Vw golf 7 fiyat mantiksizliği

akrepkral86

New member
Arkadaşlar ben sahibindendeki ilanlara bakıyorum adamlar golf 7 tdi highlinelara 95000 hatta 100000 fiyat çekmişler bu sınıfta bir arabaya bu parayı verecek enayiler var mı anlam veremiyorum yani düşündüğünüz zaman c sınıfı bir araca Mercedes c serisi fiyatı istiyorlar bizim araçların fiyatları buna bakınca çok düşük bizde o zaman 80000 fiyat çekelim araçlarımıza sonuçta aynı sınıf arabalar aynı sınıf araçlarda 30-35 bin fiyat farkına benim mantığım ermedi mantıklı bulan varsa çıksın konuşalım

akrepkral86

New member
Burası ceed forumu arkadaşım burada vw'cilere yer yok işin esprisi yanlış anlamada böyle düşünenler çok var zaten ama sen uygun fiyata almıştın değilmi sanırım 69 bin liraydı yanlış hatırlamıyorsam aracını güle güle kullan bencede vw golf herkes tarafından kalitesi bilinen bir araç ama benim demek istediğim o fiyatlar verilmez

dtcagatay

New member
90 - 100.000tl golfe versem gider köprüden atlarım:D bana kalırsa gırtlak dolu orta segment araçların max ederi 50.000tl olmalı ama vergiler :mad:

akrepkral86

New member
Abi dediğin çok doğru ancak demekki enayiler varki böyle fiyatları koyabiliyorlar

Serkan OĞUZ

New member
vw seviyorum ancak bu fiyatlar çok komik gerçekten.Asla ve asla araba için bu kadar bütçe ayırmış olsam Golf aşığı olsamda bu rakamları vermem.Artık devir değişti rakipler güçlü tekellik bitti,ölüsü falanda eskisi gibi para etmeyecek, ettiği sürece ölüsünü bile almayacağım:)

akrepkral86

New member
Abi zaten o kadar para arabaya bağlamak istesem gider Mercedes c serisi veya BMW 3 serisi alırım yani neden gidip c sınıfı araca o fiyatı vereyim çok mantıksız

rayen

Super Moderator
Adamlar marka imajını satıyorlar, kim ne dersin almaya meraklı birçok insan var. Doğuş grubunun getirdiği ikinci eli sıfırından pahalı hangi markalar var? Kia mı?

Serkan OĞUZ

New member
Abi zaten o kadar para arabaya bağlamak istesem gider Mercedes c serisi veya BMW 3 serisi alırım yani neden gidip c sınıfı araca o fiyatı vereyim çok mantıksız
Aynen abi bahsedilen rakamlar az buz değil ciddi rakamlar.En nihayetinde sokağa bırakacaksın, tabii ki zevk ve tercih meselesi ama Bmw, Mercedes ve Audi gibi seçenekler varken Golf 7 fantezi olur.

Serkan OĞUZ

New member
Adamlar marka imajını satıyorlar, kim ne dersin almaya meraklı birçok insan var. Doğuş grubunun getirdiği ikinci eli sıfırından pahalı hangi markalar var? Kia mı?
Aynen dediğin gibi Rasim abi geçen gün vosmer mağazasına gittim içeride o kadar yoğunluk vardı ki dayanamadım çıktım.Dışarıdan birisi görse araçları bedava veriyor sanır ama bizim memlekette normaldir.Bir iki cümle yazmak isterdim ancak vatan haini veya memleketine düşman sanılacak diye yazmıyorum.Ben işin ticari boyutuna bakmıyorum zaten, değer kaybeder yada kaybetmez olayında değilim sadece bu araç bu rakamı eder etmez şeklinde bakıyorum sonuçta alırken verdiğim paraya aldığım araca bakarım.Ben 8 sene Almanyada yaşadım bu markanın yukarıda saydığım markalar ile kıyaslamaya bile girmezler ama ne hikmetse burda en tepelerde.Çok uzun sürmez bu fiyatlar ile devam ederse ve insanlar bu bütçeyi ayırmayı kafaya koyduğunda üst segment araçları tercih etmeye başlarlar diye düşünüyorum.Halk arabası adı altında satılan bir aracın imajı bir yerden sonra zengin arabası olursa Zenginin tercih edeceği markalar farklı olur:)

dellobaltino

New member
almanyada bmw audi mercedes dururken kimse vw yüzüne bile bakmaz. burada aşırı bi vw abartısı var. ne derseniz deyin distrübütor bu işlerde çok önemli. önceki yaz taylanda tatile gittiğimde yollarda okadar çok mazda honda gördüğüm ki şaşırdım. ama mazda gibi dünyanın en sorunsuz otomobillerini üreten bir markanın türkiyede neden tutulmadığını anlamış değilim. distübütor bayi reklam bunlar belirleyici oluyor. dikkat ederseniz son dönemde kianın 'bi daha düşünsen mi acaba' içerikli reklamları sayesinde satışları biraz arttı. renault fiat sabah akşam televizyonda reklamları var. o yüzden bu kadar cok satıyorlar.

akrepkral86

New member
Aynen abi bencede distribütör çok önemli kia'nında Türkiye'deki distribütör'ü olan Çelik motor başarısız Türkiyede kia'yı doğuş oto gibi bir distribütör getirse kia'nın hakettiği yere geleceğini düşünüyorum Çelik motor'un bence en büyük hatası mesela ceed'de opsiyon sunmaması ve aracın reklamını iyi yapamaması bunlar satışta çok büyük etkendir

Serkan OĞUZ

New member
Araç satışının kilit noktası sadece ve sadece reklamdan geçer.Bazı kişiler reklamı yapılan ürün satılmayan üründür ve reklam ile satmaya çalışıyor gibi düşünsede bazı markalar rüştünü ispat etmiş olsada hala reklamdan asla vazgeçmiyorlar.Bazı zamanlar araç reklamlarından bunaldığımı biliyorum,insanların resmen beynine kazıyorlar ve bir yerden sonra çok etkisi oluyor.Sonrasında distribütör verdiği hizmet ile işi tamamlıyor olay bu kadar.Bir ara Acun'un programında Sportage reklamı yapılıyordu,bu adam zaten reyting konusunda şu anda zirvede ve tüm programlarında Kia markasının reklamını yapsa emin olun bir yerden sonra satış grafikleri çok daha yukarılara tırmanır.