Dizel yakiti total mi shell mi opet mi petrol ofisi mi yoksa ucuz olan tp mi

deadgarden

New member
mecburen shell den alıyorum çevremde shell var genelde.

ERGIN

New member
Açıkçası Opetten hiç yakıt almadım.Dizelde tavsiye edermisin? Shell Nitrodan çok memnun kaldım değiştirmeye değer derseniz alışkanlıklarından kolay vazgeçebilen birisi değilim ama yinede denemeyi düşünebilirim:)
Bir iki gün kullanmış olsam tavsiye edemezdim ancak dile kolay 9 senedir aldığım mazotun yüzde 90'ı Opet'ten olunca gönül rahatlığıyla tavsiye edebiliyorum. Eşim İzmir'li olduğu için sık sık sizin şehire geliyorum, İzmir'de de sabit olarak Gaziemir yolundaki Opet'ten alıyorum, henüz bir şikayetim olmadı. :)

rayen

Super Moderator
Aslında hangi şirketin mazotu iyi diye anlayabilmek için analiz sonuçları gerektirir. Bence rafineri aynı olduğuna göre sonuç birbirinin aynı olması gerekiyor. Sadece farkı kullanılan katkı maddeleri değiştirebilir. Ben de Türkiye'de kullanılan mazotun genel olarak kalitesiz olduğunu söyleyebilirim. Çünkü, 2 yıl önce Avrupa ve balkanlarda 10 bin km yol yapmış biri olarak,(sadece Fransa'da totalden mazot aldım diğer ülkelerin hepsinde shellden aldım.) kıyas yaptığımda Türkiye'de sürekli shell aldığımdan diyorum ki, Yurtdışında mazot bariz kaliteli, aracın performansını arttırıyor. Araçtaki rahatlamayı çok iyi fark edebiliyorsunuz.
O zaman marka değil, güvenilir istasyon önemli diyebiliriz. Ben Bp'ye daha yakın duruyorum ama yakınlarda olmadığı için mecburen shell'le devam ediyorum. :)

mcroll16

New member
Ben genelde bankaların kampanyaları hangi firmadaysa oradan alıyorum yakıtı. O yüzden shell, opet, total ve lukoil'i deneme fırsatım oldu. Shell ve total aldığımda araç daha sessiz çalışıyor ve titreşim azalıyor. Performans da hemen hemen aynı diyebilirim. Opet'te ise araç bariz bir şekilde titreşimli çalışıyor hiç memnun kalmadım. Lukoil'de de bazı bazı gaz kesme problemleri yaşamıştım.
Rasim Abi ben de eryaman'da oturuyorum. Siz hangi shell'den yakıt alıyorsunuz; koçtaşın oradaki mi yoksa istanbul yolunda olan mı?

rayen

Super Moderator
Koçtaş'ın yanındakinden. Şeker Shell. :D

Berkan

New member
shell ve opet ikilisinden alıyorm

totalde exelliumda güzel evet ama serkan abinin dedigne katılıyorm

shellin sesi bari azalttını düşünüyorum ve bayadır shellden alıyorm

ayın 2sinde 48küsür litrelik nitro almıştım demin sonunu yolda sonunu gördüm. şuan araçta gidebilecegim km 61 ve yaptığım km 720.

küsüratı atıp hepsini harcagımı var sayıyorm 48 lt ile 720km 6,6 litre yapar(yol bilg.de aynı ortalama) karma kullanım buda bana gayet yeter artar bile

c@n

Super Moderator
Ben totel den aliyorum.. Teb total kredi karti ile de ayni anda %5 de indirim aliyorum... Sam da kayisi misali...:)

TeamPASAOGLU

Serkan OĞUZ

New member
Bir iki gün kullanmış olsam tavsiye edemezdim ancak dile kolay 9 senedir aldığım mazotun yüzde 90'ı Opet'ten olunca gönül rahatlığıyla tavsiye edebiliyorum. Eşim İzmir'li olduğu için sık sık sizin şehire geliyorum, İzmir'de de sabit olarak Gaziemir yolundaki Opet'ten alıyorum, henüz bir şikayetim olmadı. :)
Gaziemir yakıt almak için bana oldukça uzak ama denk gelirsem denemeyi düşünüyorum.Teşekkürler:)

yalcin

New member
yorumları okuyunca shelli denemeye karar verdim aracı ilk aldıımdan bugünedek arada farklı yerler olsada totalde BP den yakıtı alıyorum, bugün bir değişiklik yapıp Shell aldım yakıtı.. psikolojik etkisini göz önünde bulundurursak motor sesinde çok hafif azalma hissettim ve yine çok azda olsa motorun daha rahat çalıştığını çekişin yüzde 1 olsada arttığını söyleyebilirim bütün bunlar psikolij etkisi ancak yakıt tüketimi birden düştü;) daha öncesinde 6.5 de sabitlenmişti bu değerleri son 1 senedir düşmemişti shelle birlikte 5li değerleri yakaladım kontağı kapadığımda ise 6.1 di..tabii bu 30 km lik menzil ve 2 kere stop ettim aracı hepsi dahil 6.1e düştü yakıt tüketimi..bakalım toplam menzil nekadar gidecek ozaman shellin yakıt tüketime etkisini göreceğim...

Berkan

New member
shell iyidir herkesde aynı etki varsa muhtemelen psikolij degildir sesi bir tık azalttıgı asikar biraz daha yakması olası ancak üstteki dedigim gibi 48lt ile 720 km gittim buda bana gayet yeterli benden daha dikkatlı kullanan ve az trafige kalan kesinlikle daha cok mesafe gider

slhyldz

New member
Açıkçası Opetten hiç yakıt almadım.Dizelde tavsiye edermisin? Shell Nitrodan çok memnun kaldım değiştirmeye değer derseniz alışkanlıklarından kolay vazgeçebilen birisi değilim ama yinede denemeyi düşünebilirim:)
Opet (koç grubu) istasyonları biraz daha iyi denetliyor. Sonuçta garantili yakıt satıyoruz diyorlar. Aracının motoru yakıttan dolayı arızalanırsa karşıladıklarını söylüyorlar. Demekki ürününe güveniyorlar. Ben sürekli opetten alıyorum.
Daha önceki birkaç konuda shell nitro tavsiyesinden sonra 2 depo shell nitro aldım. Birinci depom Tokat Niksar ilçesinden bunda bir fark hissetmedim. Ama ikinci depoyu İstanbul Yeni sahrada doldurdum ve farkı yaşamaya başladım. Şuanda durkalk trafiğide dahil 150 km dir kullanıyorum ve yakıtım 0.8 lt düşmüş durumda.

Benim kişisel görüşüm eğer güvenilirliğinden emin olduğun bayi var ise "shell" gerçekten iyi. Ama güven konusunda kafanda soru işareti varsa "Opet" o zaman. Özellikle şehir dışında "Opet" tavsiye ederim.

gorkemsin

New member
Ben tekrar söylemek isterim.
Daha iki yıldır dizel araç kullanıyorum ama...
Dizelde Opet veya Total. Ben Totalciyim. Çünkü bence önemli olan daha çok marka değil yakıtı aldığın istasyon. Altunizade Total benim burnumun dibinde ve Total in kendi istasyonu. Şu ana kadar en ufak bir sıkıntı yaşatmadı. Üstelik anında %5 indirim alıyorum. Benim kullanım şeklime göre bana her sene 1 tam depo dizel bedavaya geliyor :)
Benim genel olarak izlenimlerim şöyle.. Hepsi marka hepsinin belli bir kalitesi var.
Ekonomi olarak Total=Opet=BP=PO . Shell Nitro ile bir depoda sanki 20-30 km az gidiyorsun.
Bana göre motoru en sessiz çalıştıran Total ve Shell...En sesli çalıştıran BP.
Performans olarak sanki Shell nitro çok ama çok az daha iyi gibi. psikolojikte olabilir.
Bana en iyi Total geliyor. İstasyon rahat. Araç sırası olmuyor. İndirim veriyor. 2 tl ye tabanca ile kışın arabanın üstündeki çamuru atıyorsun. Her gittiğimde camlarımı temizliyorlar. Ne zaman istesem yağına suyuna bakıyorlar. Hizmette de iyiler yani:)