ceed premium aldık çokşükür.

Batum

New member
aracın hayranıydım uzun zamandır kullandığım leonu satıp ceed premium 2012 yeni jantlı araçla aranızdayım.
artık sorular cevaplar. :)
bu ekran neden böyle bastırmatik, neyapmak lazım, doubledin mi alıcaz başka çaresi varmı?

rayen

Super Moderator
Hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

Berkan

New member
hayırlı olsun leondan sonra 70 80 e kadar olmasada ondan sonra gcunun farkına varırsınız bolca, ara hızlanmalarda falan :). ekran aslında dokunmatik yani bastırmatik :), cep telefonu ekranlarındaki gibi kapasitif (kabaca parmak ucundaki elektrikle algılanan) ekran olmadıgı için öyledir

Batum

New member
hayırlı olsun leondan sonra 70 80 e kadar olmasada ondan sonra gcunun farkına varırsınız bolca, ara hızlanmalarda falan :). ekran aslında dokunmatik yani bastırmatik :), cep telefonu ekranlarındaki gibi kapasitif (kabaca parmak ucundaki elektrikle algılanan) ekran olmadıgı için öyledir
leonumla karşılaşmak istemem açıkçası :) ona göre çok hantal kalırım bide benim araçta yazılımda vardı ara hızlanmaları çokiyiydi.
ekranı çok zor kullanması bassanda zorlasanda geç alıyor buna navigasyonlu ekran takmak lazım sanırım. bunlardan takan varmıdır dokunmatği nasıl acaba? Navix NVX 9618 DHD Kia Yeni Ceed Uyumlu Navigasyonlu OEM Teyp - Araç Multimedya Oynatıcı İlanları sahibinden.com'da. - 166503250

Batum

New member
birde yakıt 11. kusürlarda o nedir :) sıfırlamakmı lazım herseferinde kendi sıfırlamıyoröu acaba?

By_Cesar

Active member
birde yakıt 11. kusürlarda o nedir :) sıfırlamakmı lazım herseferinde kendi sıfırlamıyoröu acaba?
Hayırlı olsun aramıza hoş geldin ;)
Yakıt bir süre sonra düşecek o konuda sıkıntın olmasın ayrıca yol bilgisayarı ayarlarından her yakıt alışında kendisni sıfırlaması için modu ayarlaman gerek. Şİmdi aklımda değil nasıl yapıldığı ama kitapcık işine yarayacaktır bir göz at derim ;)

Batum

New member
Hayırlı olsun aramıza hoş geldin ;)
Yakıt bir süre sonra düşecek o konuda sıkıntın olmasın ayrıca yol bilgisayarı ayarlarından her yakıt alışında kendisni sıfırlaması için modu ayarlaman gerek. Şİmdi aklımda değil nasıl yapıldığı ama kitapcık işine yarayacaktır bir göz at derim ;)
teşekkürler.
göstergeden baktım biraz sağ tarafta alttaki sol ok sıfırlıyor sanırım. birde bu ekran türkçe nereden yapılıyor olmuyormu?

Berkan

New member
türkçe olmaması lazım

sag alttaki tusların en altındaki sıfırlar. bide araç hareket halinde degilken kadrandaki menuden ayarları karıstırırsan orda var ortalama sıfırla manuelmi olsun her kontak acıstamı olsun diye

Batum

New member
türkçe olmaması lazım

sag alttaki tusların en altındaki sıfırlar. bide araç hareket halinde degilken kadrandaki menuden ayarları karıstırırsan orda var ortalama sıfırla manuelmi olsun her kontak acıstamı olsun diye
biraz karıştırcam ozaman ama servise sordum türkçe yapılıyor, gelmeniz lazım dedi biara uğrarım bana enyakın ulukar var nasıl tavsiye ediliyormu?

Serkan OĞUZ

New member
Hayırlısı olsun kazasız belasız güle güle kullanın aramıza hoşgeldiniz.

c@n

Super Moderator
Hayirli olsun Emre.. Kazasi belasiz... Buna da yazilim yaptir oesin, motoru cok iyi ve yazilim ilr muhtesem oluyor, ayrica yakitada faydasi oluyor..

Servis olarak ben sana Gul-al ve erberki tavsiye ederim.. Sana biraz uzak kalabilir ama cok rahat edersin.. Gul-al da senin tanistiririm ordakiler ile istersen...

rayen

Super Moderator
Ynt: ceed premium aldık çokşükür.

Yazılımla bozdunuz kafayı ha!.. :D

slhyldz

New member
Bunca yıl tüplü araç kullandıktan sonra en iyi ve en pahalı tüpün bile aracın motorunu bitirdiğini öğrendiysem, sizde birgün bu yazılımın motoru nasıl bitirdiğine şahit olacaksınız. Yapmayın ikinci üçüncü sahiplerine yazık....

c@n

Super Moderator
Bunca yıl tüplü araç kullandıktan sonra en iyi ve en pahalı tüpün bile aracın motorunu bitirdiğini öğrendiysem, sizde birgün bu yazılımın motoru nasıl bitirdiğine şahit olacaksınız. Yapmayın ikinci üçüncü sahiplerine yazık....
Salih eger araca iyi balarsan birsey olmaz.. Normalde 20 bin de bir yag degisimi benim arabanin, ben 20 bine kadar iki kere yag degistiriyorum, en az 3 kere hava filtresi degistiriyorum.. Yazilimli arac duzgun kullanilir ise hic bir sikinti olmaz.. Surekli tapa gaz gitmiyorsun sonucta... Ama bu tamamen kullanici ile alakali, ben nice kisiler biliyorim, standard arabasina bakmayan.. Simdi benim arabam mi daha saglikli onlarin ki mi...?? Tabiki benim arabam... Ne demisler bakarsan bag, bakmazsan dag olur... O hesap biraz...

Berkan

New member
tup araca aslında zerre performans kaybı yasatmaz yani yasatmaması lazım düzgün ayarlandıgı sürece benzindende fazla güc alırsın cünkü 113 oktana denk gelir lpgnin oktanı benzine göre.anca düzgün hakkıyla ayar yapan olmadıgı için kimse ugrasmayıp cakıp gectigi için boyle ülkemizde. adam gibi afr sini baglayıp ugrassa 1-2 saat cincik olur tuplu araclar :D

MuSTaNG

New member
Can abinin dediği gibi arabayı porsche cayenne gibi sürmezseniz sadece gerektiğinde ya da hız duygularınız depreştiğinde basarsanız bi sıkıntı olacağını düşünmüyorum dizel aracı 100 binde arkadaşıma sattım(zorla aldı desek daha doğru:() şu an 130 civarında ve hala yazılım var hemde kimsenin beğenmediği mehmet gazihan yazılımı, ne turboda ne de baskı balatamda bi sıkıntı yok bende can abi gibi iddialıyım bi çok arabadan temiz ve kondisyonu düzgündür :)

slhyldz

New member
Arkadaşlar selam;
Şimdi hepinizin görüşüne saygılıyım. Öncelikle bunu belirteyim.
Şimdi önce işe tüpten başlayalım. 17 senedir trafikteyim ve 2000 yılından öncesini saymazsak hep tüplü araç kullandım. İnanın çoğu tüpçüden daha çok tecrübem var. Berkan doğru tüp daha temiz ama firmalar araç motorlarını tüpe uygun üretiyorsa. Mesela opel,peugeot,citroen motorları kesinlikle uyumlu değil. Üst kapakları Alimınyumdan imal edilenler var. Yüksek sıcaklığa dayanamayanlar var vs. Bildiğimiz 1,6 SR Wollvagen motorları bile sürekli bobin bujı bozar. Peugeotlar beyni bozar, suboplar en fazla 50-80000 km gider vs. Şuanda honda civic eko motorları tüpe özel motor üretmişlerdir. Yüksek sıcaklığa dayanabilen motor parçaları. Tüp her daim can sıkar. Dediğin gibi ayarlarını iyi takip etmek, yüksek devirlerde benzinde kullanmak veya sistemi ona göre ayarlatmak vs. En güzeli uzak durmak :D

Yazılım olayına gelince, uzun vadede bununda motorun ömrüne olan zararlarını ilerki tarihlerde konuşuruz.
Can kıyaslamada yaparken kendin gibi kullanıcılarla kıyaslama yap lütfen. Aracına bakmayanlar bu forumda işi nee...:D

Salih eger araca iyi balarsan birsey olmaz.. Normalde 20 bin de bir yag degisimi benim arabanin, ben 20 bine kadar iki kere yag degistiriyorum, en az 3 kere hava filtresi degistiriyorum.. Yazilimli arac duzgun kullanilir ise hic bir sikinti olmaz.. Surekli tapa gaz gitmiyorsun sonucta... Ama bu tamamen kullanici ile alakali, ben nice kisiler biliyorim, standard arabasina bakmayan.. Simdi benim arabam mi daha saglikli onlarin ki mi...?? Tabiki benim arabam... Ne demisler bakarsan bag, bakmazsan dag olur... O hesap biraz...
tup araca aslında zerre performans kaybı yasatmaz yani yasatmaması lazım düzgün ayarlandıgı sürece benzindende fazla güc alırsın cünkü 113 oktana denk gelir lpgnin oktanı benzine göre.anca düzgün hakkıyla ayar yapan olmadıgı için kimse ugrasmayıp cakıp gectigi için boyle ülkemizde. adam gibi afr sini baglayıp ugrassa 1-2 saat cincik olur tuplu araclar :D
Can abinin dediği gibi arabayı porsche cayenne gibi sürmezseniz sadece gerektiğinde ya da hız duygularınız depreştiğinde basarsanız bi sıkıntı olacağını düşünmüyorum dizel aracı 100 binde arkadaşıma sattım(zorla aldı desek daha doğru:() şu an 130 civarında ve hala yazılım var hemde kimsenin beğenmediği mehmet gazihan yazılımı, ne turboda ne de baskı balatamda bi sıkıntı yok bende can abi gibi iddialıyım bi çok arabadan temiz ve kondisyonu düzgündür :)