Eski kasa ses sorunu

berkural34

New member
Herkese iyi günler, havalar soğudukça arabada bu sefer fazla sesler gelmeye başladı . Birincisi arka taraftan kasislerde geliyor . Bu ses yüzde 90 bagaj kilidi , daha önce forumda okumuştum . İkinci ve bulamadığım ses ise ön yolcu koltuğundan veya oralardan geliyor. Yolda giderken en ufacık arabanın oynamasında sesler geliyor ve gerçekten sinir bozucu ve devamlı . Koltuğu elimde tuttum giderken olmadı , öne ittim arkaya çektim olmadı. Bugün eve dönerken arkadaşımla döndüm 75 km yol yaptık ve ses yine var yine var . Daha önce tecrübe eden oldu mu ? 3000 bin km sonra bakım var , hepsini toptan hallettirmeyi düşünüyorum . Birde sola dönerken hız 60-70 in üstündeyken özellikle , hırıltı sesi geliyor sanki direksiyon kutusu zorlanıyor gibi. Buda 1 haftadır var ve derin çukura falan düşmedim . Kasislerde dikkat ederim genellikle . Uzun oldu ama şimdiden teşekkür ederim .

omurkadir

New member
bende de çeşitli sesler var ama pek takmıyorum berk bakımda hepsine baktırırsın.benim koltuklar birkaç kez yağlanmıştı serviste daha önce ses yapıyordu geçmişti.bagaj kilidi de kronik bakımda ayarlıyorlar bir süre sonra ayarı kaçıyor.

berkural34

New member
Bende suana kadar pek takmamaya çalışıyordum ama özellikle sag koltuktan gelen ses deli etti. Müziği yüksek ses bile açsam duyuluyor ve çok yakınımda olduğu için sinir bozuyor :)

khan

Member
Koltuktan olduğuna emin misiniz? Benim de konsolun yolcu tarafından bazen cızırtı şeklinde bir ses geliyor, elimle dokununca da kesiliyor. Belki sizin de oralardan geliyor olabilir.

burak_sefa

New member
Herkese iyi günler, havalar soğudukça arabada bu sefer fazla sesler gelmeye başladı . Birincisi arka taraftan kasislerde geliyor . Bu ses yüzde 90 bagaj kilidi , daha önce forumda okumuştum . İkinci ve bulamadığım ses ise ön yolcu koltuğundan veya oralardan geliyor. Yolda giderken en ufacık arabanın oynamasında sesler geliyor ve gerçekten sinir bozucu ve devamlı . Koltuğu elimde tuttum giderken olmadı , öne ittim arkaya çektim olmadı. Bugün eve dönerken arkadaşımla döndüm 75 km yol yaptık ve ses yine var yine var . Daha önce tecrübe eden oldu mu ? 3000 bin km sonra bakım var , hepsini toptan hallettirmeyi düşünüyorum . Birde sola dönerken hız 60-70 in üstündeyken özellikle , hırıltı sesi geliyor sanki direksiyon kutusu zorlanıyor gibi. Buda 1 haftadır var ve derin çukura falan düşmedim . Kasislerde dikkat ederim genellikle . Uzun oldu ama şimdiden teşekkür ederim .
koltuktan gelen sesi koltuğun kılıfını açıp yağlayıp sprey sıkarak geçirmişlerdi bende de sabah bir 10 dakka yola çıktığımda torpidonun sağ alt köşesinden hafif bir ses yapıyor elimle hafif yukarı bastığımda sesi kesti araç ısındıktan sonrada ses kesiliyor bir sıkıntı kalmıyor servise gittiğimde bakımda dile getirdim bunu baktılar ses gelmedi isterseniz bir gün sabahtan bırakın bakalım dediler bende duruma göre belki bırakırım.

berkural34

New member
Teşekkür ederim öncelikle. Bir daha bakarım ama torpido ve konsol seslerine alıştım artık :) onlar araba ısındıktan sonra kesiliyor. Benim rahatsızlığım koltuk heralde çünkü sıcak soğuk hiç farketmiyor ve ben aracımı oldukça uzun kullanıyorum . Evimle okulumun arası 75 km , bazen trafikle falan 2 saat sürdüğü oluyor, ama 2 gündür devam ediyor ses .

sadri80

New member
Teşekkür ederim öncelikle. Bir daha bakarım ama torpido ve konsol seslerine alıştım artık :) onlar araba ısındıktan sonra kesiliyor. Benim rahatsızlığım koltuk heralde çünkü sıcak soğuk hiç farketmiyor ve ben aracımı oldukça uzun kullanıyorum . Evimle okulumun arası 75 km , bazen trafikle falan 2 saat sürdüğü oluyor, ama 2 gündür devam ediyor ses .
Benim de yolcu koltuğundan ses geliyordu ve kafalıktan geldiğini farkettim.kafalıkla koltuk birbirine dokundurduktan sonra ses kesildi..kafalık sallanıyormuş..Torpidodan da sesler geliyor o sorun diil de dikiz aynasından çok fena ses geliyor onu da acil susturmalıyım :)

ceed34

New member
merhaba
kardeşim benimde ses geliyordu
geçen kışlık lastikleri taktırırken arka helezon yaylarının iki tarafta sağda solda içinde çakıl taşları gördüm onları çıkardıktan sonra bi nebze sesler kesildi tavsiye ederim zaten bu kronik bi sorun
arka panzotta ses yapıyor bilgin olsun

berkural34

New member
Evet bir ara bende de aracın altından sesler geliyordu , serviste sıkıldı alt takım ve geçti o sorun. Ama benim dediklerim aracın iç mekanından gelen sesler , özellikle soğuk havalarda arabanın içi ısınana kadar daha fazla geliyor , aracım kapalı garajda durmasına rağmen . İşin kötüsü her zaman olmadığı için servise gittiğimde anlatmak biraz sıkıntılı oluyor .