çıkarıyorlar ve trafik sigortasını yapıyorlar.Plakanın çıktığını sana bildirince otobüse binip adapazarına gidiyorsun ve aracı alıp geliyorsun hepsi bu kadar.Eskişehirde trafik takip işlerini yelkovan işhanındaki bir takipçi yapıyor plaka çıkarken seni çağırıp trafikte imza attırıyorlar. Sen aracı beğendiysen diğer bayilerede sor hangisi cazipse ondan gidip alırsın.Orda bizim aldığımız satış temsilcisini ismi serkan ve telefonları internetten bulabilirsin.Asıl işin en güzel tarafı aracı aldıktan sonra 150 km test yapma imkanını buluyorsun.Servis konusundada seyyah otomotiv ilgileniyor ancak şehir dışında oldukça diğer servisleride kullanabilirsin.Hangi aracı alırsan al gönlüne göre olsun ve şimdiden hayırlı olsun.

mertgulkokan

New member

arkadaşlar merhaba

bizim kafa iyice karıştı şu an ankaradayız rio yu eledik çünkü bizimkiler deneme yapınca araç ufak ve basık geldi
forddan da çok bir şey çıkmadı maalesef elde kalana bakılırsa şu anki seçenek 2012 1.6 dizel 115 hp otomatik vites aldığımız fiyat 45500 ve park sensörü ve boya ve koltuk koruma falan şu anakadar 2011 bulamadık bizimkiler yılda taş çatlasa 10 bin km yaparlar acaba benzinliye göre aradaki 3000 bin tle farkı vermeye değer mi ve fiyat için ne diyorsunuz?

J

Josefsalvatini

Guest
araç bakarken ki izlenimler(fiesta,aveo,yaris,rio,jazz)

MERT Arac motion galiba 2012 istanbulda daha ucuz Bılgın olsun 42.000 civarı yeni aldı Metın

mertgulkokan

New member

ewet abi montion o zaman ben yarın kesin olarak istanbul ile iletişime geçeyim ne kadar ucuz olur ise o kadar iyi

mertgulkokan

New member

[quote author=Josefsalvatini link=topic=778.msg22917#msg22917 date=1321725049]
MERT Arac motion galiba 2012 istanbulda daha ucuz Bılgın olsun 42.000 civarı yeni aldı Metın
[/quote]

abi metin hangi metin acaba iletişime geçmek mümkün mü?

c@n

Super Moderator
Re: araç bakarken ki izlenimler(fiesta,aveo,yaris,rio,jazz)

Motion dizel otomatik icin 45 bin bence de fazla...

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

mertgulkokan

New member
Ynt: ---GÜNCEL---araç bakarken ki izlenimler(ceed dizel otomatik karar verildi)

arkadaşlar bugun ankarada araç baktık iki kiaya bayisinede
bugun kia ceed dizel otomatik sürüşü yaptım
aracın motoru çok güçlü çok kısa sürede araç 70 ile gidiyordu nasıl çıktı anlamadım
yol tutş gayet iyi
direksiyon çok yumuşak ve kaliteli
yalıtım rüzgar ve yol sesi oldukça iyi
ancak motor sesi olarak çokda beklediğim gibi değildi ilk kez dizel araç kullandım hani gelen ses az ancak dizel olduğunu belli ediyordu
şanzıman süper
süspasiyon bence o kadarda sert değil 2004 focus la bir fark göremedim ancak sistem sesli çalışıyor o konuda haklısınız
kararımız şudur dizel otomatik ceed almak artık benzinli alalımda lpg takalım mantıklı gelmiyor ancak acele etmeyeceğiz en uygun fiyatı bulana kadar türkiyenin neresi olursa araştıracağım annemler konyaya gidiyor tatile ordada bakacaklar:) her şeye iyi akşamlar

J

Josefsalvatini

Guest
---GÜNCEL---araç bakarken ki izlenimler(ceed dizel otomatik karar verildi)

Hayırlısı Mert ama motion icin 44 ler çok bence 3-5 binde 42-43arasi concept 128 lik kovala

c@n

Super Moderator
---GÜNCEL---araç bakarken ki izlenimler(ceed dizel otomatik karar verildi)

Daha da mantikli olur.... Hem esp hem de sunroof olmus olur.....

mertgulkokan

New member

aslında dahada mantıklı ama aracı nasıl bulacaksın hem nasıl güveneceksin ve abi valla babamı 2. ele ikna etmem çok zor bende güvenemem açıkcası ama çok haklısınız tabikide...

riga1234

New member

[quote author=Josefsalvatini link=topic=778.msg22917#msg22917 date=1321725049]
[/quote]...hocam hangi bayiden alındı bu fiyata acaba..birde ceed motion otomatik olanı mı

metin

New member

kesinlikle tavsiyemdir motıon AT 0533 716 54 20

metin

New member

[quote author=riga1234 link=topic=778.msg22980#msg22980 date=1321784850]
...hocam hangi bayiden alındı bu fiyata acaba..birde ceed motion otomatik olanı mı
[/quote] ekim ayına özel 2000 indirim yapıldı birde kiadan 3, arabamı alınca bana özel ek indirm 1000 tl daha indirm oldu 42500 aldım