Bodykit - 3.projem

yalcin

New member
2.proje ile araçtırmaya başlamıştım zaten ve araştırmaya devam etsemde yavaş yavaş şekillenmeye başlıyor, 2011 model ceed için kit bulmak dahada zor hazır kalıp seçeneğimiz çok fazla yok hatta 1 tane alternatif var diyebilirim oda pek içime sinen birşey değil, özellikle arka tampon eki 2 parçadan oluşuyor ve hoş görünmüyor karlıkçı halil ustadan buldum ankaradan onunlada görüştüm kalıp yok dedi özel çalışmıştım şimdi gelmen lazım diyor, oda olmuyor. bugün biryerle görüştüm(autotunn )gelirsin yaparız abi dedi, istediğim gibi çalışır tasarlayıp teslim ederiz diyor ama çalışma alanları pek içime sinmedi açıkcası bugün kaliper kapaklarını taktık aracı içeri alana kadar öldüm öldüm dirildim : ))
...........................

proje bitti çok şükür ama bende bittim bütçe sıfırın altında:)

son görüntüntüleri yakında paylaşırım. şimdilik bukadar..

netice; tampon ekleri+navimex teyp

yalcin

New member
büyük ihtimalle bu proje uzun zaman alacak çünkü herşeyi kolay beğenen bir tip değilim, Navigasyonu bu arada aradan çıkarabilirim sanırım.

AtaDMR

New member
Yarın arkadaşla konuşacağım ona göre şaşmazda biryere gideceğim size bilgi veririm.
201004105529_kia_ceed_modifiye.jpg ayrıca bunun arka tampon ekiyle spoiler daha hoş duruyor, bence bundan hareket edin. ön lipler eski kasada hoş duruyor ama bizimkinde nasıl olur görmeden bilemeyeceğim

yalcin

New member
[MENTION=2089]AtaDMR[/MENTION] o fotoğrafdaki arka tampon eki halil ustanın imalatı, görüştüm ama elinde kalıp olmadığını onu ozaman özel bir arkadaşa çalışmıştım dedi, ama aracı gelir bırakırsan yaparız dedi.

ErkanKASIM

New member
adı ne sandığın kadarı ile :p??
Adını bilmiyorum , benim dayım ümraniye sanayide boyacı , devamlı yanına giderim , hemen çalıştığı yerin arka sokağında fiberci var böyle kanat spoiler şeyler yapıyor hala duruyormu bilgim yok , istersen oraya gittiğimde bakıp haber vereyim sana

fenci

New member
14 az 138. bu benim ilk ceed cool. Ankara şaşmaz sanayiinde OTOTSPORT ta yaptımıştım body kiti.
vay bee ne arabaydı.

fenci

New member
Yarın arkadaşla konuşacağım ona göre şaşmazda biryere gideceğim size bilgi veririm.
Ekli dosyayı görüntüle 2334 ayrıca bunun arka tampon ekiyle spoiler daha hoş duruyor, bence bundan hareket edin. ön lipler eski kasada hoş duruyor ama bizimkinde nasıl olur görmeden bilemeyeceğim

14 az 138. bu benim ilk ceed cool. Ankara şaşmaz sanayiinde OTOTSPORT ta yaptımıştım body kiti.
vay bee ne arabaydı.

yalcin

New member
[MENTION=2091]fenci[/MENTION] aziz abi halil ustayla görüştüm özel yapmıştım bir ara dedi bu yukardaki araç için o senmiymişsin demekki zaten fotoğraflar göynükde çekilmiş...peki bu araç şuan nerde abi nasıl görebiliriz?

fenci

New member
@fenci aziz abi halil ustayla görüştüm özel yapmıştım bir ara dedi bu yukardaki araç için o senmiymişsin demekki zaten fotoğraflar göynükde çekilmiş...peki bu araç şuan nerde abi nasıl görebiliriz?
Yalçın, araç Adapazarındaydı en son bildiğim. (2010 ceed cool,) ben servise verdim, aynısının 2011 motion olanını almiştim. yalnız ben satmadan önce, ön ve arka tampon ilavelerini söktürmüştüm. olur olmaz yerlerde sürtüyordu.
aNKARADA KARLIKÇI HALİL (eski adı) yeni otosport. Halil usta güzel bir tasarım yapmıştı o vakit. Yalnız esas işi yapan MEHMET di. Mehmet daha çok ilgili. Tel no:su=05068926390

fenci

New member
Ayrıca aracı bırakmanıza gerek yok. ben ilk gittiğimde 2-3 saat içinde aracın kalıbını aldılar. ertesi gün imalatı yapmışlar ve boyamışlar. 3 üncü gün gittim montajı da 2 saat içinde yaptılar.

yalcin

New member
KT AUTO STYLING Kadir Tuncer le görüştüm fiber tasarımlar üzerine yarışma birincilikleri var, çok temiz ve kaliteli çalıştığı belli fakat bütçe biraz yüksek, 2-3 bin arası tutacak gibi görünüyor. fakat nasıl istersen öyle bir iş çıkarırız diyor zaten amerikan tarzı çalışıyormuş kaslı tasarımda usta, türkiye de tek olur diyor : ))) bakalım bütçe ayarlayabilsem türkiye de tek kia ceed oluruz belki neden olmasın bodykit konusunda:))

yalcin

New member
hayırlısıyla tampon ek siparişleri verdik ayrıca aradan navigasyonuda çıkardım, biraz güç oldu ama geç olsunda güç olmasın demişler, önce nasvigasyon takarken ekranı kırdı sonra şirinevler şubeye geldim burdada kulakları unutmuşuz yarım taktık haftaya tamamlanacak artık.bu haftalık enerji kalmadı, ümraniye-maltepe-büyükçekmece üçgeninde :)))

AtaDMR

New member
Fotoğraflarını bekliyoruz .:)

yalcin

New member
navimex navigasyon;
çok kullanışlı geldi ilk etapda harita çok iyi çalışıyor ve yer bulma konusunda yeterli yeniden hesaplamaları hızlı bir şekilde yapıyor, ayrıca 7 band ses ayarı var gayet başarılı amfisi sağlam, ses sistemi twiterlar hariç çok iyileşti özellikle baslar güçlendi midler yeterli ilerde değiştirirsem twiterları değiştiririm fakat bu hali ile ses sistemi iyileşti, ayrıca video oynatmada gayet başarılı formatları deneme fırsatım henüz olmadı ama ilk denediğim videoyu oynattı otobüsde seyahat eder gibi film keyfi güzel oluyor:)) otobüs yolculuğunu özlemiştim laf aramızda:)) bluetooth çalışıyor arama yaptım biraz yavaş kalıyor gecikme var gibi ama yeterli bence, tv çekmiyor hiçbiryerde antenle alakalı olabilir ama pekde ihtiyacım yok zaten, 3g bağlantıda denemek lazım internete nasıl giriyor deneyemedim henüz...