2012 Mtv vergisi ödenmemiş

sadik170

New member
Arkadaşlar merhaba,
bildiğiniz üzere 26 aralıkta kia ceed aracıma kavuşmuştum. Bugün mtv vergisini ödeyim dedim ancak 2012 2. döneminden kalma mtv vergisi bulunuyor. Normalde Yusuf Bey'in de yardımlarıyla mtv+sigorta dahil 46.700'e anlaşmıştım. Benim merak ettiğim sistemsel bir sorun mu var yoksa mtv ödenmedi mi acaba?
Cumartesi günü bayiyi arayıp bilgi alıcam ancak öncesinde sizlere sormak istedim.
Teşekkürler.

ozgurnergiz

New member
1 hafta icinde oderler merak etme. Ben de gul-al kia dan aldigimda internetten sorguladigimda borc goruluyordu. 1 hafta icinde odediler. Sen yine de temkinli ol bayiye sor.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

sadik170

New member
Hocam aracı alalı 20 gün oldu neredeyse. Zaten onlar 2012 2. dönemi ödeyeceklerdi. Bu kadar geç kalınması normal mi acaba?

Srhn

New member
2. Doneminde temmuz ayinda odenmesi gerekio sistemde bi hata vardir bnce bayi onemistr bole bsi yapacklarini sanmiorun ama arayip sormakta fayda var

c@n

Super Moderator
Zaten o vergi odenmeden ruhsat vermezler.. sistemsel bir sorundur... sana verilen evraklar icinde verginin odeme dekontu vardir mutlaka.. yoksa da bayiden isteyin...

Sent from my Samsung Galaxy Note 2 using Xparent Red Tapatalk

sadik170

New member
Benimde içime kurt düştü :( 2013 mtv sini yatıracaktım ama 2012 yi görünce yatırmaktan vazgeçtim. garip bir durum. Dediğiniz gibi ruhsat alınırken mtv ödenmesi gerekiyor önce.

Hasan

New member
bende kasımda almıştım ödememişlerdi. Ocak ayında çıktı ortaya. Aradım söyledim ödenmemiş diye ödediler. Arayıp söylemen yeterli bence

rayen

Super Moderator
Cevap: Re: 2012 Mtv vergisi ödenmemiş

Zaten o vergi odenmeden ruhsat vermezler.. sistemsel bir sorundur... sana verilen evraklar icinde verginin odeme dekontu vardir mutlaka.. yoksa da bayiden isteyin...

Can senin söylediğin ötv ve kdv için geçerli. Motorlu taşıtlar vergisinin ödenme süresi, ruhsat çıktıktan sonra 1 ay içinde ödenecek şekilde. Dolayısıyla mtv ödenmeden de ruhsat çıkabilir. Tabi işin içinde vergi olunca, insanın aklına öpmeden ruhsatı vermezler diye geliyor. Ama burada ötv ve kdv ile çok öptük, bir kez daha öpmek için biraz zaman verelim de vatandaş kendine gelsin diyorlar. :D :D :D

smirnof

New member

Bende 19 aralıkta teslim aldım..ay başında 2012 nin ödenmediğini gördüm...haber verdim ama hala yatırılmamış...pazartesi tekrar konuşacağım gül-al otomotivle...

tsimen

New member

Vergiyi tahakkuk ettirmeleri ruhsat almak için yeterli oluyor. Ondan sonra bir ay süreleri var ödemezlerse cezaya giriyor. Çoğu otomobil firması bu parayı ödemeyip mümkün oldukça uzatmak istiyor. Cezaya girse de cezalı ödüyorlar. Ancak ödemezlerse de bir yaptırımın olacağını sanmıyorum. Firmaya haber ver öderler sanırım. Benimde başıma geldi. 45 gün sonra cezalı ödediler.

GOGO

New member

Can aracın mali kaydının yaratılması gerekiyor. 0 araç alırken vergi ödemeden (mtv için geçerli tabi) de araç tescil olabiliyor diye biliyorum. Seninle noterdeki bekleyiş sebebimizi hatırlasana :D

basarm

New member
Aracın plakası çıktıktan hemen sonra sistemde vergi çıkmıyor bu yüzden ödememişlerdi.
Ben kendi aracımı 2012 ocak ayında aldım ve ilk vergi onlara aitti sürekli ertelediler bende ısrarla ödemedim ve sürekli rahatsız ettim arkadaşları ve 2013 yılında ben kendiminkini ödedim sonra gene aradım söyledim cezalı şekilde ödediler.
Anlaşmanız vergi onlara ait şeklinde ise bi şekilde öderler merak etmeyin.Ama ödeninceye aramaktan vaz geçmeyin. Ödeme yaptıktan sonra size dekontu göndersinler.Zaten ödenince MTV sisteminde vergi borcunuz silincektir görünmiyecektir.