yeni kia ceed 136 hp DCT alacaklara duyurulur !!!

ugurozclk

New member
Far konusunda haklisiniz malesef ama su konuda iciniz rahat olsun tabiki bir bixenon performansi veremez ama görüp gorulecek en net halojen farlara sahip görüntüsu kisa ve uzunda gayet guzeldir
Evet haklısınız:) özellikle bizenon olarak Bmw sınıfının en iyisi diyebilirim, İstanbul'da yol vermeyen sol şerit işgalcilerini 3. Selektörde şerit dışına iter

akif_ulucay

New member
far konusunda ben baya sıkıntılıydın orjinalleri hiç göstermiyordu hella bi xenon mercekle değiştirdim içinede osram ampul taktım şimşek gibi çakıyo ön camlarda 2 numara film olmasına rağmen orjinal bixenonlu golflerden bile daha güzel aydınlık sağladım tavsiye ederim..
ama uzun yıllardır ceed kullanıcısı olarak 7 ileri otomatik ceedi hiç ama hiç tavsiye etmem :)

ugurozclk

New member
far konusunda ben baya sıkıntılıydın orjinalleri hiç göstermiyordu hella bi xenon mercekle değiştirdim içinede osram ampul taktım şimşek gibi çakıyo ön camlarda 2 numara film olmasına rağmen orjinal bixenonlu golflerden bile daha güzel aydınlık sağladım tavsiye ederim..
ama uzun yıllardır ceed kullanıcısı olarak 7 ileri otomatik ceedi hiç ama hiç tavsiye etmem :)
Evet boş zamanlarda detaylı olarak okuyorum forumda ki konuları ve çoğu arkadaşımız dct şanzımanı önermemiş. Çok büyük ihtimal haklılar ancak neye göre değerlendirme yapıyorlar? Benim şanzuman da dikkat edeceğim şey, dur kalk sonucu arıza çıkartıyor mu vites geçişlerini hissettiriyorlar mı? Çünkü trafiksiz yerde yaşasak kimse otomatik tercih etmez manuelin keyfi başkadır ama insan 1 saate 10 km gidince sol ayağınızı hissetmiyorsunuz. Ayrıca performanslı kullanışlarda f1 de keyifli olur diye düşünüyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

turkeril

New member
Manuel 136 plus her türlü akar :cool:

akif_ulucay

New member
uğur bey ben şöyle izah edeyim eski kasa ceed-yeni ceed ve 7 ileri ceed olarak 3 adet otomatik ceed kullandım şimdiye kadar ve kendi şirketimiz bünyesinde bu araçlardan minimum 3er adet vardı.bunlarla beraber aynı segment golf ve leon da var bunların hepsini düzenli kullanıyorum.yeni ceedi 120 bin km kullandım birgün olsun şanzumandan yana hiç bir sıkıntı olmadı harika bi şanzumanı vardı talihsiz bi kaza yaptım takla attım aracın içinden Allahın takdiriyle de burnum kanamadan çıktım sağlamlığı çok iyiydi pert oldu 7 ileri olanından aldım ama aldığım günden itibaren şanzumanın saçmalıkları ani vites geçişlerinde önce bağırıp daha sonra vites atması gibi sorunları var ve bunu defalarca servislere götürdüğümde 7 ileri şanzumanın böyle olduğunu normal olduğunu söylediler ve doğru bu şanzumanlarda 5lt yakıt az yaksın diye böyle kötü olmuş. 2 adette yeni sorento var oda 7 ileri şanzuman ama ondan aynı problem yok mesela bu ceede özgü bi problem.özetle aynı segment tüm araçları hertürlü koşullarda test etmiş biri olarak 7 ileri ceedi tavsiye etmem.ama bi önceki yeni ceedi gönül rahatlığıyla alabilirsiniz

ugurozclk

New member
uğur bey ben şöyle izah edeyim eski kasa ceed-yeni ceed ve 7 ileri ceed olarak 3 adet otomatik ceed kullandım şimdiye kadar ve kendi şirketimiz bünyesinde bu araçlardan minimum 3er adet vardı.bunlarla beraber aynı segment golf ve leon da var bunların hepsini düzenli kullanıyorum.yeni ceedi 120 bin km kullandım birgün olsun şanzumandan yana hiç bir sıkıntı olmadı harika bi şanzumanı vardı talihsiz bi kaza yaptım takla attım aracın içinden Allahın takdiriyle de burnum kanamadan çıktım sağlamlığı çok iyiydi pert oldu 7 ileri olanından aldım ama aldığım günden itibaren şanzumanın saçmalıkları ani vites geçişlerinde önce bağırıp daha sonra vites atması gibi sorunları var ve bunu defalarca servislere götürdüğümde 7 ileri şanzumanın böyle olduğunu normal olduğunu söylediler ve doğru bu şanzumanlarda 5lt yakıt az yaksın diye böyle kötü olmuş. 2 adette yeni sorento var oda 7 ileri şanzuman ama ondan aynı problem yok mesela bu ceede özgü bi problem.özetle aynı segment tüm araçları hertürlü koşullarda test etmiş biri olarak 7 ileri ceedi tavsiye etmem.ama bi önceki yeni ceedi gönül rahatlığıyla alabilirsiniz
Detaylı açıklamalarınız için çok teşekkür ederim Akın bey:) şöyle bir sorun var ikinci el alma ihtimalim yok. Çünkü bugüne kadar en yakın akrabalarımız dahil hep ikinci elden kazık yedik. Bir de şöyle bir durum var ikinci el alcak olsam kia ceed almazdım. BMW 320d yada hep hastası olduğum 2000 model clk 320 alırdım:) tabi sizinde dolaylı olarak ifade ettiğiniz üzere az yaksın ucuza gelsin diye her geçen gün arabanın konforundan ve teknik özelliklerinden ödün veriyorlar...
Siz değerli forum arkadaşlarımızın bu detaylı açıklamalarından sonra gidip bir de yeni Honda civic Sedanı denedim. Her ne kadar 1.5 turbo olmasa da kendini ve motorunu ispat etmiş bir araç. Bakalım ya kendi aracımda devam edeceğim yada yeni Honda civic alacağım.

ugurozclk

New member
Özür dilerim Akif bey Akın diye yanlış yazmışım

akif_ulucay

New member
uğur bey honda kullanmadım o yüzden yorum yapamayacağım.Fakat dediğim gibi ceedin her modelini ve kianın her modelini kullanmış biri olarak dct şanzumanı ben şahsen tavsiye etmiyorum şuan aracım 50 binde 1 senede bu kadar fazla yol yapan birisiyim 75 bin civarı satmayı planlıyorum.abimin kullandığı araç f30 320d mükemmel bir araç bi önceki kasada olabilir bmw candır kiayla kıyaslanamaz tabikide :) tabiki bunların hepsi benim fikrim tecrübelerimi aktarmaya çalışıyorum çok beğenende olabilir.tabiki şanzuman harici araç gayet başarılı ama bence şanzuman eksikse gerisinden zevk alınmıyor..saygılarımla

ugurozclk

New member
uğur bey honda kullanmadım o yüzden yorum yapamayacağım.Fakat dediğim gibi ceedin her modelini ve kianın her modelini kullanmış biri olarak dct şanzumanı ben şahsen tavsiye etmiyorum şuan aracım 50 binde 1 senede bu kadar fazla yol yapan birisiyim 75 bin civarı satmayı planlıyorum.abimin kullandığı araç f30 320d mükemmel bir araç bi önceki kasada olabilir bmw candır kiayla kıyaslanamaz tabikide :) tabiki bunların hepsi benim fikrim tecrübelerimi aktarmaya çalışıyorum çok beğenende olabilir.tabiki şanzuman harici araç gayet başarılı ama bence şanzuman eksikse gerisinden zevk alınmıyor..saygılarımla
Yaptığınız yorumlar için teşekkür ederim Akif bey, bakalım eğer almaya karar verirsem kia bayisi arkadaşımın bir günlük isteyeceğim ondan iyice test edeceğim, içime sinerse alırım yada bu gidişle kendi aracıma binmeye devam ederim

akif_ulucay

New member
uğur bey bu arada 0 araç test ettiğinizde bu sorunları göremeyeceksiniz :) bende ceed kötüleyicisi gibi oldum ama samimiyetime güvenin sadece tecrübelerimi aktarıyorum aynı 7 ileri araçtan iki tane olduğu için ve ikisindede aynı problemler olunca yeni alacak arkadaşlara ben aktarayım yinede herkezin paşa gönü bilir:) bu arada ara.ların ikiside 50 binde ve 2-3bin kmdir d konumunda frenden ayağınızı .ektiğinizde titreme sallama yapmaya başladılar buda demek oluyor ki 50 binde debriaj baskı balatasını bitiriyor yeniside baya pahalı parça serviste şuan araç bi kaç mekanik ayarla minumuma idirdiler sorunu ama yinede baskı balatası 7-8 bin sonra ellerimden öpecek gibi duruyor.tabi bunda kullanımın etkisi var her durduğunuzda manual kullanıyomuş gibi n konumuna alır kalkarken d ye çeker öyle kullanırsanız bunun ömrü uzar fakat ben öyle otomatik kullanmıyorum bana göre otomatiğin özelliği yok oluyor öyle bmw yide leonuda golfüde sorentoyuda hep aynı kullanıyorum ama ceedin baskı balatası gitti buda ek bilgi olarak ekleyeyim;)

KartalBey

New member
aynı dönemde aynı fiyata almışız. fiyatlar çıldırdı bence.

ugurozclk

New member
uğur bey bu arada 0 araç test ettiğinizde bu sorunları göremeyeceksiniz :) bende ceed kötüleyicisi gibi oldum ama samimiyetime güvenin sadece tecrübelerimi aktarıyorum aynı 7 ileri araçtan iki tane olduğu için ve ikisindede aynı problemler olunca yeni alacak arkadaşlara ben aktarayım yinede herkezin paşa gönü bilir:) bu arada ara.ların ikiside 50 binde ve 2-3bin kmdir d konumunda frenden ayağınızı .ektiğinizde titreme sallama yapmaya başladılar buda demek oluyor ki 50 binde debriaj baskı balatasını bitiriyor yeniside baya pahalı parça serviste şuan araç bi kaç mekanik ayarla minumuma idirdiler sorunu ama yinede baskı balatası 7-8 bin sonra ellerimden öpecek gibi duruyor.tabi bunda kullanımın etkisi var her durduğunuzda manual kullanıyomuş gibi n konumuna alır kalkarken d ye çeker öyle kullanırsanız bunun ömrü uzar fakat ben öyle otomatik kullanmıyorum bana göre otomatiğin özelliği yok oluyor öyle bmw yide leonuda golfüde sorentoyuda hep aynı kullanıyorum ama ceedin baskı balatası gitti buda ek bilgi olarak ekleyeyim;)
Çok teşekkür ederim Akif bey:) muhtemelen sizin dediğiniz gibi almayacağım. Artık hayırlısı bakalım. Bu arada samimi yorumlarınız için teşekkür ederim.

Berkan

New member
Yazik gunah atmosferik hondaya o parayı vermeyinde ne yaparsanız yapin :) hatta biraz daha sol ayak ağrısı çekmeye bile deger

ugurozclk

New member
Yazik gunah atmosferik hondaya o parayı vermeyinde ne yaparsanız yapin :) hatta biraz daha sol ayak ağrısı çekmeye bile deger
Evet mantıklı düşününce size hak veriyorum. Şu an kendi arabamla devam etmenin en iyisi olduğunu karar verdim.

turkeril

New member
Evet kavrama değişim zamanları gelmiş araçların :) DSG'de de bu durum oluyor fakat daha erken km'lerde oluyor okuduğum kadarıyla. O şanzımanın kavrama ile birlikte bir de mekatronik problemi var tabi. Kasislerden geçerken şıngırdama da yapıyormuş.

Bu tarz durumlar DCT'de yok en azından. Kavrama ile hallolacak bir durum. Ama vites geçişlerindeki saçmalama iyi olmamış. Bilgiler için teşekkürler.

mako

New member
Birde bu km göstergesinin dijital rakam gösteren kısmı bende mph gösteriyor bunu servise gösterdim km/h'ye çeviremediler ama kullanma kılavuzunda çevrileceğini yazıyordu sizce nasıl yapabilirim.
Benim 2009 da bile çevriliyorsa hayli sizde de cevrilir ama saçma olan servisin bunu yapamamış olması

atakemre

New member
öncelikle selamin aleyküm çiçeği burnunda bir ceed ciyim 2016 dct 7 concept plus ileri aracimi alali daha 4 gün oldu . Ilk olarak araba hakkinda piyasada olmadigi için bende şöyle bi takinti oluştu almadan öncede aldiktan sonrada bu donanimda bu rahatlikta bi araç neden piyasada çok fazla yok ? Acaba fabrikasyon olarak bi sorunumu var diye ? Bütün form sitelerindeki yorumlari okumaya çaliştim aracin şanzimani çok iyi hissetmiyosun arac içi fonksiyonlar güzel sürüf keyfi oldukça keyif verici . Yanliz rüzğar sesi alio gibi hissediyorum birde egzozdan tuhaf bi sicaklik var bunlar kafamda soru işareti oluşturdu belkide sirf sebeb aradigimdan kaynaklida olabilir sonuç olarak korkmadan bu aileye katilsinlar :d