yeni kia ceed 136 hp DCT alacaklara duyurulur !!!

ugrkrt

New member
Arkadaslar 12 ekim itibariyle cift kavramali 7 ileri DCT sansimanli ceed'imi almis bulunmaktayim.henuz 150 km yapabildim sehir icinde.ilk izlenimlerim ic mekan gayet hos ferah ve malzeme kalitesi fena sayilmaz.vites gecisleri gayet basarili.sarsinti falan yok ama kalkislarda ilk vites seciminde 2.vitesi secmesinden dolayi biraz agir kaliyo.vites gecisleriyle ilgili bir diger rahatsizlik veren durum kulakciklarla manuel gecislerde sanzimanin kafasi karisiyo sanki :)motor performansi iyi.fazla zorlamadim araci ama gaz tepkilerine hizli yanit veriyo.gücünü hissettiroyo.motor sesi normal devir araliginda yok denecek kadar az hatta duyulmuyo diyebilirim.araç genel anlamda sessiz.yol tutusu cok iyi.ama sunu belirteyim hizli girdigim virajlarda kapi kolundan ses geliyo (kapi kolunu tutuncada o sesi duyuyosunuz ).suspansiyonlar cok iyi diyemiycem ama kotu de degil.star-stop gayet basarili calisiyo.sehirci kullanimdim yakit 8 in altina inmedi henuz.müzik sistemi kalitesi normal ama daha iyi olabilirdi :)simdilik izlenimlerim bu sekilde .genel izlenimim olumlu yönde.ilerleyen günlerde izlenimlerimi daha sağlikli bi sekilde paylasirim..

yalcin

New member
öncelikle aracınız hayırlı olsun umarım sizi aramızda daha sık görürüz. daha önce ceed kullandınız mı, kıyaslamak açısından soruyorum. 7ileri otomatik ve 136bg. performansını gerçekten merak ediyorum, ortadaki kasalarda olduğu gibi tork hissi yaşatmıyormu, bir önceki kasalarda tork hissi olmadığı bununda dpf den kaynaklı olduğunu yazan arkadaşlar vardı, bu yeni kasada büyük ihtimal aynı aerodinamiğede sahip olduğu için aynı ivmededir herhalde, fakat 136 bg. stock agrasif sürüş deneyimi veriyordur, yine 200 hız kesici varmı? yoksa 200 ve üstünde aracın stabil durumu nasıl? rüzgar sesi aynıdır tahmin ettiğim kadarıyla ama iç yalıtımı iyileştirmişler.
mi?

akif_ulucay

New member
yalçın bey
bende 7 ileri concept plus aldım yeni şuanda 2500km de bi önceki aracımda ceed conceptti.öncelikle uğur beyin dediklerine katılıyorum ilk kalkışta 2.vitesi tercih etmesi ağır kalıyor bir diğer konu ara hızlama yapmak istediniz ve gaza sonuna kadar yüklendiğinz zaman kısa süreli kafası karışıyor uygun vitese geçip öyle patlama yapıyor eskisi direk tepki veriyordu ayrıca 0 kmden tam gaz agresif kalkış yaptığınızda 1-2 ve 3.vitese kadar hızlı kalkıyor 4.ve 5.vitese geçtikten sonra geri asılıyor daha sonra topluyor bu nedendir bilmiyorum ama sürekli ivme halinde hızlanmıyor.136bg hayal ettiğim gibi torku hissettirmiyor çok fark yokmuş gibi geldi bana ama motorun da yavaş yavaş açıldığında söylemem gerek belki ilerieyen km lerde daha iyi olur. araç 200 de kesmiyor şuan için son gördüğüm hız 210km ama yol yetmemişti sanki 215-220yi görecek gibi.şimdilik bu kadar izlenimlerim

ugrkrt

New member
Tesekurler yalcin bey.10 dklik test sürüsü disinda ceed kullanmadim.hic dusunmedigim bi aracti acikcasi.disel ve otomatik olarak volvo v40 ve yeni 308 i test ettim.v40 almayi dusunurken aklimi çeldi ceed :) v40 dan motor performansi ve motor ses yalitimi olarak iyi.vites gecisleri v40 la ayni seviyede(v40 da cift kavramali).308de vites gecisleri beni rahatsiz etti acikcasi.ayrica motor sesi cok fazla geldi.308 le motor performansi yakin(308 200 kg daha hafif ona ragmen cok bir fark yok ).ceed de hiz olarak 120 kadar ivmelenmesi iyi ama sonrasinda o gücü ben hissetmedim.cok da zorlamak istemedim acikcasi o yüzden cok net biseyde soyleyemiyorum.sunuda belirteyim vites gecislerini cabuk yapiyo.60 km hizda 6.vitesi seciyo. bu bi biraz bana sacma geldi .yakit tasarrufu saglama amacli mi bilmiyorum.gaza yüklendiginiz zaman dogru vitesi secip ivlenmesi bence güzel.

lanscapearc

New member
Yeni aracınız hayırlı olsun. Hangi bayiden ve kaç liraya aldınız?

ugrkrt

New member
Malatya nergis otomotivden aldim.concept plus donanim.ekim ayinda ki zam yansiman önce almistim.79.500 tl ye aldim ayrica trafik sigorta policesini onlar yaptilar(1.150 tl sigorta ücreti cikmis.sanirim ilk aracim ve yaştan dolayi bukadar yuksek cikti )

hakan26

Member
Aracınız hayırlı olsun güzel günlerde kullanmanızı diliyorum...

Aycibin

New member
Hayırlı olsun Aracınız Güle güle kullanın ...

akrepkral86

New member
Arkadaşlar benim aracımda motor gürültüsü ilk kalkışlarda biraz fazla gibi geliyor eski aracımda(makyajsız kasa)biraz daha azdı sanki neden anlayamadım servise götürdüm normal dediler birde yakıt ilk aldığımda 7'lerde dolaşıyordu şimdi şehir içinde iş icabı çok dolaştığım için 9'larda geziniyor sizce bu normal midir gerçi eski aracımda aynı durumda 11-12'lerde dolaşıyordum ama daha az yakması gerekmezmiydi yorumlarınızı bekliyorum.

akrepkral86

New member
Birde bu km göstergesinin dijital rakam gösteren kısmı bende mph gösteriyor bunu servise gösterdim km/h'ye çeviremediler ama kullanma kılavuzunda çevrileceğini yazıyordu sizce nasıl yapabilirim.

sadik170

New member
Aracınız hayırlı olsun.
Araçlarımızdan memnun olduğumuz için uzun süredir araç piyasasına bakmıyorum. Bugün konunuzu görünce fiyat listelerine bakayım dedim. 2013 ocakta 46.000 e aldığım sıfır kia concept aracıma yeni fiyatları görünce resmen tekrar aşık oldum :)
Fiyatlar uçmuş resmen.

43YD620

New member
Hem de ne uçtu

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Berkan

New member
Düşer yakıt biraz zaman gecsin km yapsında araç dct'ten ümitliyim umarım eskisi gibi olmayacaktır

----

Aracınız hayırlı olsun.
Araçlarımızdan memnun olduğumuz için uzun süredir araç piyasasına bakmıyorum. Bugün konunuzu görünce fiyat listelerine bakayım dedim. 2013 ocakta 46.000 e aldığım sıfır kia concept aracıma yeni fiyatları görünce resmen tekrar aşık oldum :)
Fiyatlar uçmuş resmen.

2013 kasımda liste fiyatı beyaz yada siyah olanı 53.450 ye düşmüşlerdi. hiç niyetm olmamasına ragmen, resimdeki suanki aracım griyi herşey dahil 51.500'e bırakmışlardı. iyi aldım diye seviniyordum aradaki 9 ayda 5.500 yemiş araba :) şimdiyi hiç katmıyorum:cool:

turkeril

New member
Valla biz ikinci eline o kadar verdik, halinize şükredin.

ugrkrt

New member
900 kmdeyim suan.sehir ici ve sehir disi fabrika verilerinden bayagi bi uzak.sehirdisi 6-7litre sehir icide 8 den assagi dusmedi sakin kullanmama ragmen :)1 depoyla (yaklasik 600km si sehirdisi ) 800 km ye yakin yol aldi.bi kac gun icinde uzun yol yapacam ve 110 km hiza sabitlemeyi dusunuyorum bakalim ne olacak paylasirim bi kac güne sizlerlede.100 km hizdan sonra rüzgar sesi almaya basliyo ve fazla geldi bana.suspansiyonlar kotü cukura falan dusmekten korkar haldeyim :( motor sesi motor isinmadan biraz fazla geliyo.baslarda bana cok sessiz geliyodu ama suan sanki cok ta sessiz degil

ugrkrt

New member
Mersin-malatya arasi 460 km yaptim.
6.2 litre/100 km gosteriyo.

sirrealsq

New member
bende geçen sipariş geçtim ceed cp li. 77ye braktılar bizde aldık :)
ford focus , seat leon , ceed vardı tasarım & doluluk olarak ceed tercih ettim umarım pişman olmam...
pazartesi geliyor sabırla bekliyorum . daha önce ceed markasını hiç duymadım görmedim düşünün...

Berkan

New member
yakıtınız 5000 km den sonra düşmeye baslar anca oturuyor motor yerine bende 2013 de aldıgımda 7-8 yakıyordu manuel olmasına ragmen sonra 6lara indi

Aycibin

New member
benim problemim kendimde anlaşılan :) ortalama 9 larda bi türlü düşüremedim ne yaptıysam bi ara 8,8 gördüm sevindim ama çok uzun sürmedi :) araç otomatik olduğu için mi bu kadar yakıyor :S

gru

New member
Hocam test sürüşü esnasında dikkat etmeyi unuttum, araç durur vaziyetteyken, vites D2 mi D1 i mi gösteriyor?