Çelik Motor A.Ş'ye Şikayet ve İstek Maili..

aLi

Yönetim Ekibi
Ynt: Çelik Motor A.Ş'ye Şikayet ve İstek Maili..

Murat abi sorun tam olarak otomatik vites aracin sanki arac stop edicekmis gibi titremesi ve araci sallamasi.bunu benim aracimda 50-60 km hız da yapıyor.Bir arkadasin arabasini kullandim onunkide 80 km hız da . yani ortalama olarak 50-80 km araliginda yapiyor.Bu kesinlikle farkedilmeyecek bisey degil.Video olayina gelince cekmeyi deneyecegim.

Hasan

New member

C.tesi günü sorunumla ilgilenmek için Çelik motordan Ağır bakım formen i Mehmet bey geldi. Mehmet beyin konuşması ve sorunu gayet iyi bilmesinden işinde uzman olduğu belli. Çelik motor böyle bir sorun olduğunu saklamıyor yada yok demiyor ancak şuan için araca kesinlikle zararının olmadığını söylüyor. konu Mehmet beyin dediğine göre tamamen yazılımsal. otomatik araçlar için geçici bir yazılım çıkmış fakat manueller için çıkmamış henüz. 15 gün içinde kararlı bir yazılım çıkacağını umuyorlar. Bu sorun sadece İngiltere, israil, Türkiye ve adını hatırlayamadığı bir ülkede daha varmış. durumu yakıta bağlıyorlar ama tabiki bunun arkasına saklanmıyorlar. yazılım isteği bu 4 ülkeden gelmiş. aracımla yaklaşık 3 saat ilgilendiler yol testine çıktık gds le sorunlar arandı vs. nitekim titreyen araç titremedi ogün, bp den aldığım mazotu titresin diye po dan almama rağmen gene titremedi. ama mehmet bey genede aracınızda sorun yok demedi araca resetleme yaptı şuan 400 km oldu bişey yok araçta. Forumlardan haberleri var anladığım kadarıyla takip te ediyorlar :) bunu iyi kullanalım arkadaşlar. Burdan tatil gününü bana ayıran ve herşeyi mantığıyla bana açıklayan Mehmet beye teşekkür ediyorum. Sorun bidaha yaşarmıyım bilmem ama en azından içim rahatladı..

omer_faruk

New member

Çok güzel bir gelişme...İnşaallah söyledikleri gibi yazılımsaldır ve kısa sürede hallederler.

Hasan

New member

[quote author=omer_faruk link=topic=460.msg14155#msg14155 date=1312177949]
Çok güzel bir gelişme...İnşaallah söyledikleri gibi yazılımsaldır ve kısa sürede hallederler.
[/quote]

yazılımsal olduğu konusunda ben tatmin oldum. çünki hiçbir mekanik müdahale olmadan resetleyip sorunu hallediyorlar. Bunun nedenide enjektörlerin kullanıcının aracı kullanmasına göre kendine bir harita çizmesi yani zamanla kullanıcının kullanımına göre araç kendini optimize etmeye çalışıyor yazılım bu yüzden bazı değerlere göre yakıt hava vs. değerleri yönlendiriyor. fakat yazılımda sorun olduğu için hatalı değerler ve yanlış aralıklar belirleyerek sorun oluşturuyor. resetleyince düzelmesinin nedeni buymuş.

c@n

Super Moderator

İlgilenmeleri güzel.... İnşallah en kısa sürede bu sorundan tamamen kurtulursunuz....

zerogravity

New member

Sevindirici , yazilim kismi soru isaretim. Neden arge de bu is cozulmemis?

aLi

Yönetim Ekibi

Hafta sonu gidemedim ben beni aramadilar daha :)

Hasan insallah ön ayak oluruzda bu problem kesin olarak hallolur. Bizde oldu baskalarinda olmicak diye bisey yok kimse sıkıntıya dusmeden ya cagirsinlar araclari servise hepsini güncellesinler yada bilgilendirsinler insanlari.

Hasan

New member

[quote author=aLi link=topic=460.msg14164#msg14164 date=1312185278]
Hafta sonu gidemedim ben beni aramadilar daha :)

Hasan insallah ön ayak oluruzda bu problem kesin olarak hallolur. Bizde oldu baskalarinda olmicak diye bisey yok kimse sıkıntıya dusmeden ya cagirsinlar araclari servise hepsini güncellesinler yada bilgilendirsinler insanlari.
[/quote]

sadece bizde değil zaten bizim gibi 3 ülke daha sıkıştırıyormuş kore yi. adamlar yazıo ama 15 güne gelebilir diyorlar otomatik için

grh53

New member

[quote author=Hasan link=topic=460.msg13788#msg13788 date=1311928787]
benim 115 ps manuel bende var. 2000 devir civarı yanından tır geçerde hızın kesilir ya 1-2 saniye o şekilde oluyor bende özellikle tepe çıkarken hissediliyor. belki düz yoldada oluyor ama araç ağırlığından ötürü farkedilmiyor..
[/quote]
benim kide aynısını yapıyo. hatta düz yolda hissedilir derecede oluyo

aLi

Yönetim Ekibi

Mail attin mi Gürhan?

c@n

Super Moderator

Arkadaşlar, sıkınıtısı olan hemen Çelik Motor a mail atsınlar..... Ne kadar çok mail atılırsa o kadar çok ilgi çekecektir ve çözüm için daha fazla uğraşacaklardır...

omer_faruk

New member

Benide aradılar ve servise yönlendirdiler yarın sabah gideceğim...Haydi hayırlısı

J

Josefsalvatini

Guest

Benide aradılar servise yönlendirmek icin dedim arkadaslarımız gitti resetlediker yazılım yapılıyormuş ben resetletim zaten siz yazılım gelince arayın dedim :):)

Replica dostlukta ve arkadaşlıkta aslını geçti darısı rakamda..........

omer_faruk

New member

[quote author=Josefsalvatini link=topic=460.msg14251#msg14251 date=1312266827]
Benide aradılar servise yönlendirmek icin dedim arkadaslarımız gitti resetlediker yazılım yapılıyormuş ben resetletim zaten siz yazılım gelince arayın dedim :):)

Replica dostlukta ve arkadaşlıkta aslını geçti darısı rakamda..........
[/quote]

Ben henüz hiç elletmedim yarın ilk olacak :). ramazandan sonrada 7500 bakımına gideceğim zaten gelirse güncel yazışım onu tekrar yükletirim.

Ayrıca box, yazılım ve sb hakkındaki makalenide sabırsızlıkla bekliyorum abi :)

grh53

New member

[quote author=aLi link=topic=460.msg14187#msg14187 date=1312205412]
Mail attin mi Gürhan?
[/quote]
ben telefonla bildirdim ama mailde atıcam şimdi abi

grh53

New member

abilerim birde benim arabada sabah çalıştırdığımda 1. vitese çok çok zor geçiyo, motor biraz ısındığında düzeliyo ama yinede anormal yani. Serviste Osman usta her zaman ki gibi normal yeni araba düzelir diyo ama...

c@n

Super Moderator
Re: Çelik Motor A.Ş'ye Şikayet ve İstek Maili..

Sanziman yagini kontrol ettirin bence.... Yagdaki azalma buna sebeb olabilir....

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

aLi

Yönetim Ekibi

Arkadaşlar konuyla alakasiz tüm mesajlar silinmiştir. Buna biraz daha önem gösterirseniz seviniriz..

baltacı

New member

dün bende arabamı 15.000 bakımına götürdüm yazılım yüklemelerini otomatik araçlar için yapıyolar düz vitesler için çelik motor daha sonra bilgi vericez onların yazılımları daha tamamlanmadı ve farklı demiş bu arada motor kayışından ve bilyelerinden ses geliyodu değiştiler yine aynı....

TANER

New member

benım aracımda otomatık aynı tıtremeyı yapıyor.e mail adresını gonderırsenız sevınırım banada sıkıntı yaratıyor.