30000 bakimi

cenkboz

New member
ANKARADA YAŞIYORUM.2011 model kia ceed sw aracim var. 30.000 bakiminda ne gibi işlemler yapiliyor üçreti nedir.

babıesrar

New member
Öncelikle üye tanıtımı kısmında kendinizi tanıtınız lütfen.

beyazgolge

New member
benimde 30000 bakımı zamanı geldi bayram sonu yaptırmayı düşünyorum bakalım ne kadar isteyecekler

cenkboz

New member
Bakim yaptirinca yazarmisin .üçret ne kadar tutacak

beyazgolge

New member
çarşamba günü için kayserideki servisten randevu aldım 450 500 civarı tutar dediler bakalım

Bocek06

New member
MEB başayarda 600 tl civari bi rakama yaptirmistim 9 ay once

06meto06

New member
Bizim forum üyelerine indirim yokmuydu başayarda ??:confused:

Bocek06

New member
omer gittikten sonra yalandan %15 yaptiklarini idaa ediyorlar. indirim olursada taksit yapmiyorlar.

beyazgolge

New member
bugün 30000 bakımını daha doğrusu yıllık bakımı (26200km) yaptırdım 401 tl ödedim 5 30 yağ koydukalrını söylediler. polen filtresi orijinal değil 6 tl olan dı. bilgilerinize

burak_sefa

New member
Dün 30bin bakımı için bayraktara gittim aracım 2011 Ceed Cool nese iş emri kayıt formu oluştururken polen filtresini kianın orjinali değilde çelik motorun 6tl olanından istediğimi belirttim ancak ellerinde sadece tek tip orjinal olduklarını belirtti bende madem yok peki öyle olsun dedim nese bakıma başlandı araçla ilgilenen arkadaş yedek parçaları aldı aracın başına geldi bir baktım bütün filtrelerin kutuları orijnal kia ibareleri var ancak polen filtresinde çelik motor yazıyor dedim fiyat uyguna gelecek nese araçla gayet güzel ilgilenildi bakım işlemleri tamamlandı bakımı yapan arkadaş motor temizleme spreyinin kalmadığını belirtti bende önemli değil dedim teşekkür ettim konu ödemeye geldi servis sorumlusu iş emrinden fatura oluşturmaya başladı bir baktım polen filtresi 59.17 TL+KDV arkadaşa konuyu izah ettim dedim bu çelik motorun polen filtresi fiyatınız uçuk orjinali fiyatına yan sanayi veriyorsunuz etik değil nese servis sorumlusu yedek parçayı aradı ordaki arkadaş öyle birşeyin olamayacağını belirtip aracın şaşe numarasına göre sistemin parça atadığını söyledi nese dedim sustum pazarlıklar edildi iskontolar yapıldı fatura oluşturuldu bir baktım motor temizleme 10tl yazılmış ama motor temizlenmemişti bu durumu servis formeni ilgili biri aykut beye söyledim oda servis müdürüne giderek onayını alarak istediğim zaman 50tllik motor yıkamayı 1 seferlik hediye edeceklerini belirtti teşekkür ederek ayrıldım.şimdi çelik motorun polen filtresini taktıran arkadaşlar hatırlarmı ya da bilirmisiniz resmini çektiğim ürün sizce orjinal kia polen filtresimi yoksa çelik motorun 6tlilik polen filtresimi eğer öyleyse çelik motora şikayet maili atmamın bir faydası olurmu ya da bayraktara şimdiden teşekkürler (bu arada bakım 275 tl tuttu yağımıda kendim götürdüm)
polen.jpg

berkural34

New member
Sonundaki Y harfi olduğu için benim bildiğim yerli oluyor , yani yerli üretim . Onun fiyatının ucuz olması lazımdı , bu servislerde polen filtresi saçma bir durum . Benim 15 bin bakımda 20 liralık kullandılar , 30 bin bakımda 55-60 lira. Bakalım 1 ay sonra 45 bin bakımını yaptırcam o zaman nasıl birşey çıkacak karşıma .

amorusso

New member
Bakim cok tutmus, yag hariç olmasına rağmen. Parça koduna bakarız mobis sisteminden. Bayraktarın servisi iyidir ama dikkat etmezseniz faturada öpüyorlar , zamanında 2 ampul değişimine 60 lira ödedim :)

burak_sefa

New member
Bakim cok tutmus, yag hariç olmasına rağmen. Parça koduna bakarız mobis sisteminden. Bayraktarın servisi iyidir ama dikkat etmezseniz faturada öpüyorlar , zamanında 2 ampul değişimine 60 lira ödedim :)
6tlilik parça 60 tl diye yazılırsa bu fiyata gelmesi normal 15binde 5w40 yağ dahil 290 tutmuştu 30binde ekstradan mazot filtresi değişti 275 tl +kendi yağım 5w30 castrol edge fst 375 geldi.iş emrine düşülen not olayınada hasta oldum müşteri yağını kendi getirdi motorda oluşabilecek yağdan kaynaklı sorunlarda motorun garanti dışı kalabileceği bilgisi verildi sorumluluk almıyorlarmış sanki merdiven altı yağ getirdik bakımı yapan arkadaş saolsun faturasını sakla bir şey olmaz dedi :)