Cep Telefonu ile konuşmaya ceza yok.....

c@n

Super Moderator
Artık cep telefonuna ceza yok
Trafikte sürücüler, seyir halindeyken de cep telefonu ile konuşabilecek. Ancak telefon ele alınmadan ‘’Hands-free’’ yöntemi şartı getirildi.

Sürücüler, trafikte seyir halindeyken de cep ya da araç telefonları ile telsiz gibi elektronik cihazları ele almadan konuşma yapılabilecek. Sürücülere cep telefonuyla konuştukları için ceza yazılması, ‘’Hands-free’’ yönteminin uygulanması şartı ile kaldırıldı.

‘’Hands-free’’ telefonu ele almadan hoparlör aracılığı ile konuşma anlamı taşıyor. Karayolları trafik yönetmeliğinde yapılan değişiklik ile sürücünün seyir halindeyken, cep telefonu ile konuşması yine yasak olacak ancak telefonu ele almadan hoparlör aracılığıyla konuşma yapılabilecek. Yönetmeliğe bu amaçla şu hüküm eklendi: “Cep ve araç telefonları ile benzeri haberleşme cihazları, sürücüler tarafından çeşitli elektronik sistemler vasıtasıyla ele alınmadan kullanılabilir’’

www.milliyet.com.tr den alıntıdır...

J

Josefsalvatini

Guest
Cep Telefonu ile konuşmaya ceza yok.....

İyi haber

BerkayKRC

Moderator
Ynt: Cep Telefonu ile konuşmaya ceza yok.....

uygulama çok güzel bir uygulama fakat arabada kalabalıkkende handsfree ile konusmak çok zor oluyor herkesin her şeyi bilmesine gerek yok yani :) benim teyipte bu özellik var fakat sadece ben arabada teksem kullanıyorum tek değilsem de artık herkese öğrettim arabadan konusuyorum diyince muhabbet ona göre oluyor. Afedersiniz ama şöyle kötü yanları olabiliyor annemle birlikte giderken telefon çalar teyip direk bunu hoparlorlere verir ve yakın bir arkadaşım naber ...... ( 2 r ile yazılıyor :D ) dedikten sonra daha dikkatli bir şekilde arabadayım etiketimi geliştirdim :)

MehmetK

New member

[quote author=Bkny link=topic=1136.msg30319#msg30319 date=1332486622]
yakın bir arkadaşım naber ...... ( 2 r ile yazılıyor :D )[/quote]

Bombardinho :D :D :D

Şaka bir yana bizim halkımız 2 elle arabayı zor kullanıyor zaten. şimdi telefonu açıcak oraya buraya dokuncak ayarlıycak falan fılan.ölme eşşeğim ölme. Ben telefonla konuşup yolu gasp edenlere sinir oluyorm

Snaan

New member

bluetooth kulaklığını kastediyorsa o şekilde zaten herkes kullanıyordu :) ama yine de bir bluetooth kulaklık almam lazım.

ceedorf

New member

Bluetooth kulaklık kesinlikle çok büyük rahatlık,keşke araçlarımızda orjin olsaydı,2012 modellere koymuşlar ama çok geç :p

HARUN

New member

Yaninda biri warsa çok sakat :)

Snaan

New member

[quote author=HARUN link=topic=1136.msg30365#msg30365 date=1332515515]
Yaninda biri warsa çok sakat :)
[/quote]
yok kanka, bluetooth kit olunca öyle de kulaklık olunca sıkıntı olmaz.