Cee'd Kademeli Far Ayarı

Tsunami Dream

New member
Arkadaşlar, arabamı aldığımdan beri, direksiyonun sol yanında bulunan, farın yüksekliğini elektronik bir şekilde ayarlayan, 3 kademeli düğme dikkatimi çekiyordu. çünkü düğmeyi çevirdiğimde, farların oynadığını fark edemiyordum. ya da oynuyor ama zorlanıyor gibiydi. bende çok az oynuyordur, çıplak gözle anlaşılmıyordur diye çok üstelemedim. geçen babama yeni bir Venga aldık. Onun far ayarları 5 kademeli. onu denedim. düğmeyi her çevirişim de arabanın farlarının hareketini çıplak gözle görebildim. bunun üzerine hemen benim arabanın farlarını kontrol ettim ama onun kadar bariz bir oynama olmadığı gibi sanki bir zorlanma hatta bazen hiç oynamama söz konusu olduğunu tekrar farkettim. değişik geldi bana. hemen servise gösterdim. onlarda baktı far motoru bozuk heralde dediler bana. yeni far söylediler. yeni farlar geldi. sıfır far takıldı. onlarıda denedik, onlar da aynı. sonra oradaki herhangi bir ceed in farını denedik o da aynı. en sonunda şöyle afaki bir çözüm ortaya koydular yada koyduk :). galba mercek fardan olabilir dediler ki olabilir çünkü venga da mercek far yoktu. bende yenileri buhu yapar diye eski farlarımı yerine taktırdım. risk göze alamadım çünkü yeniler buhu yaparsa garantiden değişmez dediler. bende eski farlarımdan memnun olduğum için taktırmadım. Bilgisi olan varsa bu konuyla ilgili beni aydınlatırsa sevinirim. çok uzun oldu beh..:) bir çalışıyor bir çalışmıyor gibi sanki, yada geç cevap veriyor. ama oluyor neticede.

J

Josefsalvatini

Guest
Cee'd Kademeli Far Ayarı

Bende öğle bir sorun yok en iyi anlama yolu gece geç duvarın karşısına ayarı indir ışık çizgisini takip et

c@n

Super Moderator
Re: Cee'd Kademeli Far Ayarı

Kesinlikle.... Bende de sikinti yok....

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

ugurkuscular

New member
Ynt: Cee'd Kademeli Far Ayarı

bende var abı o sıkıntı...
keyfı gelırse ındırıo farları gelırse kaldırıo..
ben bı kere ayarladım bıraktım ellemıyorum fazla =)

kiaceedcluptr

New member

ben xenon taktırdım ve farlar mercekli çok rahat çıkıp iniyor...

Snaan

New member

ben de uğur gibi bi kere ayarladım daha oynamıyorum. iner mi kalkar mı ne yapar bilmem :D

bu arada farları garantiden mi değiştirdiler yoksa parasını aldılar mı? ona göre ben de gidiym farlar yenilenmiş olsun :D

c@n

Super Moderator
Cee'd Kademeli Far Ayarı

[quote author=ugurkuscular link=topic=644.msg19996#msg19996 date=1317144581]
bende var abı o sıkıntı...
keyfı gelırse ındırıo farları gelırse kaldırıo..
ben bı kere ayarladım bıraktım ellemıyorum fazla =)
[/quote]

Ugur kardes senin indirip kaldirma problemine cozum bulmak lazim.... Bu isler keyif ile olmaz....:):):):):):)

Tsunami Dream

New member

vallahi serviste ölçtüler benim farların inişini çıkışını bir aletle. bazen takılma yapıyor. 0 dan 3 e çıkıyor mesela ama 3 ten 2 ye inmiyor bazen. bekliyorsun bir aşağı bir yukarı hafif titreme yapıyor. belki biraz zaman geçtikten sonra alıyor. bir kaç kere böyle denedikten sonra çalışmaya başlıyor, tam fonksiyonlu olarak. acaba dedik mercek farlar böyle mi? tahmini olarak. çünkü benimki öyle, yenisi öyle, bir başka ceed öyle. değişik anlam veremediğim bir durum. çalışıyor mu? çalışmıyor mu? bilemedim. serviste hayret etti, bilmiyorlarmış, böyle olduğunu.

ben hiç kurcalamıyorum bu akşam bir bakayim

ama sorun olduğunu zannetmiyorum....

metin

New member
Cee'd Kademeli Far Ayarı

Bende zenon far var herhangi bir sorun yok calisio

ugurkuscular

New member

[quote author=c@n link=topic=644.msg20006#msg20006 date=1317149783]
Ugur kardes senin indirip kaldirma problemine cozum bulmak lazim.... Bu isler keyif ile olmaz....:):):):):):)
[/quote]

can abı haftasonu bırakıcam arabayı zaten tekkara su sol tarafı yapıcaklar adama tıkladık ya arkadan..
bı de lıste hazırladım komple bastan asagı arabayı elden gecırecem yanı..
en sevmedıgım sey carpık arabaya bınmek ama napalım ıslerden anca cumartesı vakıt bulabılcem..

c@n

Super Moderator
Re: Cee'd Kademeli Far Ayarı

Kolay gelsin ugur kardes....

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

zerogravity

New member
Cee'd Kademeli Far Ayarı

Ugur dikkat etde trim seslerin artmasin...

yalcin

New member

ayarı değiştirdiğinde mekanik bir aksam gibi birden değişmiyor ayar yavaşça değiştiğini biliyorum duvara bakarak denediğimde yavaşça yükseklik ayarının değiştğini gördüm..sendede malum böyledir aslında..bir dene bakalım...??