Araç alırken neler yapmalıyım? Dikkat edilmesi gerekenler

sadik170

New member
Arkadaşlar merhaba,
yeni ceed ime kavuşmama çok az kaldı :) en geç cuma gününe kadar teslim alacağım Allahın izniyle. Sizce aracı almadan serviste neler yaptırmalıyım. cam filmi, boya koruma vs. gibi. Neler önerirsiniz?
Ayrıca aracı almadan önce nelere dikkat etmeliyim?
Bir de hala kasko işini çözemedim. Araştırdıkça kasko firmaları insanın midesini bulandırıyor :( hepsinde ayrı dertler var.
Teşekkürler.

c@n

Super Moderator
Valla 1 numara cam filmi ile araç güzel oluyor... Birde boya koruma yaptırırsan süper olur...

Sent from my Samsung Galaxy Note 2 using Xparent Red Tapatalk

ahmymn

New member
Orjinal 3M cam filmi 2 numara öneririm, ayrıca boya ve koltuk koruma yaptırmanı da tavsiye ederim. Koltuk korumayı muhakkak yaptır çünkü ileri de yaptırdığında aynı performansı alamazsın. Bayiden çıkarmadan koltuk koruma, belki sonrasında cam filmi vs olabilir.
Bir de aracını; kontrollerini yapmadan hiç bir evrakı imzalamamanı öneririm.

Sam

New member
Ynt: Araç alırken neler yapmalıyım? Dikkat edilmesi gerekenler

yaptirmak dert degil bunlari bedava yaptirmaya bak. arabanin ilk gunu boya kotuma yaptir ertesi gunu kaput filmi tas gelirse ne kadar yaptirsanda gec olur.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

ahmymn

New member
Bedava olursa iyi olur ama, sanrım pazarlık bitmiş onun için artık biraz geç gibi duruyo. Koltuk korumayı bir zaman sonra yaptırırsa da, ilk gün yapılan kadar iyi olmuyor. Cam filmi ok ama kaput filminin ben çok elzem bulmuyorum, tabi bu benim düşüncem :)

sadik170

New member
Arkadaşlar merhaba,
bugün vekaletleri verdim sabahtan. Cam filmi ve park sensörü istedim. bu ikisine 400 lira ücret vericem çok mu acaba? Koltuk korumayı ücretsiz olarak yapacaklar ama ben aracı kontrol ettiğimde koltuk koruma yapılıp yapılmadığını nasıl anlarım :)
Son olarak aracı almaya gittiğimde neleri kontrol etmem gerekiyor. Sıfır araç alırken bile çok dikkatli olmak lazım sanırım :)

rayen

Super Moderator
Pet şişeden koltuğun üzerine çok az su dök, boncuklanarak yuvarlanıp akıp gidiyorsa yapılmıştır, yok koltuk suyu emiyorsa yapılmamıştır. Neden yapılmadı diye sorarsan klasik "biz kirlenmeye karşı koruma yapıyoruz" yanıtını alırsın. :)
Ama bunu dert etme aşağıdaki linklerdeki ürünleri alırsan kendin de yaparsın.
Koltuklar için (ekonomik kullanırsan 3 kez uygulama yaparsın)
http://westmarine.com.tr/Urun/high-tech-kumas-koruyucu/10865/

Motor ve diğer plastik aksamlar için
http://westmarine.com.tr/Urun/303-koruyucu-aerospace/2566/

huss25

New member
kasgo ile ilgili bende muzdarip durumdayım 2700 ile 1600 lira arasında fiyat aldım 3 bini geçkin teklifler var onları saymıyorum zaten bununla ilgili bilgisi yada uardımı dokunabilecek kimsede yok sanırım forumdonanım haberdeed yazdım cevap gelmedi halk sigortadan en düşük fiyatı aldım tanıdık vasıtasıyla yoksa oda 1800 e gelecek

yalcin

New member
abi öncelikle hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız olur inşallah..kurban kesmeyi unutmayasın sakın..onun dışında zaten anlaşmışsınız bahsettiğine göre..fakat boya korumayı hemen yaptırmakta fayda var ben senin gibi şanslı değildim ozaman bu forumumuzda yoktu ve arkadaşlarla henüz tanışmamıştık..araç sıfırken boya koruma yaptırılır zaten sonrasının bir faydası olmaz :D bir yavsiyem daha olacak forumu takip etmeye devam..arkadaşlık dostluktur önemli olan..tekrar hayırlı olsun he birde herşey aşkla başlar:p

ahmymn

New member
Kasko fiyatları yüksek, 1600 den aşağıda güneş sigorta vardı ama onunda herhangi bir sıkıntı anında çok fazla mağduru olduğunu duydum.
Sonuçta 100-200 tl için riske girmeye, sonrasında üzülmeye gerek yok. Yeni araç alan herkese, hayırlı olsun. Kazasız belasız günlerde kullanın
Aracı ilk teslim alırken ise; tüm özelliklerinin çalışıp çalışmadığını kontrol etmenizi öneririm.

Arkadaşlar merhaba,
bugün vekaletleri verdim sabahtan. Cam filmi ve park sensörü istedim. bu ikisine 400 lira ücret vericem çok mu acaba? Koltuk korumayı ücretsiz olarak yapacaklar ama ben aracı kontrol ettiğimde koltuk koruma yapılıp yapılmadığını nasıl anlarım :)
Son olarak aracı almaya gittiğimde neleri kontrol etmem gerekiyor. Sıfır araç alırken bile çok dikkatli olmak lazım sanırım :)
uzun zamandır fiyatları takip etmiyorum ama 400 lira sanki bana çok geldi. Park sensörünü kendin 45-50 tl ye alıp takabilirsin o paraya cam filmminide kendin yaptırsan bence daha iyi bende filmi hediye almıştım aracı alırken pek memnun değilim öyle rahatsız edern yerlerde değil ama kıyıda köşede ufak kabarcıklar var dışarıda kendi yaptırdığın gibi olmuyor bayide yapılan.

sadik170

New member
Kafam karıştı iyice :) yarın arayım bari sensör ve filmi iptal ettireyim. Sonra dışardan yaptırırım. Birde sensör konusunda şüphelerim vardı. Orjinali gibi durmaz sanırım. Hala araç alırken ne yapmam gerekiyor tam bilmiyorum ve tabiki kasko derdi :)

gejder

New member

Arkadaşlar merhaba,
yeni ceed ime kavuşmama çok az kaldı :) en geç cuma gününe kadar teslim alacağım Allahın izniyle. Sizce aracı almadan serviste neler yaptırmalıyım. cam filmi, boya koruma vs. gibi. Neler önerirsiniz?
Ayrıca aracı almadan önce nelere dikkat etmeliyim?
Bir de hala kasko işini çözemedim. Araştırdıkça kasko firmaları insanın midesini bulandırıyor :( hepsinde ayrı dertler var.
Teşekkürler.
Cam filmi + boya koruma + hali vinil koruma + kaput koruyucu film (camurluklarida kaplamani oneririm) bnlari yaptirabilecegin guvenilir adreste istersen mevcut

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

dante

New member
Bu Ctesi içerisinde dış boya koruma için bende Meguiars-Kızıltoprak'dan randevu aldım.İlk aşamada yaptırmak bence doğru olan.Daha önce çok memnun kalmıştım.

gejder

New member

Bu Ctesi içerisinde dış boya koruma için bende Meguiars-Kızıltoprak'dan randevu aldım.İlk aşamada yaptırmak bence doğru olan.Daha önce çok memnun kalmıştım.
Hayirli olsun smdiden

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Sam

New member

hayirli olsun

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

sadik170

New member
Merhaba arkadaşlar,
aracımla neredeyse 400 km yaptım çok memnunum :) büyük zevkle sürüyorum. Şu ana kadar 2 şey hakkında bilgi sahibi olamadım.
1- boya koruma tavsiye eder misiniz? Neden? Ve nerede yaptırmamı önerirsiniz.
2- aracın orjinal paspasını nereden bulabilirim.

Teşekkürler.

GOGO

New member
Park sensorunu araci alirken hediye almak avantajli olabilir aslinda. Cunku sensorlerin boyanmasi isi bayide daha uygun tonda ve ekstra masraf odemeden hallolmus oluyor. Tabi disarida boyatmak ya da orjinal renginde kullanmak da bir secenek ama benim hosuma gitmiyor acikcasi.
Benim aracta cok guzel oldu uygulama. Kim baksa orijinal zannediyor sensorleri.

Sent from my HTC One X using Xparent ICS Blue Tapatalk 2