camlardaki çıkmayan lekeler

2012CEED

New member
2012 model yeni kasa ceed consept auto kullanmaktayım. Aracıma daha fırça sürmeden yıkıyorum. Yıkamada şampuan da kullanmıyorum. Aracımın camlarında çıkmayan lekeler oluştu. Yıkama sonrası aracımı bezle kurulamasını da yaptığım halde lekeler rahatsız edici olarak güneşe karşı sürüşü etkilemektedir. Sirke ve cam sillede temizledim ama olmadı. Bilgisi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum. Aracımın garantisinin bitmesine 9 ay var.Camları serviste değişim yapmakta istemiyorum. Tüm camlarda var lekeler....

ceronimo1978

New member
Hocam ben bu tarz lekeleri aseton ve pamukla temizlemistim deneyin isterseniz

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

rayen

Super Moderator
Camdaki kireç lekeleri için aşağıdaki ürünü öneririm. Tarafımdan denenmiştir. Lekelerin kalıcılık durumlarına göre bir kaç kez tekrar edilebilir ya da ürünün açıklamasındaki kullanım miktarı biraz arttırılarak denenebilir.
ATAS VALER CAM N KRE SKC 500 GR 14 TL ERDEM BOYA OTO BAKIM'den

Lekeler bir daha oluşmasın, cam su tutmasın, sürekli temiz kalsın ve kolay temizlensin isteniyorsa aşağıdaki ürün mutlaka uygulanmalıdır.
Nasiol GlasShield Nano 2 YIL Yağmur Kaydırıcı Cam Koruma 09n030 - Oto Aksesuar - Hepsiburada.com

2012CEED

New member
Konuya göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı şimdiden teşekkür ederim, yazdıklarınızı deneyeceğim.

2012CEED

New member
asetonu denedim ama sorunum hala çözülmedi .daha farklı bir uygulama varmıdır acaba ?

Kadir KURT

New member
Benim yikamacids ona ozel bir madde var. Macun gibi birsey islatip onunla siliyor ayni cam macunu gibi ve sonuc tum kirleri lekeleri aliyor.
Ama sizin aracta inca cam cizikleri olmasin yani ince tas parcalaribcami cok kucuk kucuk nokta seklinde kiriyor o lekeleri tirnaginiz ile kontrol edin eger tirnak takiliyorsa ici cukursa yapacak birsey yok ama tumsek varsa mutlaka o macunu arayin sorun cozulur.

rayen

Super Moderator
Sizin bahsettiğiz kil (clay bar) genel olarak boyalı yüzeylerin ciladan önce kirden arındırılması için kullanılır. Kullanılabilir ama bence atas valer hem etkili, hem de ekonomik bir çözüm olacaktır.

Rayen tarafından gönderildi.

berkan1981

New member
Bu su kaydirici ürünler camda silecek calistigi zaman herhangi bir iz yapmiyo demi birde ne kadar bu urunler kendimiz uygulayabiliyormuyuz?

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

rayen

Super Moderator
Yapmaz.
Yukarıdaki linkte fiyatı var.
Uygularsın.

omurkadir

New member
Yapmaz.
Yukarıdaki linkte fiyatı var.
Uygularsın.
rasim abi ben nasiol yağmur kaydırıcıyı özenle uyguladım iki araca.iki yıl gidiyor diyor ama iki ay gitmedi ceed e.diğer arabadaki duruyor.kendim yıkıyordum haftada bi meguiars şampuanla.acaba yıkadıktan sonra şu mavi koca mikrofiberle camları da siliyorum ondan mı oldu ben anlamadım.şimdi tekrar alcam az para da değil ilaç kadar şey 20tl.
nasiol clean e gerek var mı bimden aldığım cam mikrofiberiyle uyguluyorum yapmur kaydırı.

rayen

Super Moderator
Açıklamasını iyi okumamışsın anlaşılan. Nasiol microfiber bez ile uygulanmaz, ya makyaj pedi ile uygulayacaksın ya da nasiolun sattığı uygulama bezi ile. Öncesinde camın iyi temizlenmiş olması gerekiyor, nasiol clean da kullanabilirsin, bulursan izoprobil alkol de olur. Önemli olan yüzeyde yağ kir kalmasın.

omurkadir

New member
Açıklamasını iyi okumamışsın anlaşılan. Nasiol microfiber bez ile uygulanmaz, ya makyaj pedi ile uygulayacaksın ya da nasiolun sattığı uygulama bezi ile. Öncesinde camın iyi temizlenmiş olması gerekiyor, nasiol clean da kullanabilirsin, bulursan izoprobil alkol de olur. Önemli olan yüzeyde yağ kir kalmasın.
mikrofiber değil yanlış yazmışım abi cam için satılan bez bimdeki.teşekkürler bilgi için.

Berkan

New member
Camdaki kireç lekeleri için aşağıdaki ürünü öneririm. Tarafımdan denenmiştir. Lekelerin kalıcılık durumlarına göre bir kaç kez tekrar edilebilir ya da ürünün açıklamasındaki kullanım miktarı biraz arttırılarak denenebilir.
ATAS VALER CAM N KRE SKC 500 GR 14 TL ERDEM BOYA OTO BAKIM'den

Lekeler bir daha oluşmasın, cam su tutmasın, sürekli temiz kalsın ve kolay temizlensin isteniyorsa aşağıdaki ürün mutlaka uygulanmalıdır.
Nasiol GlasShield Nano 2 YIL Yağmur Kaydırıcı Cam Koruma 09n030 - Oto Aksesuar - Hepsiburada.com
hazır konusunu yakalamışken bende soriyim

normalde gözükmuyor ama yıkandıktan sonra camı kuralarken yada aşırı tamamen buhar kapladıgında ön cama saolsun bayinin cama yapıtırdıgı 5-6 haneli numaranın izleri cıkıyor bide cercevesi var hatta nası götürebilirim bu seffaf buharda cıkıp duran izi.bu tavsiye edilenlerler gecirirmi ?

rayen

Super Moderator
Anladığım kadarıyla daha önce yapıştırılan bir stikerin yapıştırıcı kısmı iyi temizlenmeyip film halinde kalmış. Atas valer belki çıkartabilir ancak bunun için aşağıdaki ürün daha uygundur.
ATAS RESINOL RENE,ZFT FOLYO YAPIKANI SKC 12 TL ERDEM BOYA OTO BAKIM'den

Ürünün açıklamasında nasıl kullanılacağı yazıyor. Herkesin elinin altında olması gereken bir ürün. Ancak elimde wd40 var diyorsanız önce kağıt bant ile temizlenecek bölgenin etrafını çevreleyin üzerine wd40'dan bir miktar sıkın biraz bekleyip bir microfiber bez ile bastırarak silin. Wd40'da yoksa bence resinol alın, her zaman ihtiyacınız olacak.

Berkan

New member
Anladığım kadarıyla daha önce yapıştırılan bir stikerin yapıştırıcı kısmı iyi temizlenmeyip film halinde kalmış. Atas valer belki çıkartabilir ancak bunun için aşağıdaki ürün daha uygundur.
ATAS RESINOL RENE,ZFT FOLYO YAPIKANI SKC 12 TL ERDEM BOYA OTO BAKIM'den

Ürünün açıklamasında nasıl kullanılacağı yazıyor. Herkesin elinin altında olması gereken bir ürün. Ancak elimde wd40 var diyorsanız önce kağıt bant ile temizlenecek bölgenin etrafını çevreleyin üzerine wd40'dan bir miktar sıkın biraz bekleyip bir microfiber bez ile bastırarak silin. Wd40'da yoksa bence resinol alın, her zaman ihtiyacınız olacak.
tam olarak bu sekilde bir numara yapıştırmışlar tam mavi güne koruma kısmının bittigi yerde tam ortada bayinin stickerının izi duruyo deniyim dediklerinizi sonucu yazarım.komple camımı maskelemem gerekir acaba

rayen

Super Moderator
Komple camı maskelemeye gerek yok. Maskelemenin amacı kullanılan ürün heryere dağılmasın diye. İşlem bitince bol detarjanlı suyla (fairy bulaşık detarjanı gibi) yıkayın.

Berkan

New member
Komple camı maskelemeye gerek yok. Maskelemenin amacı kullanılan ürün heryere dağılmasın diye. İşlem bitince bol detarjanlı suyla (fairy bulaşık detarjanı gibi) yıkayın.
tamamdır teşekürler

rayen

Super Moderator
Aklıma gelmişken eğer resinol almadıysanız aseton deneyin ama plastik aksama bulaştırmayın.

Ben gönderdim.

khf

New member
Benim arabanın ön camında kaynak yanığı oluşmuş. Bunu gidermenin bir yolu var mı? Teşekkürler.