Cam açma düğmesi

khf

New member
Ekli dosyayı görüntüle 1074

Herkese merhaba.
Ebay'da böyle bir ürün var. Bui ürünü alıp benim araca taksam acaba camlar iki kademeli ve otomatik açılıp kapanan türden olur mu?

Bu konuda teknik bilgisi olan arkadaşlar beni aydınlatırsa çok müteşekkir olacağım.

Saygılar

rayen

Super Moderator
Teknik bilgim yok ama sizin bahsettiğiniz düğme ile olacak şey değil. O sistemin araçta olması gerekiyor.

khf

New member
Teknik bilgim yok ama sizin bahsettiğiniz düğme ile olacak şey değil. O sistemin araçta olması gerekiyor.

Ekü veya ecu diye birşey varmış. İşte o sisteme bu yeni parçayı tanıtırsak olurmuş gibi kulaktan dolma bir bilgi duydum. Belki bu konuya hakim birileri olur diye sormak istedim.

Berkan

New member
Ekü veya ecu diye birşey varmış. İşte o sisteme bu yeni parçayı tanıtırsak olurmuş gibi kulaktan dolma bir bilgi duydum. Belki bu konuya hakim birileri olur diye sormak istedim.
motor aracın kalbiyse ,Ecu (engine control unit) aracın beyni tüm herşeyin emrinin verildigi zımbırtı.

vw lerde kolay bu mesela bilgisyara baglanıp bazı ozellkler acılabiliyor sonradan (coming home leaving home gibi açlış kapanısta yanan far gibi mesala)

bunu acılabilimesi için once oyle bir imkanımız varmı onu bilmek lazım beyinin orasına müdahale edilebiliyormu gibi gibi (herkesede mıncıklatma beyin işi hassas) servise danışmak mantıklı bunu taksam olurmu diye.yada hiç gerek kalmaz belki basit bir modülle cozulebilecek birşeydir

34GH2561

New member
Ceed lerde 2 tip cam kaldirma motoru var sadece düğme ile bitmiyor birde cam krikolarinin motorlarini değişmen lazim.