Volkicar....

c@n

Super Moderator
VOLKİCAR’IN YENİ HEDEFİ İtalya PİSTLERİ

Geçen yıl “Volkicar” adını verdiği özgün yarış otomobilini tanıtarak üretimine başlayan ve bir de yarış organizasyonu düzenleyen ünlü rallici Volkan Işık, bir yıl içinde toplam 75 adetlik üretim gerçekleştirdi.

Yurtiçinin yanı sıra Türkmenistan ve Moldova gibi ülkelerden de talep aldığını belirten Işık’ın bir sonraki hedefiyse İtalya olacak.
İki yıllık bir çalışmayla geliştirdiği aracın gördüğü ilgiden memnun olduğunu söyleyen Volkan Işık, “V1’in gördüğü ilgiden mutluyum. Şimdiye kadar V1 Challenge da dahil olmak üzere yaklaşık 1.5 milyon dolar harcadık. 75 adetlik üretimse hedeflediğimiz bir rakamdı” dedi. V1’in Modlova ve Türkmenistan’da da ilgi gördüğünü, iki ülkeye toplamda 25 araç ihraç ettiklerini anlatan Işık, “Sadece otomobil üretmekle kalmayıp, Volkicar ile birlikte V1 Challenge markasını da Moldova’ya ihraç ettik. Yani aracın yanı sıra organizasyonu da uluslararası platforma taşımayı başardık” ifadesini kullandı.
Amacının, V1’i Avrupa ülkelerinde de yarıştırmak olduğunu söyleyen Işık, bu konuda ilk adımlarını atmaya başlamış bile. İtalya’da motorsporlarına ilgili finansörlerle görüştüğünü, görüşmelerin olumlu sonuçlanması halinde bu ülkeye de V1 ihraç edebileceklerini söyleyen Volkan Işık, “Biz sadece otomobilleri ihraç edeceğiz. Elbette nasıl bir organizasyon düzenleyeceklerine onlar karar verecek. Ürettiğimiz otmobillerin Avrupa’da da yarışması bana gurur verecek” diye konuştu.

500 TL veren yarışacak

Aracın üretiminde yerli parçalardan da yararlandıklarını, bu anlamda yan sanayiye de 1 milyon doların üzerinde katkı sağlandığına dikkat çeken Işık, “75 adede ulaşmış olmamız beni yüreklendiriyor. Bu yıl da hedefimiz benzer adetlere ulaşmak” dedi.
İlk sezonu tamamlanan V1 Challenge, kış aylarında yerini Volkicar’ı kullanmak isteyen pilot ve pilot adaylarının katılabileceği V2 Challenge’a bırakıyor. Bölgesel olarak düzenlenecek “V2 Challenge”da, yaklaşık 500 TL’lik bir bedelle yarışmak mümkün olacak. Burada kazananlar, V1 Challenge’da yarışmaya hak kazanacak. Bu amaçla İzmir Ülkü Yarış Pisti’ne 11 adet, Adapazarı’nda yapılması planlanan pist için de 10 adet Volkicar satıldı.

www.milliyet.com.te den alıntıdır...

Bu tip haberleri okuyunca çok gururlanıyorum....

zerogravity

New member
Yusuf kesinlikle katilmaliyiz, takip edelim gelecegi parlak ve kendimizi gosterebilecegimiz aktivite;)

c@n

Super Moderator
Ynt: Volkicar....

2012 de 6 ağustos ta Autodrom da gece yarışı ve 16 ekim de olacakmış yarışlar....

Snaan

New member
Ynt: Volkicar....

aracın fiyatının 5bin euro olması bekleniyordu. acaba o şekilde mi oldu?