2013 cee'd fiyatları

rayen

Super Moderator
Ynt: 2013 cee'd fiyatları

Valla bana güvenme 1 aydır almaya çalıştığım arabanın sahibi şu anda hastanede yatıyor. Arabayı satamayacak hale geldi. :)
Piyasada satıcı kalmayacak o yüzden herkesle diyalog kurmuyorum. :)
Şaka bir yana arkadaşa acil şifalar diledim. Hastalanmasaydı çoktan arabayla tur atıyordum. :)

Berkan

New member
en iyi dsg garanti kapsamındaki dsgdir 2 sene yada uzatılmıs garantiyle 4 sene:) ornek vericek olursam mazallah transporterın dsgsi bozulsa tamamen komple sanzıman 25bin TL civarlarında
yenilerde yani 7ileri olanlar hala sorun dikkat edin cogunda 1-2 vitesler kırkırkır diye sesle yol alırsınız 3 arkadasımda biri jetta biri passat cc ve gtida ya beyn ya mekatronik ya dsg arızalandı bozuldu komple degişti parcası degişti

inimicus

New member
Ankara'da şanzıman ustası Kamil Usta'ya gittim geçende. Söylediği şu: Allah Almanlar ve Fransızlardan razı olsun, sayelerinde iyi para kazanıyoruz. :):D Ayrıca DSG'den de uzak durmamı, her 10000 km'de serviste adaptasyon yapılması gerektiğini ve 100 bin km'ye gelmeden en az 3000 liralık masraf çıkarttığını söyledi. Yoksa bir ara ciddi ciddi düşünüyordum DOD'dan DSG'li araç almayı.

slhyldz

New member
Evet KAmil ustanı tanımam ama bu otomatik şanzımandan tam olarak anlayan adam Türkiyede bir elin parmağını geçmez. Fransa gerçekten kötüdür ama bilirmisiniz onlarda Japonlara ve Almanlara yaptırıyorlar. ( Citroen, Peugeot, Renault un şanzumanları Al4 ve Japonlardan alınıyor. Yeni kasaların ismi değişti. Renaultta kendi yapmaya başladı) Aslında otomatikten anlamayan bir millet olduğumuz için buna servislerde dahil, arıza oranı bu kadar çok yaşanıyor. Motorun her 10-15 binde bir yağını değiştiriyoruz. Peki şanzumana gelince ne oluyor. HErkez bihaber. Bacanağın 150000 km deki 2006 model o çok dandik dedikleri peugeotun AL4 şanzumanı 5000 tl masraf çıkardı. Bacanağa soruyorum hiç yağını değiştirdinmi diye bilmem diyor. Servis bakımlı aracın servisine sordum bu şanzuman yağı ömürlüktür diyor. Sorarım size altınızdaki araçların motor yağını iki üç sene değiştirmezseniz ne olur. Şanzuman yağı ömürlüktür diyen servis sen değiştir deyince hemen değiştiriyor ve nasıl değişceğinide biliyor. Kısacası kötü şanzumandan çok kötü kullanıcı ve kötü usta var memlekette. Bunları Dsg'yi övmek için yazmadım. Azcık bilinçli olmak gerek. Sorsan şimdi bizim ceed kullanıcıları hiçbiri şanzuman yağını değiştirmemiştir. Ben buradan iddaa ediyorum bizim ceedlerin şanzumanı, yağını değiştirmeden 150000 - 200000 km anca dayınır.
Ankara'da şanzıman ustası Kamil Usta'ya gittim geçende. Söylediği şu: Allah Almanlar ve Fransızlardan razı olsun, sayelerinde iyi para kazanıyoruz. :):D Ayrıca DSG'den de uzak durmamı, her 10000 km'de serviste adaptasyon yapılması gerektiğini ve 100 bin km'ye gelmeden en az 3000 liralık masraf çıkarttığını söyledi. Yoksa bir ara ciddi ciddi düşünüyordum DOD'dan DSG'li araç almayı.

inimicus

New member
O bir elin parmağına ustayı dahil etmek lazım. Çünkü yağ değişimi konusunda çok titiz. Ayrıca kia her 45000 km'de bir yağ değiştiriyor. Ve Fransız arabalarının servis elemanları bu yağ değişmez ömürlük diyenler Renault da dahil. Ustanın dediği başka bir şey de şu: yağ değişimini atlamazsan en az dört Yüz bin km gider bu şanzıman.

berkan1981

New member
Ceed consept plus sw bende var bilgilendirmek için yaziyim gecen ay 62bin verdiler vermedim buarada ben araci 55.750 aldim :)

sabır ve zaman herşeyin ilacıdır !!!

rayen

Super Moderator
Fiyatlar değişti, ben 60 bin vereyim bana ver. :D:D:D:D

rayen

Super Moderator
Eyvallah, ama şimdi senin km yüksektir. Kıl alıcıyım ya. :D:D:D

berkan1981

New member
Ynt: 2013 cee'd fiyatları

abi seninki ile cw plus giderse aramızda yoksun desene :(. rasim abi berkan abinin sw si candır alınır rengide beyaz :)
Soner hersey arabalardan ibaret degil canim kardesim benim icin. Onemli olan sicak samimi dostluklar arabalar bugun var yarin yok ama ben araclarimi satsam dahi yine takilcam forma

c@n

Super Moderator
Soner hersey arabalardan ibaret degil canim kardesim benim icin. Onemli olan sicak samimi dostluklar arabalar bugun var yarin yok ama ben araclarimi satsam dahi yine takilcam forma

En buyuk ornek benim degil mi..??..:D

rayen

Super Moderator
Bi de Ben. Bir ceed'im bile yok. :D

c@n

Super Moderator
Rasim abi bu gidisle 2015 yazi da pro ceed ile gecirecek...:D