Benzin ve Motorine Büyük ZAM!!!

anemon

New member
[FONT=pt_sansregular][h=2]Akaryakıt dağıtım şirketleri, bugünden geçerli olmak üzere benzine litrede ortalama 11 kuruş, motorine ise 6 kuruş zam yaptı.[/h][/FONT]
[FONT=pt_sansregular]Yapılan fiyat değişikliği ile benzinin litre satış fiyatı, Ankara ve İzmir'de 4,33 liradan 4,44 liraya, İstanbul'da ise 4,29-4,30 liradan 4,40-4,41 liraya yükseldi. Motorinin ortalama litre satış fiyatı ise Ankara'da 3,88-3,90 liradan 3,95-3,96 liraya, İzmir'de 3,81-3,83 liradan 3,88-3,89 liraya ve İstanbul'da ise 3,80-3,81 liradan 3,86-3,87 liraya çıktı. Akaryakıt ürünlerinin perakende satış fiyatları, dağıtım şirketlerinin maliyetine ve rekabet şartlarına, illere ve söz konusu şirketlere göre litrede birkaç kuruş farklılık gösterebiliyor.

Damla damla indirip kepçeyle geri alıyorlar yazıklar olsun....
[/FONT]

yalcin

New member
kan emici bunlar başka birşey değil zamanında 100-120 dolar iken okuldaki hocalarımız varil 100 doların altına inmez inemez bu mümkün değil derlerdi, 110 dolarken motorin 4.50 tl di, 40 dolara düştüğünde anca nazlana nazlana 3.50 ye çektiler oda hadi indirim olsun diye, şimdi bu ne lahana ne turşu yahu insaf-ül islam, şuan petrol 55 bandında neoldu bu neyin zammaı nerdeyse 4 TL ye vurdu motorin..insaf arkadaş ya bukadar densizlik, bukadar açgözlülük bukadar bencillilk, vurumduymazlık, yobazlık, işgüzarlık, bukadar . . . olunmazki. bre densizler yahu. kusura bakmayın sabah sabah kaba konuştuk biraz : )))

_SpOrTmEn_

New member
şaka gibi ya ne zaman sevınıp ne zaman uzulecegımızı sasırmıs durumdayız...

anemon

New member
Bu gidişle benzin 6 motorin 5 lira olacak....

berkan1981

New member
Müstehak bu millete acimiyorum artik kimseye bence daha fazla yapsin ...

rayen

Super Moderator
18 milyonun üzerinde kişinin sosyal yardım aldığı bir ülkede, (ki bu 18 milyonu aileleriyle birlikte düşünün) bedavacılığa alıştırılmış bu kitle en temel gider olan akaryakıt fiyatları ile ilgilenmez. Etkilerini düşünmez. Bana yardım yapacağına, neden iş bulmuyorsun? demez. Sadaka kültürü ile yaşamaya alıştığı için, gerçek çağdaş yaşamın ne olduğunun farkında Olmaz, hatırlatanlara da kulağını tıkar. Olan da sana, bana olur. Bu çözülmesi zor olan bir denklemdir. İnsanca yaşamanın ne olduğunun farkına vardıkları zaman belki durum değişir.

akrepkral86

New member
Doğru diyorsun Berkan bu millete müstehak bu zamana kadar uyanmadılar bundan sonrada uyanmazlar artık akaryakıt fiyatlarının çoğu vergi zaten normalde vergi olmasa herhalde 1 dolar felan olur litresi ama devletimiz sağolsun aldığımız benzinin çoğunu vergi olarak ödüyoruz

berkan1981

New member
Doğru diyorsun Berkan bu millete müstehak bu zamana kadar uyanmadılar bundan sonrada uyanmazlar artık akaryakıt fiyatlarının çoğu vergi zaten normalde vergi olmasa herhalde 1 dolar felan olur litresi ama devletimiz sağolsun aldığımız benzinin çoğunu vergi olarak ödüyoruz
Soylemlerle eylemler farkli oldukca bizim milletimizde daha cok seyi hak ediyoruz cevremdeki insanlar seçimden once akp hakkinda yok soyle yok boyle diyorlar secim bitiyor akp yuzde 50 aliyor bu oylari kim veriyor .

gokhanMT

New member
İstediğimiz kadar söylenelim, dönüp dolaşıp depomuz bittiğinde pompaya gidip depomuzu doldurduğumuz müddetçe biz bu kazığı yemeğe devam edicez. :mad::mad:

akrepkral86

New member
Bu halk yıllarca kazık yemeye alışmış bundan sonrada böyle gider artık değişmez alan memnun veren memnun başka diyecek söz yok

leonine25

Active member
Soylemlerle eylemler farkli oldukca bizim milletimizde daha cok seyi hak ediyoruz cevremdeki insanlar seçimden once akp hakkinda yok soyle yok boyle diyorlar secim bitiyor akp yuzde 50 aliyor bu oylari kim veriyor .
Herkesin beklentileri bakış açısı farklı çünkü. Örnek olarak alkola yasak getirir sen kullanıyorsundur isyan edersin diğeri kullanmıyordur umrun da olmaz gibi. sen şeker fabrikalarını sattı yabancıya dersin o 49 yıllığına kiraladı der.Nasıl bakarsan öyle görürsün. Millette sandık başına gittiğinde adam gibi bir muhalefet düşün düşün bulamadığı için oylarda değişme olmuyor.Bu devlete adam gibi hükümet de lazım adam gibi muhalefette. bireysel olarak siyasette etkili olmak isteniyorsa, bu her konuda kükremekle değil tabanında ve temelinde çalışmakla olur.

Akp kendinden öncekilerden gelen nimetlerin (ötv&kdv) gücünün küçümsenmeyecek olduğunu biliyor. Hedeflerini de bu bütçelerle yapmış neden zorlanma yoluna gitsin ki. Ayrıca gelen zammı akp değil uluslar arası piyasa yapıyor. Haaa fiyat düştüğünde pompaya uluslar arası gibi yansıttıramayan ve artık ihtiyaç haline gelmiş(en azından her ailenin ilk aracı ile alakalı) yakıttan ÖTV alan hükümete söylenmeyenede söylenmek bir görevdir.

bireysel olarak keşke başarabilsekte hükümetten alamadığımızı yüksek kar marjları ile bize satan pompa şirketlerinden alabilsek. Önceden bir mail grubu vardı. 200-250 bin üyeli. Her hafta bir yakıt firmasından yakıt almıyorlardı. Mesela bu hafta kimse opetten almayacak gb. Keşke sayısı milyonları bulan bir kitleye ulaşabilsekte yapsak. bence başarılı olur..

Son olarak bu forumda siyaset konuşulunca formatın dışına çıkıldığını düşünüyorum. Bu benim şahsi düşüncem herkes düşüncesinde özgürdür.

dellobaltino

New member
lafa gelince artistlik yapmayı biliyorlar suriyeden gelenlere şukadar milyar dolar harcadık. sen kendi vatandaşını geçir kazığı ondan aldığın vergiyi de git oraya dağıt buraya dağıt saray yaptır.

berkan1981

New member
Benim anlamadigim şu adam evine ekmek alamiyor halada akp akp diyor yahu sana ne verdide akp ne istiyor ama bu millete müstehak bende daha fazla yapsin nefes dahi aldirmasin deveye diken misali ...

slhyldz

New member
Arkadaşlar ben bu seçimde meclis içinde yer alan partilerde oy verecek bir yer bulamadım.
Bu seçim ve öncekilerde durum analizi yapılacak olursa ;

1. Akp ye oy verenler : Chp iktidar olacağına Akp kazansın
2. Chp ye oy verenler : Akp'den kurtulalım.
3. Mhp ye oy verenler : Çözüm süreci süreciyle Türklük elden gidiyor diyen kesim. vs.........

Yani halk ekonomik verilere bakmıyor. Uzatmak istemiyorum.; bu seçimdede herkez meclisteki dört partiden birine oyunu verecek. Sonuç kaçınılmaz yani. Üstelik Hdp barajı aşamassa Akp süper bir güçle geliyorç. Bu sonucada hazır olun.

rayen

Super Moderator
Son olarak bu forumda siyaset konuşulunca formatın dışına çıkıldığını düşünüyorum. Bu benim şahsi düşüncem herkes düşüncesinde özgürdür.
Eğer biz burada bir parti iyidir, diğeri kötüdür gibi bir bir tartışma başlatmış olsaydık, haklı olabilirdin ve bu tarz bir siyasi tartışmayı istemezdik. Ancak, akaryakıt fiyatlarındaki artışı eleştirmek ister istemez devleti yöneten partiyi eleştirmek gibi algılanıyor. Oysa başka bir parti olsaydı, yine aynı eleştiriler olacaktı. A partisi ya da B partisini eleştirmek gibi bir düşüncemiz yok. Ne yazık ki ekonomik bir sonuç ortaya çıkınca ister istemez, bu sonucu yaşıyoruz. Eleştirilecek başka bir merci varsa onu eleştirelim. :)
Özetle, bu siyaset sayılmaz. ;)

rayen

Super Moderator
Arkadaşlar ben bu seçimde meclis içinde yer alan partilerde oy verecek bir yer bulamadım.
Bu seçim ve öncekilerde durum analizi yapılacak olursa ;

1. Akp ye oy verenler : Chp iktidar olacağına Akp kazansın
2. Chp ye oy verenler : Akp'den kurtulalım.
3. Mhp ye oy verenler : Çözüm süreci süreciyle Türklük elden gidiyor diyen kesim. vs.........

Yani halk ekonomik verilere bakmıyor. Uzatmak istemiyorum.; bu seçimdede herkez meclisteki dört partiden birine oyunu verecek. Sonuç kaçınılmaz yani. Üstelik Hdp barajı aşamassa Akp süper bir güçle geliyorç. Bu sonucada hazır olun.
İşte bu siyaset. :D :D :D

slhyldz

New member
İşte bu siyaset. :D :D :D
Ama ne yapayim. Durum boyle. Benim cevremdekiler oylarini bu sekilde atanlarla dolu.
Herkez Akp soyle akp boyle diyor.
Ya diger meclistekilere ne demeli. Dahada beterler.
Koltuga yapisanlar kalkmak bilmiyorlar. Basarisizlar istifa etmiyorlar. Hersey liderlerin iki dudaginin arasinda vs...
Cok doluyum yazmayla bitmez...

rayen

Super Moderator
Haklısın. Ama siyaset polemiğe çok kolay dönüşebilen bir konu olduğu için forumda konuşulması taraftarı değiliz. Henüz toplum olarak tartışma olgunluğuna ne yazık ki sahip değiliz. Oysa hergün siyasetin göbeğinde yaşıyoruz.
Siyaset bir, futbol iki. Dostları birbirine düşüren iki önemli konu. :D:D:D

slhyldz

New member
:D Neyse kendi adina kapatayim ve guncelden bahsedeyim o zaman.
Bence Abd devletinin muttefigi Suudi arabistanla, Energy den baska bir geliri olmayan Rusya'yi dize getirme politikasiydi. Yaptirim gibi veya soguk savas diiyorlar simdi oyle dusunelim. Zaten eski haline gelecek gibi dusunun arakadaslar. Zannedersem son haftalardaki ufak artislar dolar kuru ile alakali.
En son 3.75 ten almistim suan 3.90 seviyelerinde .

leonine25

Active member
Eğer biz burada bir parti iyidir, diğeri kötüdür gibi bir bir tartışma başlatmış olsaydık, haklı olabilirdin ve bu tarz bir siyasi tartışmayı istemezdik. Ancak, akaryakıt fiyatlarındaki artışı eleştirmek ister istemez devleti yöneten partiyi eleştirmek gibi algılanıyor. Oysa başka bir parti olsaydı, yine aynı eleştiriler olacaktı. A partisi ya da B partisini eleştirmek gibi bir düşüncemiz yok. Ne yazık ki ekonomik bir sonuç ortaya çıkınca ister istemez, bu sonucu yaşıyoruz. Eleştirilecek başka bir merci varsa onu eleştirelim. :)
Özetle, bu siyaset sayılmaz. ;)
Rasim abi bu yazının doğrultusunda yazdım bende yazımı ama daha 2-3 mesajda iş siyasete döküldü. Bu sitede kaç kişi var 2000-3000 kişimi. Şuana kadar yazanların hepsi akp karşıtı. Ama akp taraftarı yok mu illaki var. Onlarda çıkıp buradan karşıt yazılar yazsın ondan sonra biz burada ceed konuşabilir miyiz. Üstelik çevremize baksak herkes siyasetçi. Yani yıllarını mecliste geçirmişler yanında .... yemiş dercesine hemde. Daha çözüm üretmeden veya çözümün ne olabileceğini düşünmeden boş boş isyan edip duran çok. Sorsan peki ne yapılabilirdi böyle olmaması için. Ne bileyim abi o benim görevim değil onların görevi bulsunlar bir çözümü derler. Ya hiçbir fikrin yok ise çözüme dair neye göre nasıl bir kıyaslama yapıyorsun da eleştiriyorsun anlamıyorum.%50 oy almış nasıl bir kafa var bunlarda oy veriyorlar ötekide diyor ki %50 oy almış bir parti varken nasıl bir kafa var ki diğerlerine veriyorlar. Bunun sonu var mı yok. Kim nereden bakmak isterse öyle görür olayı nitekim de öyle. Bu nedenle siyaset yapacaksan tabanında temelinde çalışmaya başlayacaksın. Doğru bildiğin görüşe(partiye) hizmet edeceksin. Ha her görüşün doğru veya yanlışları vardır illaki ama ağar basan kısımları da olacaktır. İnsan diyelim solcu veya sağcı veya islamcı vb, bir kere kendine yakın gördüğü parti için(partiden kastım görüşü) hizmet etmemiş,sandık görevlisi olup oylarına sahip çıkmamış,toplantılarına katılmamış,mitinglerine katılmamış doğru bildiği görüşü aşılamak için çalışmamış vb ama her ortamda kükremiş isyan etmiş. Bu yol doğru bir yolmudur? Heleki forumda 2-3 kişi var gözüme çarpan konu ne olursa olsun bitirim bitirim yazılar yazıp gerginlik yaratmaktan başka bir amaçları yokmuş gibi edaya sahipler. Ben bunları görünce gelmişim 35-45-55 yaşına çocukların duvara tırmanma enerjisiyle mi uğraşacağız diyerek forumdan uzaklaşıyorum. neyse bu uzar da uzar..

Herkes hakkını helal etsin...