En sessiz c sınıfı araç

akrepkral86

New member
Sizce en sessiz c sınıfı araç hangisi herkesin düşüncelerini paylaşmasını istiyorum.Karşılaştırma kriterleri rüzgar,yol ve motor sesi olacaktır.

Berkan

New member
çok geniş bir soru olmuş.sınıfta çok araç var. belki kimsenin binmedigi tecrübesi olmadıgı bilmedigi bir arac bize hadi lan ordan dedirtip sessiz cıkabilir :). kullanılan lastik davlumbazın malzemesi hızın devirin hatta gittigin yolun kaplama farkı bile bu kriteri değiştirir.

dellobaltino

New member
arkadasımda volvo v40 var bindiğimde ses yalıtımını çok başarılı buldum. mercedes de bu konuda oldukça başarılı

akrepkral86

New member
Doğru diyorsun ben sadece bindiğiniz veya deneme fırsatı bulduğunuz araçlar arasında demek istedim yoksa tabiiki bilmediğiniz araç hakkında yorum yapmak yanlış olur.

Berkan

New member
golf sırf kapı kapanma sesi tok olması için calısan ses mühendisleri var kullandım ama oyle dikkat etmedim cok yol sesine.hatta cogu arabada dikakt etmiyorm 3 asagı 5 yukarı cogu aynı geliyor belkide buyuzden

inimicus

New member
Yolcu koltuğunda edindiğim kısa süreli deneyimlere bakarak Golf ve Corolla.

akrepkral86

New member
Sizce ceed nasıl bu konuda bence yeterli ama diğer araçlarla karşılaştırma imkanınız olsa ceed kaçıncı olur bu konularda

Serkan OĞUZ

New member
Bugüne dek çok araç kullandım babamın şu anda kullandığı 19.Mercedes,iddialı markalar ve sınıfının üstündeki araçlara göre kıyaslarsak tabii ki bir gömlek aşağıda kalıyor ancak birçok araçtan fazlası ile üstün hatta en sessiz dizel olmak konusunda ilk iki sıraya çok rahat girer.Ceed bence yeteri kadar sessiz bir araç.Bazı ek uygulamalar ve düzgün lastik seçimi ile iddialı olabilir.Ancak kaçıncı olur konusuna sağlıklı olacak bir cevap bence olamaz.Bu arada ilk attığınız mesaja gelince Mercedes haricinde ara ara Bmw ve Audi geldi gitti ancak serilik konusu hariç dayanıklılık,sessizlik,malzeme kalitesi,motor sesi ve rüzgar sesi vs Mercedes 1 gömlek yukarıda kalır.Bunu Bmw ustası arkadaşım bile söylüyor.

akrepkral86

New member
Doğru söylüyorsun ceed yeterince sessiz ama zaten premium sınıf araçlarla karşılaştırmak yanlış olur ben kendi sınıfıyla karşılaştırmak için söyledim

Serkan OĞUZ

New member
Markaların bizim araçların sınıfına denk gelen modelleri arasında Renault,vw, toyota, honda, peugeot, citroen, hyundai,Ford, Seat gibi araçlar arasında benim gördüğüm ve bu kriterlerde başarılı araçlar Seat dahil vw grubu araçlar.İç sessizliği yalıtımı sanki biraz daha iyi gibi geldi.

Berkan

New member
cogu mercedesin yenileroylemi emin degilim ama eskilerde gorebilirsiniz davlunbazları plastik yada kaucuk gibi değil nası tarif edilir elyafımsı şiltemsi bir malzemeden ses gitmesin diye katkısı büyük

Serkan OĞUZ

New member
cogu mercedesin yenileroylemi emin degilim ama eskilerde gorebilirsiniz davlunbazları plastik yada kaucuk gibi değil nası tarif edilir elyafımsı şiltemsi bir malzemeden ses gitmesin diye katkısı büyük
:) Aynı yerlere bakmışız.Yenilerin o kadar sağlam olduğunu düşünmüyorum.Şu anda bizde 124 kasa 300E var dediğin gibi çok değişik ilginç malzemeden yapılmış.Nerden bakarsan bak 28 yaşında araba ama hala sessiz nasıl bir işçilik nasıl bir malzeme anlamadım.