0 km arabada arkadan gelen gurultu

erendurmus

New member
Ynt: 0 km arabada arkadan gelen gurultu

[quote author=Tunga link=topic=917.msg26134#msg26134 date=1326722674]
Trafik seti verilmemesini doğru bulmuyorum. Hangi koşulda olursa olsun, araçla birlikte verilmemesi biraz da ayıp. Diyelim arabayı acenta'dan aldın 2 km sonra bir arıza yada bir kaza oldu ve yola koyacak 3 TL'lik bir reflektörün bile yok... Ne güzel !

Bu arada bu durum iki markaya özgüdür birinci Kia ikincisi Mazda. Diğer markalardan zibil gibi araba alım satımı yaptım bir kez bile rastlamadım bu duruma...

[/quote]

Demekki bayiden bayiye değişiyo ben 5 gün önce teslim adım aracımı .Aracımla beraber ÜCRETSİZ Park Sensörü + Trafik Seti + Lastik tamir kiti + anahtarlıklar + koku , güneşlik vs. vs. yani FULL + FULL verdiler :)
yada tipimimi begendi acaba satıştaki kız :):)

erendurmus

New member

[quote author=Josefsalvatini link=topic=917.msg26152#msg26152 date=1326741225]
Vay vay torpil ha :)
[/quote]
sorma abi Fenaa :)

ali gürbüz

New member

anahtarlık koku güneşlik =) ufak tefek ama baya düşünmüşler..
ben kokuyu almazdım .. ben cam bıle acmıyorum benım arabalarım en az 6 ay o sıfır kokusuyla kalır ılk aldıgımda.. hastalık işte =)

erendurmus

New member

[quote author=ali gürbüz link=topic=917.msg26161#msg26161 date=1326742694]
anahtarlık koku güneşlik =) ufak tefek ama baya düşünmüşler..
ben kokuyu almazdım .. ben cam bıle acmıyorum benım arabalarım en az 6 ay o sıfır kokusuyla kalır ılk aldıgımda.. hastalık işte =)
[/quote]
torpidoda yatıyor kokular . bende sıfır kokusuna bayılıyorum bundan once golfüm vardı 2 sene sıfır kokusunu kaybetmedi :) inşallah buda oyle çıkar , çıkmazsa california scents kokular çok hoş olur :)

Tunga

New member

Erendurmus, bak o kız sana kesin kesik... Başka türlü bu kadar jest yapmazlar ;)

erendurmus

New member

[quote author=Tunga link=topic=917.msg26204#msg26204 date=1326783073]
Erendurmus, bak o kız sana kesin kesik... Başka türlü bu kadar jest yapmazlar ;)
[/quote]
7500 olsun da servise gidiyim :)

Tunga

New member

Arkadaşlar,
Bugün yeni amortisörler geldi ve takıldı. Araba ses seda kesildi. Şimdi 0 km araba gibi oldu.

Şimdi gelin birlikte düşünelim:
1) 0 km bir otomobilde her iki amortisör birden nasıl arızalı olur ? Bunun gerçekleşme ihtimali rakamsal olarak ne olabilir ?
2) Şayet yukarıdaki ihtimal çok çok düşükse ben sıfır araba diye başka bir tezgaha mı geldim ?
3) Neden böyle basit bir çözümü servis 3. gidişimde ve Çelik Motor'a şikayet ettikten sonra ancak zahmet edip ilgilendi ? (4. gidişimde amortisörler takılmış oldu) Bu kadar kavga, gürültü,şikayet ve psikolojik çöküntü neden yaşatıldı ? Servisin karı ne idi bu işten de bu kadar işi yokuşa sürdü ?
4) Başta servis bu sesin her Ceed'de normal olduğunu ve alışmamız gerektiğini söyleyip ikna etmeye çalışırken neden bu kadar bilgisizce davrandı ? Daha sonra amortisörler takıldıktan sonra ses sıfırlanınca acaba servis bu işten ders çıkartmış mıdır?

Fakat şu bir gerçek ki, bundan sonra otomobil alırken 3 kuruş fazla verip güvenilir bir bayiden alacağım. Bir trafik sigortası bedeli fiyatın içinde diye kandım ve bunun kat kat fazlası manevi zarar gördüm. Satan bayi adam olsa kendi servisine sözünü dinletip bu işi ikiletmez ilk gittiğimde işi bitirtirdi. Ama işte ülke şartları malı satana kadar. Ondan sonra müşteri düşünsün.

J

Josefsalvatini

Guest

sorun cozuldugune sevındım
sıfır arabada olması sansızlık
bayı ve set-rvıs ıse tamamen ıkılı ılıskı:(

Snaan

New member

ben arabayı alırken çakı, çakmak, ayna, tarak, el feneri, bel kemeri, 5 metre de don lastiği verdiler :D

erendurmus

New member

[quote author=Tunga link=topic=917.msg26237#msg26237 date=1326814850]
Arkadaşlar,
Bugün yeni amortisörler geldi ve takıldı. Araba ses seda kesildi. Şimdi 0 km araba gibi oldu.

Şimdi gelin birlikte düşünelim:
1) 0 km bir otomobilde her iki amortisör birden nasıl arızalı olur ? Bunun gerçekleşme ihtimali rakamsal olarak ne olabilir ?
2) Şayet yukarıdaki ihtimal çok çok düşükse ben sıfır araba diye başka bir tezgaha mı geldim ?
3) Neden böyle basit bir çözümü servis 3. gidişimde ve Çelik Motor'a şikayet ettikten sonra ancak zahmet edip ilgilendi ? (4. gidişimde amortisörler takılmış oldu) Bu kadar kavga, gürültü,şikayet ve psikolojik çöküntü neden yaşatıldı ? Servisin karı ne idi bu işten de bu kadar işi yokuşa sürdü ?
4) Başta servis bu sesin her Ceed'de normal olduğunu ve alışmamız gerektiğini söyleyip ikna etmeye çalışırken neden bu kadar bilgisizce davrandı ? Daha sonra amortisörler takıldıktan sonra ses sıfırlanınca acaba servis bu işten ders çıkartmış mıdır?

Fakat şu bir gerçek ki, bundan sonra otomobil alırken 3 kuruş fazla verip güvenilir bir bayiden alacağım. Bir trafik sigortası bedeli fiyatın içinde diye kandım ve bunun kat kat fazlası manevi zarar gördüm. Satan bayi adam olsa kendi servisine sözünü dinletip bu işi ikiletmez ilk gittiğimde işi bitirtirdi. Ama işte ülke şartları malı satana kadar. Ondan sonra müşteri düşünsün.
[/quote]
ankara da hangi bayiden aldınız aracı ?

zerogravity

New member
Cozuldugune sevindim. Servis ve galeri nedense senkronize olamayan iki birim , insallah avrupadaki senkronizasyonu ulkemde de gorurum/z...

zerogravity

New member
[quote author=SnaanArchielago link=topic=917.msg26243#msg26243 date=1326816639]
ben arabayı alırken çakı, çakmak, ayna, tarak, el feneri, bel kemeri, 5 metre de don lastiği verdiler :D
[/quote]
Çok yaşa emi:)):)):)):)):)):)):))

ali gürbüz

New member

geçmiş olsun ..
sorununuzun çözülmesi çok sevindirici.

Snaan

New member

[quote author=ERDOGANKESGIN link=topic=917.msg26246#msg26246 date=1326819186]
Çok yaşa emi:)):)):)):)):)):)):))
[/quote]
hep beraber inşallah abi :)

Tunga

New member

[quote author=erendurmus link=topic=917.msg26244#msg26244 date=1326818539]
ankara da hangi bayiden aldınız aracı ?
[/quote]

Mebbasayar`dan aldim. Hem acenta hem de servis...

geçmiş olsun
çözüldüğüne sevindim

iş bilmemezliklerinden ilkinde anlamamışlardır. yada daha kötüsü
1-2 sonra sesten iyice rahatsız olunca servise gidecektiniz sağı solu kurcalayıp kullanıcı hatası diyerek değiştireceklerdi.

c@n

Super Moderator

Geçmiş olsun... En sonunda sorun çözülmüş...

Servislerin klasik numarası, bu normal hepsinde var...