Cam Kaldırma Modülü

Hasan

New member
Projenin ismi : Cam Kaldırma Modülü
Projeyi yapan : Hasan
Projenin maliyeti : 22 tl
Proje yapılan araç : ceed hb
Kullanılan malzemeler :1 adet modül, 1 m kablo, bant

Öncelikle şoför kapısının döşemesini çıkarıyoruz, daha sonra direksiyonun alt kısmını ve kaputu açma kolu bulunan plastiği çıkarıyoruz. Daha sonra şoför kapısından arabanın içine 2 adet kablo geçiriyoruz (bence en zor kısım) daha sonra direksiyon altından kapı açma tetiğini ve + kablosunu çekiyoruz. Modülün diğer kabloları kapıdan alınabiliyor. Ayrıntılı bilgi isteyen arkadaşlara burdan yanıt verebilirim. Montaj yaklaşık 6 saat sürdü fakat ben lehim atmadan montaj yapmıyorum.

MOV027730] - YouTube

DSC02769.jpg

DSC02772.jpg

Emre Akçay

New member
Abi bizde neden olmuyor aynı modül onu anlayamıyorum. Tek tuşla açılıp kapanma özelliğinden dolayı mı uymuyor bize?

omurkadir

New member
güzel olmuş hasan eline sağlık güle güle kullan.

Srhn

New member
Güle güle kullanın güzel olmuş emeğinize sağlık

hasan eline sağlık

bizimkiler 6 saat sürmez herhalde :)

c@n

Super Moderator
Hasan ekine saglik.. yine dokturmussun...:)

TeamPASAOGLU

deadgarden

New member
Cevap: Re: Cam Kaldırma Modülü

helal olsun. bende geçen gün enayı gibi kapıyı açma tuşuna basılı tutuyorum sanıyorum cam inecek eheheh:D 2003 model fiat stilomdan kalma alışkanlık.

Hasan

New member
Sürmez sürmez ben kabloları bulana kadarda vakit kaybettim :) kapıları beraber sökeriz 4 saate çıkar en kötü. ne zaman alıyosunuz?

Emre Akçay

New member
Peki 2 cam + sunroof kapatma olur mu? Cenmax'ın 4+1 olanını almıştım ben. Takamamıştı ustalar. Servisde olmaz demişti. Cenmax firması da Auris Ceed'e takılamadığını söylemişti.

Hasan

New member
Peki 2 cam + sunroof kapatma olur mu? Cenmax'ın 4+1 olanını almıştım ben. Takamamıştı ustalar. Servisde olmaz demişti. Cenmax firması da Auris Ceed'e takılamadığını söylemişti.
Sen öyle diyince şüphelendim şimdi tam bilmiyorum çünki proceed te yapıyı ama takılamaz diye birşey yok illa takılır. ondada motor var oda 12v ile çalışıyor. en kötü uğraştırır ama işi bilen elektrikçi olması lazım.

siparişi veririm bu hafta içi gelir müsait bir arada takarız...

c@n

Super Moderator
Oluyor... Yusuf abinin arabada vardi... Maslakta bir yerde yaptirtmisti...

TeamPASAOGLU

Emre Akçay

New member
Cevap: Re: Cam Kaldırma Modülü

Oluyor... Yusuf abinin arabada vardi... Maslakta bir yerde yaptirtmisti...

TeamPASAOGLU
Maslak'ta ayna kapamayı yaptırmış abi. Avcılar Desi'de alarm ile taktırdım diyordu. Ama bildiğimiz modüllerden değilmiş. Ondan diyorum.

Brkcn

New member
Bende modülü aldım Hasan bağlantıyı bugun yarın yapacağım ama bağlantı şemasındaki seçiçi uç olayını anlayamadım ben nedir o bağladın mı onları ?

Hasan

New member
Bende modülü aldım Hasan bağlantıyı bugun yarın yapacağım ama bağlantı şemasındaki seçiçi uç olayını anlayamadım ben nedir o bağladın mı onları ?
şu uçlarında metal olan kabloları diyorsan, onlar dişi erkek zaten birbirine takıyorsun biri boşta kalıyor. motora giden kablonun eksisine bağlarsan birine artısına bağlarsan diğerine takılıyor, kısacası yanlış takarsan kapıları kilitledinmi camlar açılıyor :) . deneyerek rahatça anlaşılıyor.

Brkcn

New member
şu uçlarında metal olan kabloları diyorsan, onlar dişi erkek zaten birbirine takıyorsun biri boşta kalıyor. motora giden kablonun eksisine bağlarsan birine artısına bağlarsan diğerine takılıyor, kısacası yanlış takarsan kapıları kilitledinmi camlar açılıyor :) . deneyerek rahatça anlaşılıyor.
Ben senin aldigin bt den almadim ws-44 den aldim da her cam icin 3 kablo var biri motora biri cama giden birde secici uc dedigi bir kablo var onu cozemedim ben

Hasan

New member
Ben senin aldigin bt den almadim ws-44 den aldim da her cam icin 3 kablo var biri motora biri cama giden birde secici uc dedigi bir kablo var onu cozemedim ben
şemayı paylaş bakalım bi. bende öyle birşey yoktu sadece 2 uç vardı.

Brkcn

New member
Hasan hallettim bagladim bende ancak araci kullaniyoruz ya bir yere gdip stop edince 1 kademe kapatinca kontagi aksesuar konumuna getirince yani biraz bekiyor camlar aciksa kapatiyor koruma gibi birsey var yani bu sende de mevcutmu nasil devre disi biraksak ki

Hasan

New member
Hasan hallettim bagladim bende ancak araci kullaniyoruz ya bir yere gdip stop edince 1 kademe kapatinca kontagi aksesuar konumuna getirince yani biraz bekiyor camlar aciksa kapatiyor koruma gibi birsey var yani bu sende de mevcutmu nasil devre disi biraksak ki
bende tetiği kapı kilidinden alıyor. sendeki gibi bir özellik yok. kapıyı kilitleyince kapanıyor. (kontak açıkken tabiki pasif). sende kapı kilidinden almıyor mu tetiği ?