Eco modda araba kullanımı hakkında

volkanba

New member
Merhaba Abilerim , dostlarım

Bildiğiniz üzere bende de kia ceed 2013 otomatik var İstanbul içinde ve şehirler arasında bu ara biraz cimrilik yapıp arabayı ECO modda kullanıyorum. Suan 100 km de 7.2 litre yazıyor. Sürekli işe gidip geldiğim, istanbul içinde malum trafikten dolayı ve mazot fiyatları uçup gittiği için eco modda kullanayım dedim. Bir kaç sorum olacak?

1- Aracını sürekli eco modda kullanan var mı?
2- Eco modda iken bazen 120-130 da yapıyorum bir sıkıntı verir mi araca yada motora
3- Bazen de otobanda gıcık eden arabalar olduğunda ani hızlanma için Aracı Eco moddan cıkarıp benim tabirimle roket moduna alıyorum bu geçişleri araba calışırken yapmak sıkıntı yaratır mı?

Teşekkürler
Volkan

c@n

Super Moderator
1 - araca hic bir zarar vermez...
2 - hic birsey olmaz.. isterseniz 180 yapin...
3 - bu madde de hic birsey yapmaz... Istediginiz zaman eco moduna alin veya cikartin...

Kazasiz belasiz kullanin aracinizi..:)

TeamPASAOGLU

orhanocal

New member
Merhaba, bende 2 yıldır otomatik versiyonu kullanıyorum. Hem şehir içi hemde şehirler arası eco modda kullanıyorum. Hiç bir sıkıntı olmadı çok şükür. Uzun seyahatlerde araç yüklü olduğunda çekiş sıkıntısı olmaması için eco modu kapatıyorum.

volkanba

New member
Öncelikle çok teşekkür ederim araç zaten cok yüklü kullanmıyorum en fazla 3 kişi oluyoruz billgilendirme için çok teşekkürler. [MENTION=164]can[/MENTION] zaten tek tek aydınlatmıssın butun cevapları çok sağol