cam tavan gıcırtı

huss25

New member
cam tavandan sabahtan beri bi gıcırtı geliyo aç kapa yaptım öğlen kesilmedi akşam tekrar aç kapa yaptım yok hala küçük engebelerde bile en düşük hızlarda bile gıcırtı devam ediyo başına böyle bir durum gelen varmı acaba servise götürmelimiyim garantilik bi durummu olur yoksa basit bi çözümü varmıdır..??

c@n

Super Moderator
Cam tavanlar sikintili... servise gitmen lazim.. ilk is silikon spreyi sikacaklardir birde civayalari sikacaklardir diye tahmin ediyorum...

TeamPASAOGLU

metin

New member
Cam tavanların lastik olan bölümlerine silikon sprey ray yürüyen bölümlere beyaz gres yağlayıcıyla yağlıyolar süper ne gıcırtı ne çıtırtı :))

Çok şey bilmek önemli değil önemli olan doğruları bilmektir

huss25

New member
Cam tavanların lastik olan bölümlerine silikon sprey ray yürüyen bölümlere beyaz gres yağlayıcıyla yağlıyolar süper ne gıcırtı ne çıtırtı :))

Çok şey bilmek önemli değil önemli olan doğruları bilmektir
valla içime su serptin metin kardeş umarım öyledir içim içimi yiyo bunu kesemezsin diyo herkez kesilir 2 ay sonra yine aynı sesler başlar filan diyolar yolların bozuk olmasından sebep sıkıntı sürekli yaşanır filan diyo herkez ne biliyim servise gidip bikaç ay geçmeden ne olduğunu anlamak zor sanırım.

huss25

New member
Cevap: Re: cam tavan gıcırtı

Cam tavanlar sikintili... servise gitmen lazim.. ilk is silikon spreyi sikacaklardir birde civayalari sikacaklardir diye tahmin ediyorum...

TeamPASAOGLU
civataları kontrol ettim sabah yani açıkken bile en ufak bi oynama yok tavanda son derece yerinde sağlam duruyo lakin ses çıtırtı filan hep geliyo umarım orda genel tavanı tutan değilde ufak önemsiz bi bölgede gevşeklik vardır.

bilgin

New member
birde aç kapa yaptım ama geçmedi sorun diyosunya,açtıktan sonra arabadan inde bi bak araya sıkışan çam dalları gibi şeylerde olabilir

zerogravity

New member
O gözlük kabının icinde gözlük varmi gözlük? O Allah'ın cezası öyle derinden ses yapiyorki sanki cam tavan yapıyor:(:(

Kendini bil…

huss25

New member
gözlük var biliyorum ondan tıkırtı yapardı eskiden şimdi kendi bezini koydum ondan değil hem o ses değil bu fartklı çıtırtı gibi bişey ama az önce açtım aralarını kontrol ettim gevşek yada arasında yabancı madde gibi bi durum yok yerindede sağlam kapattım ses bayağı bi azaldı ama kesilmedi önümüzdeki hafta servisine gidicem ama gebzeye gidicem tekkara birdaha arabamı yıkatmak için bile götürmem özellikle kaporta bölümüne sakın arabanızı vermeyin derim bu vesile ile çoktandır aklımda olan bi durumuda sizinle paylaşmış oldum...

Srhn

New member
Ynt: cam tavan gıcırtı

gözlük var biliyorum ondan tıkırtı yapardı eskiden şimdi kendi bezini koydum ondan değil hem o ses değil bu fartklı çıtırtı gibi bişey ama az önce açtım aralarını kontrol ettim gevşek yada arasında yabancı madde gibi bi durum yok yerindede sağlam kapattım ses bayağı bi azaldı ama kesilmedi önümüzdeki hafta servisine gidicem ama gebzeye gidicem tekkara birdaha arabamı yıkatmak için bile götürmem özellikle kaporta bölümüne sakın arabanızı vermeyin derim bu vesile ile çoktandır aklımda olan bi durumuda sizinle paylaşmış oldum...

Hayirdir huseyin abi kapartoyla ilgili ne sorunu yasadn

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

huss25

New member
Cevap: Ynt: cam tavan gıcırtı

Hayirdir huseyin abi kapartoyla ilgili ne sorunu yasadn

sorma serhan okadar çok ki sadece tamponda çizik vardı götürdük adamlar kaputu yamultup öylece geri verdiler 5 gün kaput çubukla dikili havada bırakılınca bi tarafa baskı yapıp yamulmuş ben düzelttim biraz yamukluk kaldı tampunda ufak bi tırnak kadar kopuk vardı onuda ısıtmalı düzelttiler sonra orda fazla parça oluşmuş yani eskisinde kötü keşke hiç yaptırmasaydım o tamponu fazlalıklarıyla boyamışlar bu ne dedim orayı maket bıçağıyla kestiler boyası kaktı bidaha boyadılar arabanın üzerinde sonra farı yamuk taktılar adama 2 parmak dışarda diyorum göz var nizam var adam diyo yağmur suyu içeri gitsede bişey olmaz içerde olukları var götürdük sonra 2 civatayı gevşetip içeri aldı usta 2 saniyelik iş her konuda biz biliriz siz anlamazsınız her kursurlarındada olur okadar gibi gıcık yaklaşımlar fikret bey yakın köylümüz bire bir muhabbetimizde oldu lakin onada dayım vasıtası ile durumu ilettim oda benim için o biraz hassas demiş dedim öylemi bi daha o servisin kapısından içeri girmem ya daha neler var serhanım bigün buluşma olduğunda bunları anlatıcam ama herkese herkez bilsin bukadar kolpalık olmaz bu saydıklarım yarısı bile değil...

Srhn

New member
Ynt: cam tavan gıcırtı

Gecmis olsub abi boyle sorunlar baska servstede var ama tekkarda ilk defa duydum kaparto isi en temizi autoking yada kaportacina goturucn abi servis anlamiyo gercktn afamlar benle iddaa etti bunun boyasini servstn baska hi yerde tutturamazsn diye autokingde hallettiler hemde 1gunde tamponumu

huss25

New member
Cevap: Ynt: cam tavan gıcırtı

Gecmis olsub abi boyle sorunlar baska servstede var ama tekkarda ilk defa duydum kaparto isi en temizi autoking yada kaportacina goturucn abi servis anlamiyo gercktn afamlar benle iddaa etti bunun boyasini servstn baska hi yerde tutturamazsn diye autokingde hallettiler hemde 1gunde tamponumu

Eyvallah kardeşim benim farda değişti içerden ayakları kırılmıştı o yüzden tekkara gittik ama herşey tecrübe bide parça gelmeden servise vermeyeceksin arabayı gerekirse tamponsuz gez araba sende dursun kıllandım valla ayrıca şöylede bi umursamazlıkları var aracı cuma günü teslim edeceklerdi gitmeden ariyim dedim iyiki aramışım araç hazır değil yarın 5te gel al dedi hasar kabul sorumlusu beyfendi bende cumartesi günü bir gün gecikti bugün saat 5e söz verdi heralde artık aramama gerek yok dedim gittim herif birde sırıtarak Hüseyin bey aracınız hazır değil demezmi orjinal far yok yurtdışından gelecek dedim bana bunu güzelyalıdan buraya geldikten sonramı söylüyorsun saat 5 dedin beş aksilik varsa ve bana söz verdiysen ki birgün geciktirdiğin halde biz eski farı getirtebilirsek size acele teslim edelim dedi yaptı verdi ama o bahsettiğim aksiliklerle birlikte arabadan soğuttular beni neyse çok doluyom fazla uzatmayayım velhasıl tekkarın diğer bölümlerine bişey diyemem ama kaportaya adım atmam tekrar.

Kadir KURT

New member
Arkadaşım o sorun bende de var. Belki konuyu hortlattım ama ben elimi üste doğru bastırınca düşemeden kesiliyor.
Bu kadar zaman içinde senin sorunun çözülmüştür.
Ne uyguladın yada uygulattılar ?

rayen

Super Moderator
O gözlük kabının icinde gözlük varmi gözlük? O Allah'ın cezası öyle derinden ses yapiyorki sanki cam tavan yapıyor:(:(

Kendini bil…
O gözlük kabının içine girebilen gözlük var mı ki? :D
Oraya sadece benim yakın gözlüğü giriyor. Ama ben koymuyorum, zaten yamuk yumuk bişey oldu öyle rastgele sokuşturuyorum bir yerlere. Velhasıl gereksiz bir detay benim için. :)

zerogravity

New member
O gözlük kabının içine girebilen gözlük var mı ki? :D
Oraya sadece benim yakın gözlüğü giriyor. Ama ben koymuyorum, zaten yamuk yumuk bişey oldu öyle rastgele sokuşturuyorum bir yerlere. Velhasıl gereksiz bir detay benim için. :)
Detay derken:D

Kendini bil…

c@n

Super Moderator
Rasim abi yeni ceed lerde ki gozluk kabi ise yarayan cinsten...:D :D :D :D

TeamPASAOGLU

rayen

Super Moderator
Cevap: Re: cam tavan gıcırtı

Rasim abi yeni ceed lerde ki gozluk kabi ise yarayan cinsten...:D :D :D :D

TeamPASAOGLU
Valla benim gözlüğümü taşıyanlar var. No prablım. Taşıyıcı olmadığı zamanda koltuğun üstüne atıveriyorum. :D