Bu ses nereden geliyor?

guvenmert

New member
Arkadaşlar merhabalar... Ceed 2011 otomatik şanzıman aracım var. Arabam, belli bir yol kat ettikten sonra, 10-70 km hız arasında alt sağ taraftan, araç içinde bir gacır gucur ses geliyor... Özellikle araç rölantide giderken. Araç çalıştırdığımda, yarım saat hiç ses yok ama belli bir süre sonra bu ses gelmeye başlıyor. Sizce neyden kaynaklanır? Ustalara da anlatamıyorum çünkü araca bindiklerinde ses yok ama daha sonra ses geliyor..
Teşekkürler

alper_c

New member
Düşük vites ve cok düşük devirde, gacırdama degil de tırlama gibi gelen bir ses mi? Eger öyleyse, sanzımanın inatla vites küçülmemesinden kaynaklaniyor, bende de oluyor bazen, araç neredeyse duracak ancak 3. vitesten 1e düşmüyor, motorda 1.500 devrin altina düşüyor ve tırlamaya başlıyor

guvenmert

New member
Dostum, cevabın için teşekkürler. tırlama değil, gacırtı geliyor. Ama her zaman gelmiyor ve sanki birşeyler yağlanmamış gibi. Aracı dinlerken, sağ alt taraftar geldiğini hissediyorum.. Ama sorun neden aracı ilk çalıştırdığımda gelmiyor da belli bir yol kat ettiğimde geliyor.. Çıldıracağım :)

Düşük vites ve cok düşük devirde, gacırdama degil de tırlama gibi gelen bir ses mi? Eger öyleyse, sanzımanın inatla vites küçülmemesinden kaynaklaniyor, bende de oluyor bazen, araç neredeyse duracak ancak 3. vitesten 1e düşmüyor, motorda 1.500 devrin altina düşüyor ve tırlamaya başlıyor