Boya Problemi

mtn1905

New member
Arkadaşlar,

Aracımın muhtelif yerlerinde fotoğraftaki noktalar mevcut. Aracı yeni aldım farketmemişim. Kendim aracı yıkarken farkettim. Pasta cila yaptım ama düzelmedi. Ne olabilir acaba?

Ekli dosyayı görüntüle 937

profesyonel bir detaycıya gösterin derim belki su zımparası ile zımparalayıp polis yapılırsa düzelir.

Berkan

New member
eline gelcek kıvamdaysa elle yapcagın pasta pek işe yaramaz polisajla'da denenebilir yada etkliki çözüm kil alıp onla bastan asagı temizliycen üsenirsen sonax vs gibi bir yere götürmen lazım

Bocek06

New member
Sıcak su ile yıkatıp bi dene istersen. Babamın arabasında problemi öyle çözmüştüm. Yada sonax ın sprey zift leke çıkarıcısı var 20-25 tl arası bir şey. Onunla da deneyebilirsin .

huss25

New member
Arkadaşlar,

Aracımın muhtelif yerlerinde fotoğraftaki noktalar mevcut. Aracı yeni aldım farketmemişim. Kendim aracı yıkarken farkettim. Pasta cila yaptım ama düzelmedi. Ne olabilir acaba?

Ekli dosyayı görüntüle 937
aynıları bendede var daha önce olmuştu pasta ile çıkardım kendim şimdi tekrar oldu yalnız dikkatimi çeken nokta şu yanılıyorda olabilirim lakin servisin kaporta bölümüne ne zaman uğrasam o noktalar oluşuyor.

mtn1905

New member
Hangi pasta ile basardiniz bende onu deneyecegim

GT-I9100G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

huss25

New member
Hangi pasta ile basardiniz bende onu deneyecegim

sıradan bir pasta servisten almıştım kapanmadan önce çamlıca servisinden yani sanırım tüm servistekiler aynıdır ama sabırlı olmanız şart çizmemek için bol pasta kullanın ve sonrasında su ile pasta kalıntılarını temizleyin bende yakında yapıcam tekrar mümkün olduğunca kaporta bölümüne uğramiycam artık servislerde ayrıca tersanelerede yaklaşmamak lazım.

mtn1905

New member
Calistigim sirkette kaliteli pasta cila var onu deneyecegim

Serkan OĞUZ

New member
Bugün aracımı yıkattıktan sonra belirli yerlerde pürüzler,zift gibi ufak minik lekeler vardı ve uzun zamandır gözüme takılıyordu.Yıkama yapan arkadaşıma elinde varsa kil uygulamasını deneneyelim dedim çok güzel pratik ve harika sonuçlar verdi.Aracı yıkayıp temizledikten sonra tekrar ıslattığım zemin üzerinde Meguiars oto yıkama şampuanının hafif köpüğüde vardı,arkadaşım kuru zemin olmasın ıslak zemin olması yeterli diyerek uyguladık ve parmağımın üstü ile kaputun üstünde parmağımı hafif gezdirdiğimde pütürlü olan ve pasta cila yapılması gerekli dediğim alanlara uygulama sonrası dokunduğumda mükemmel bir yüzey ile karşılaştım.Fiyatını tam bilmiyorum şimdi araştıracağım ancak plastik hariç cam içinde uygulama yapabileceğin güzel bir ürün denemenizi tavsiye ederim.Ancak sabır isteyen ve uzun süren meşakkatli bir iş onu belirteyim.

ceed61

New member
Benim araçtada var kar yağıdığında yola dökülen küçük kum taneleri yaptı zift gibi bişey yıkamayla çıkmıyo bezle çok bastırırsan ancak onada gücüm yetmiyor.Öyle bıraktım her yıkamadan sonra biraz daha azalıyor internette bunla ilgili ilaçlar var üşeniyorum alacam ama bakalım ne zaman

mtn1905

New member
Ynt: Boya Problemi

Benim araçtada var kar yağıdığında yola dökülen küçük kum taneleri yaptı zift gibi bişey yıkamayla çıkmıyo bezle çok bastırırsan ancak onada gücüm yetmiyor.Öyle bıraktım her yıkamadan sonra biraz daha azalıyor internette bunla ilgili ilaçlar var üşeniyorum alacam ama bakalım ne zaman
Benimkisi kir degil pas gibi bir sey ve pasta cila ile duzelmedi

metin

New member
önce sünger kullanarak aracınızın kaportasını mazot ile gezin 10 dk sonra sünger ile tekrar ovalıyarak gezin sonra şampuan kullanarak aracınızı yıkayın baktınız küçük lekeler var araç temizleme macunları var aynen çocuk hamurları gibi ondan alıp deneyin derim sonuç 10 numara.

Sent from my iPhone using Tapatalk