Yeni Ceed ve eski Ceed süspansiyon kıyaslaması

yaneli

New member
Bir önceki kasada süspansiyon özellikle şehir içinde sertliğini çok belli ediyor...Yeni ceedlerdede böylemi?

zerogravity

New member
Yanlışınız var, eski kasa cok yumuşak eski kasaya herkes yay takmişti sizin araçta yay var mı?
Yeni kasada aslen aynı yay var ancak daha kısa , bu yüzden daha iyi yol Tutus sağlıyor ;)

Kendini bil…

c@n

Super Moderator
Eski kasalarda yol tutus iyi degil ve ozellikle on aksam sesli calisiyor.. yeni kasalar yol tutus olarak cok basarili... ayrica on aksamlar falan eski kasaya gore cok sessiz...

TeamPASAOGLU

omurkadir

New member
Yeni kasa daha konforlu tutuşu da daha iyi.
eskisinde yay ile konfor çok değişmiyor ama tutuşu baya artıyor yolu

akenatons

New member
Valla ben eski kasa kullanan biri olarak aracımın yol tutuşundan inanılmaz memnunum. Ama demek ki yeni kasa da olayı aşmışlar.

khant

New member
peki fantastik bir şekilde paraya kıyıp eski kasanınkileri yeni kasanın süspansiyonları ile değiştirmek konfor artışı sağlar mı? Bunun teknik olarak mümkün olup olmadığından da emin değilim.

akrepkral86

New member
Arkadaşlar ben makyajsız kasanın süspansiyonlarından hiç memnun değildim arabayla her çukura girdiğimde çok rahatsız ediyordu fakat yeni kasa aldığımdan beri süspansiyonlar eskisine göre adeta pamuk gibi olmuş aracımdan bu konuda çok memnunum

unalks

New member
17 jant olmasına rağmen yeni kasanın süspansiyonları gayet iyi iş çıkartıyor..

turkeril

New member
peki fantastik bir şekilde paraya kıyıp eski kasanınkileri yeni kasanın süspansiyonları ile değiştirmek konfor artışı sağlar mı? Bunun teknik olarak mümkün olup olmadığından da emin değilim.
Zannedersem süspansiyon geometrisi değişmiş. İyi araştırmak gerek.

khant

New member
bilmiyorum bu sınıfta hep mi böyle sert süspansiyon var. geçen gün Ford Tourneo Courier kullandım o ticari araç bile daha yumuşak geldi. teknoloji çok ilerledi deniliyor ama ekonomik sınıfta yol tutacak süspansiyonun yumuşağını yapamadılar.