Aracınızın torpidosunu nasıl temizliyorsunuz?

c@n

Super Moderator
Ynt: Aracınızın torpidosunu nasıl temizliyorsunuz?

Aynen katılıyorum.... Hiç bir kimyasal maddeye gerek yok.... İşe yaramıyorlar, hava ve nemli bez on numara işi görürü...

zerogravity

New member
[quote author=congueror_85 link=topic=1526.msg1#msg1 date=1342794423]
Atas plak2R aldım, kullandım. Nefret ettiğim alaca bulaca, yağlı görüntü heryerine nüfuz etti torpidonun... Yedirmek için çok uğraştım ama nafile. Camsil alıp heryeri temizledim. Şimdi iyi gibi. Torpidoyu değiştireyim bidaha hiçbirşey sürmem bu konsola... Temizlendikçe kötü duran berbat bir torpidomuz var:((
[/quote]
Uygulamayı nasıl yaptınız? Detaylica anlatirmisiniz , bu ürünü çok kisi kullanıyor ve herkes memnun, ben uygulamada hata olduğunu düşünüyor ve altını çiziyorum.

zerogravity

New member
Kimyasal denince hemen irite olmayalım;) faydalisida var zararlisida:)
Nemli bez iyidir katılıyorum , koruma sağlamaz , toz gelir gene yapışır , cam açıp kapayinca torpido yine toz tutar vs.

J

Josefsalvatini

Guest
Olsun Abı toz sorun yok
Yine sileriz dert yok tasa yok

zerogravity

New member
Uv koruma yoksa benim için sorun abi, senin gibi kapalı otoparkımız yok:)):))

c@n

Super Moderator
Cama guneslik ser birsey olmaz....

Sent from my Galaxy Nexus using Xparent ICS Blue Tapatalk 2

congueror_85

New member

[quote author=zerogravity link=topic=1526.msg42354#msg42354 date=1342854625]
Uygulamayı nasıl yaptınız? Detaylica anlatirmisiniz , bu ürünü çok kisi kullanıyor ve herkes memnun, ben uygulamada hata olduğunu düşünüyor ve altını çiziyorum.
[/quote]
Yeni aldığım microfiber beze aynı videosunda seyrettiğim gibi sıktım. Yine tıpkı videoda seyrettiğim gibi torpidoya uyguladım. Ama ne kadar uğraştıysam o yağlı görüntüyü yediremedim. O görüntüden nefret ettiğim için camsil ile tamamen silip kurtuldum. Bu arada torpidoya camsil kullanmanın bir zararı olurmu? Kapıları ve cam açma/kapama düğmelerinide sildim mükemmel oldu...

zerogravity

New member
[quote author=congueror_85 link=topic=1526.msg1#msg1 date=1342865877]
Yeni aldığım microfiber beze aynı videosunda seyrettiğim gibi sıktım. Yine tıpkı videoda seyrettiğim gibi torpidoya uyguladım. Ama ne kadar uğraştıysam o yağlı görüntüyü yediremedim. O görüntüden nefret ettiğim için camsil ile tamamen silip kurtuldum. Bu arada torpidoya camsil kullanmanın bir zararı olurmu? Kapıları ve cam açma/kapama düğmelerinide sildim mükemmel oldu...
[/quote]
Yağlı görüntü dediğiniz şey notr, yağlı olmayan , ıslak görünüm vererek uv koruma sağlayan katman...hoşunuza gitmemiş ayrı bir konu ancak ürün kötü değil;)zevkinize uygun değil ...

congueror_85

New member

Kesinlikle kötü değil. Ama ben profesyonellik gerektiren bir ürün olduğunu düşünüyorum.

zerogravity

New member
[quote author=congueror_85 link=topic=1526.msg1#msg1 date=1342870272]
Kesinlikle kötü değil. Ama ben profesyonellik gerektiren bir ürün olduğunu düşünüyorum.
[/quote]
Püf noktası diyelim;)
Ürünü mf bezin aynı noktasına spreylerseniz olmaz.mf bezi 4'e katlayın yüzeye (mf bezin yuzeyi torpidoya degil) 20cm den 2 fıs yapıp torpidonun bir yarısını geçip sonra mf bezin temiz katiyla aynı yeri silerseniz memnun kalırsınız;)

Sam

New member

[quote author=congueror_85 link=topic=1526.msg42365#msg42365 date=1342865877]
[/quote]
ben araç içinde full camsil kullanıyorum gerçekten temiz ve mat duruyor hiçbi sorun yok

zerogravity

New member
[quote author=Sam link=topic=1526.msg1#msg1 date=1342893804]
ben araç içinde full camsil kullanıyorum gerçekten temiz ve mat duruyor hiçbi sorun yok
[/quote]
Selman;
Camsil alkol ihtiva eder , bu ürün bir süre sonra sentetik olan torpidoda catlamalara , beyazlık yapmaya baslar.., aracın yeni oldugundan alkol direnci suan yüksek ve hissetmiyor olabilirsin ancak düzenli olarak bu işlemi yapmaya devam edersen ;

1- torpidoda kabarmalar olabilir
2- çatlaklar olabilir
3- kısa veya uzun harita gibi beyaz kılcal çizikler olabilir
4- uv koruma direnci sustuğundan tamamen matlasmis başlayabilir.

Torpidonuzu ya nemli bezle silin veya uv koruması olan Pro ürünler kılanın...

Sam

New member

erdoğan abi dikkate alıcam söylediklerini uyardığın için sağol o zaman kullanmayalım artık nemli bezle silicez napalım ;)

congueror_85

New member

Marketlerde torpido temizliği için satılan ıslak mendil tarzı ürünler var. Bunlar için ne düşünüyorsunuz?..

BerkayKRC

Moderator

Bende alkolsüz ıslak mendil ile siliyorum. Sonuçta annelerin bebek poposunu temizleyip sildiği bir ürün :D pişik yapmıosa torpidoyada bişi yapmaz :D

Srhn

New member

bnmde torpidoda kabarmalar var yenı arac alıosn olacak iş deil yaa deiştiren arakdaslar memnunmu takıldıgında bellı olmuomu yoksa fabrıkadan cıkmıs gıbımı duruo ?

congueror_85

New member

[quote author=srhn_1907 link=topic=1526.msg45056#msg45056 date=1347352238]
bnmde torpidoda kabarmalar var yenı arac alıosn olacak iş deil yaa deiştiren arakdaslar memnunmu takıldıgında bellı olmuomu yoksa fabrıkadan cıkmıs gıbımı duruo ?
[/quote]
Ben servise değişim yaptırdım. Yenisi içinde gıcır gıcır diyemem. Patates gibi görüntüsü var. Işıkta baktıkça insanın morali bozuluyor. Sırf merakımdan showroom'a çıkıp tüm eski cee'd'lere baktım hepsinin torpidosu patates. Ben daha 2012 model, 5 aylık aracımı satıyorum. İnsanlarla dalga geçiyordum, Ford'a, Honda'ya, Wolksvagen'e, Renault'a, Opel'e dünya kadar para veriyorsunuz diye. Ama nedeni belli. Benim için KİA ebediyen bitmiştir...

Srhn

New member

[quote author=congueror_85 link=topic=1526.msg45309#msg45309 date=1347896165]
Ben servise değişim yaptırdım. Yenisi içinde gıcır gıcır diyemem. Patates gibi görüntüsü var. Işıkta baktıkça insanın morali bozuluyor. Sırf merakımdan showroom'a çıkıp tüm eski cee'd'lere baktım hepsinin torpidosu patates. Ben daha 2012 model, 5 aylık aracımı satıyorum. İnsanlarla dalga geçiyordum, Ford'a, Honda'ya, Wolksvagen'e, Renault'a, Opel'e dünya kadar para veriyorsunuz diye. Ama nedeni belli. Benim için KİA ebediyen bitmiştir...
[/quote]

hayırlısı bnde değişim talep ettim bakalım benmkide patates gibimi olacak yoksa gıcır gıcırmı :S

congueror_85

New member

Yinede büyük bir beklenti içine girmeyin bence...

Srhn

New member

[quote author=congueror_85 link=topic=1526.msg45330#msg45330 date=1347962136]
Yinede büyük bir beklenti içine girmeyin bence...
[/quote]

bilgiler için saolun cok buyuk beklentı deılde su kabarcıkları gormesem bana yetecek torpıdo gozume cok takılıo kabarcıklar cızgıler moral bozucu...