1 yıllık arabanın direksiyon simiti yıpranırmı?

volkanba

New member
Merhaba Abilerim , Arkadaşlarım

2013 model Kia Ceed sahibiyim arabam 21500 km de dün yolda giderken fark ettim moralim çok bozuldu 1 yıllık arabanın direksiyon simitinde yıpranma var ve insan arabadan soguyormus boyle seylerde bari garanti bitimine dayanacak kadar saglam yapsaydınız dedim. Çelik motora şikayet etmeyi düşünüyorum.

Resimler aşağıdadır.
Fikir verebilir misiniz?

Teşekkürler

Ekli dosyayı görüntüle 1251Ekli dosyayı görüntüle 1252

ERGE

New member
Bu ne böyle ya. Geçmiş olsun volkan. Gerçekten sinir bozucu bir durum. Vakt kaybetmeden servise git ve değiştir. Çözümsüz kalırsa şikayet et bence. çoğu markalar müşteri memnuniyetine çok önem veriyor. Malesef çelik motor bu konuda zayıf.:mad:

Berkan

New member
elin cok terliyor olabilir, tırnagın sürtmüş olabilir, güneşte çok kalmış olabilir, fark etmeden eline sürdügün bişey(parfum krem vs) zarar vermiş olabilir, yada yıkamacının sürdügü kalitesizse temizlik zımbırtısı asındırabilir, gibi ihtimalleri göz önünde bulundur bence. garantiye girmemesi için gecerli sebepler bunlar

volkanba

New member
Öncelikle teşekkürler, Hepinize bende anlamadım elim terliyor belki ama diger seceneklerde cok dıkkat ediyorum. Ama bir senede bunun olması da biraz sacma geliyor bana bu kadar olmaz diyor insan .

Berkan

New member
arkadasımın 1 senede koltugu aşındı (2009 volvo c30 r-design Tr'ye o donanımda 5 araba yoktu bayinin dediği)

araba meguiars ve sonax harici yıkama gormedi her hafta sürekli cilası ve deri koruyucu sütler ıvır zıvır hava ucttu ama gel gelelim koltuk aşındı gitti burdaki gibi. yok koruyucu kullanmadınız(bagaja bi bak dedim nası yok) sonra olabilire yok asınabilir yok kıl yün vs. döndü yani sinir bozucu bir durum ama olabiliyor tabiki yinede gidin gosterin. volvoda basımıza geldiği için bunları yazdım olumsuz durumda hazırlıklı olun diye:(

volkanba

New member
çok teşekkürler berkan araba ve teknoloji biraz da sans işi, ben doğuş otomotivden sıfır passat cc nın ilk benzinini almaya giderken direksiyon kutusunun bozuldugunu gördüm cok yakın bi abimizde şaşırmamak lazım ama ben peşini bırakmam artık, şimdi oguslarda ki garanti sorumlusu arkadaslarla cumartesi saat 14 de bulusacaz. olmazsa ordan da celik motora artık.

aLi

Yönetim Ekibi
Validede rio varken aynı sorun ondada vardı. Garantiden degistirdiler.

volkanba

New member
Teşekkürler Ali Abi, Eyvallah cumartesi netleşecek bakalım artık

akrepkral86

New member
Bence de serviste garantiden değişim talep et kardeşim bir senede böyle olmaması lazım üretim hatası olabilir.