Cam Otomatiği

Palermo75

New member
Merhaba,

Ön kapı camları can çekişir gibi kapanıp açılıyor bu sorunu yaşayan varmı arkadaşlar ?

ayrıca ön cam sileceğide zaman zaman turunu tamamladıgında tam yerıne oturmuyor camın altında kalıyor
tekrar cama su attıgımda duzelıyor

bu sorunu garantiden halledebılırmıyım sızce ? @erbekoto

yalcin

New member
söylediğiniz silecek sorunu bende birkaç sefer olmuştu ama önemsemedim çok sık olmadı çünkü.

alperky5054

New member
Benım aracımdada mevcut on camları kapatırken tam ortalandıgında tam tırıt tırıt tırıt cıkıyo servıse soledım fitillerden dedi soguklarda yapar dedı dedım arkaşar nıe yapmıyo felan bısı soleyemedıler bısey sıkıyosa duzelıyo ıkı gun ucuncu gun yıne camlar tırıt tırıt etmeeye baslıyo

By_Cesar

Active member
Cam sorunuyla bende zaman zaman karşılaşıyorum özellikle soguk havalarda tırt tırt sesini yapıyor genelde ve sağ ön cam kalkarken ortaya geldiğinde baya zorlanıyor muhtemelen bizim araçlarda yaşanan bir sorun bu

Palermo75

New member
benımkı tırtlamıyor :) direkt duruyor yanı aslında bitişi tamamlaması gereken yanı durması gereken noktanın 3 parmak ustunde turu bitirip duruyor.

camı acarkende sanki birader ne işin var şimdi camı acmakla ooooooffff der gıbı acıyor camı :D :D :D

Gear

New member
Benim camlarda çok zor kapanmaya başladı silecekteki durum bende de var arada yerinde durmuyor biraz yukarda kalıyor bide benim açma kapama tuslarida sizlere ömür :) sağ kapıda temassizlik var sol kapıda arka camları açıyor ama kapamıyor tahminimce yağmur yüzünden

alperky5054

New member
:) fıtıllere bişi sıkıp duzelıp ama ıkı gün ??

anemon

New member
camla ilgili aynı sorun bende de var sürücü camında, madem soğuktan yapıyor yaz gelmek üzere umarım bahane değildir.

Tsunami Dream

New member
Ben arabayı aldigimdan beri sag on camda sıkısıklık vardi. Servise tam 5 kere gosterdim. Once fisfis sıktılar. Duzelmedi bir muddet sonra ayni oldu. Sonra fitil degistirdiler yine olmadi. Sonra motor degistirdiler yine ayni oldu. Cam kapanamaz duruma geldi. Sonra servis degistirdim. Ozel servise gittim. Camin sentesi kacmis olabilir dedi. Bakimda jest olarak cami ayarladi. Yine ayni oldu. :D en sonunda abi kapi egrilmis olabilir dedi. Dedim yok oyle birsey. Sonucta cozumsuz kaldi. Ne yaptiysam olmadi. En sonunda babam dediki benim bir ustam var oraya goturelim. Baba neler yaptilar olmadi o nasil yapsin dedim. Gittik ta Alibeykoy de ara yerlerden birinde. O bizi camciya yonlendirdi. Adam soyle oturdugu yerden bir bakti. Bu cam egri dedi. Ayarlanacak sadece dedi. Garanti verdi bozulmaz eski haline donmez diye. 50tl aldi. Cam yag gibi inip cikiyor 1 yildir. :D

Bende soğuktan yapıyodur paranoyaklığa gerek yok forumu boş bişey için ayağa kaldırmıyım dedimde neymiş be arkadaş herkes de aynı sıkıntı :D:D:D

akrepkral86

New member
Bende yok öyle bir sıkıntı Allah'a şükür inş ilerde benimde başıma gelmez ama arkadaşın dediği gibi soğuktan yapma ihtimali var

kahraman

New member
Bu sorun kronik size söylenen ve tavsiye edilen hersey benim aracımada denendi zaten servis bunu biliyor sorunlu olduğunu ama yapmak istemiyorlar anlamış değilim

Bora

New member
Genelde fitil bozulmaya başladıgında yapmaya başlıyor bu olayı,bir tavsiye verebilirim silikon sprey veya wd40 fitillerin içine sıktıgınız zaman sorununuz çözülecektir :)

slhyldz

New member
Ben arabayı aldigimdan beri sag on camda sıkısıklık vardi. Servise tam 5 kere gosterdim. Once fisfis sıktılar. Duzelmedi bir muddet sonra ayni oldu. Sonra fitil degistirdiler yine olmadi. Sonra motor degistirdiler yine ayni oldu. Cam kapanamaz duruma geldi. Sonra servis degistirdim. Ozel servise gittim. Camin sentesi kacmis olabilir dedi. Bakimda jest olarak cami ayarladi. Yine ayni oldu. :D en sonunda abi kapi egrilmis olabilir dedi. Dedim yok oyle birsey. Sonucta cozumsuz kaldi. Ne yaptiysam olmadi. En sonunda babam dediki benim bir ustam var oraya goturelim. Baba neler yaptilar olmadi o nasil yapsin dedim. Gittik ta Alibeykoy de ara yerlerden birinde. O bizi camciya yonlendirdi. Adam soyle oturdugu yerden bir bakti. Bu cam egri dedi. Ayarlanacak sadece dedi. Garanti verdi bozulmaz eski haline donmez diye. 50tl aldi. Cam yag gibi inip cikiyor 1 yildir. :D
Bu bilgi iyi oldu. Basimiza gelirse bu sekilde cozmeye calisiriz.

rayen

Super Moderator
Bu sorun kronik size söylenen ve tavsiye edilen hersey benim aracımada denendi zaten servis bunu biliyor sorunlu olduğunu ama yapmak istemiyorlar anlamış değilim
Sen mahkemeliksin ya ondandır. :D
Şaka bir yana böyle bir şeyi düşünmek dahi istemem.
Sorunu bildiklerini belirtiyorlar ve gidermek için uğraşmıyorlarsa hoş değil.
En azından nedenini söylüyorlar mı? bu önemli.