Cam Çatlağı Hakkında

EmreTasan

New member
Arkadaşlar herkese hayırlı forumlar. Aracımın ön camında 2-3 cm büyüklüğünde bir çatlak oluştu.(Hangi arada oldu farkına bile varmadım) Camı kaskodan değiştirebilirim ama bir süre daha bu şekilde kullanacağım vakit darlığından dolayı. Önerileriniz nelerdir? Servis çatlağı daire içerisine alın büyümesin dedi. Ama eskiden aklımda kaldığı kadarı ile bir yöntem vardı. çatlağa bir sıvı enjeksiyonu yapıp kurtarabiliyorlardı. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Herkese Saygılar.

burak_sefa

New member
aynı şekilde benimde ön camın sağ tarafında 4 aydır küçük bir yıldız şeklinde çatlak meydana geldi şuana kadar yürümedi autokinge götürdüm yapabileceklerini fakat sonucun olumlu olabileceği gibi olumsuz olup çatlağın dahada büyüyebileceği bilgisinide verdiler randevu için 1 ay gibi yoğunluk var dediler.Kaskoyuda delmeden senede 1 cam değiştirme hakkımız var fakat orjinal cam yerine e onaylı bir cam takıyorlarmış muayenede sorun teşkil etmiyor.

EmreTasan

New member
Havaların soğuması ile sıcak soğuk dengesinden yürümesi muhtemel geliyor bana. belkide yanlış düşünüyorum. ama bir önlem almakta fayda var sanırım. teşekkür ederim.

aLi

Yönetim Ekibi
Sıvıdan ziyade etrafını cevirmeniz yürümesini engelleyecektir.Değiştirene kadar bu şekilde kullanmanız daha sağlıklık olabilir.

Tesla

New member
Çatlağın yeri de önemli. Benim 206 aracımda tam köşedeysi ve autoking'de kaskodan ücretsiz tamir ettiler. Sıvı enjeksiyonu gibi birşey yapıldı. Elle hissedilmeyecek hale geldi ve 3 sene öyle kullandım, büyüme olmadı. Eğer merkezi bir yerde değilse tamir ettirin, dayanır. Autoking'le görüşün derim. Hiçbir yan sanayi cam, orjinalin yerini tutmuyor.