Sunroof arizasi

berkan1981

New member
Bugun aracin sunroffunu kapatmak istedigimde aracin sunroffu kapanmadi konuyla bilgisi olan arkadaslar yardimci olursa sevinirim

sabır ve zaman herşeyin ilacıdır !!!

Serkan OĞUZ

New member
Geçmiş olsun Berkan sunroof arızası deyince irkildim umarım kötü birşey yoktur.Halen açık mı?

berkan1981

New member
Mecbur elle kapattik sunroof garanti kapsamindami acaba

Leicageo

New member
Araçlarda en çok istediğim ve aynı zamanda en çok korktuğum şey sunroof. Umarım basitçe halledersin.

Serkan OĞUZ

New member
Mecbur elle kapattik sunroof garanti kapsamindami acaba

1.si elle nasıl kapattın şaşırdım 2.si neden garanti kapsamına girmesin ki tabii ki girmesi lazım.O girmez bu girmez diye diye adamların artık neyi kapsama aldıklarını bende sorgulamaya başladım.Bence %100 kapsam içine girer onu düşünme bile bence. Geçmiş olsun valla çok üzüldüm:( Büyük bir sorun çıkacağını düşünmüyorum.

berkan1981

New member
Ynt: Sunroof arizasi

1.si elle nasıl kapattın şaşırdım 2.si neden garanti kapsamına girmesin ki tabii ki girmesi lazım.O girmez bu girmez diye diye adamların artık neyi kapsama aldıklarını bende sorgulamaya başladım.Bence %100 kapsam içine girer onu düşünme bile bence. Geçmiş olsun valla çok üzüldüm:( Büyük bir sorun çıkacağını düşünmüyorum.
Serkancim bi arkadasim sagdan bende soldan iterek kapattik umarim can sikici bir durum olusmaz

burock

New member
Berkan Bey Merhaba,

Bende kia 2012 ceedconceptplus sahibiyim.Aynı sorunla bende karşılaştım.Korkulcak bir sorun değil =) Sunroofun raylarının tozlanmasından kaynaklanılan bir sorun. Çözümü ise genel amaçlı sprey yağ almanız gerekiyor.Daha sonra raylarının kauçuk olan yere ve sunnroff rayına sıkmanız yeterli olucaktır.Daha sonra kapatıp açtıktan sonra sorun düzelicektir.Tek yapmanız gereken arayı yıkatırken sunroofun raylarını sildirmek ve raylarını spreylemek.
Tekrardan geçmiş olsun

Serkan OĞUZ

New member
Cevap: Ynt: Sunroof arizasi

Serkancim bi arkadasim sagdan bende soldan iterek kapattik umarim can sikici bir durum olusmaz

Kapatmadan servise götürsen iyi olurdu ama ters bir zamana denk gelmiş en azından görürlerdi,tutup siz nasıl kapattınız,zorla kapatmışsınız gibi saçma sapan bir muhabbet yapmasınlarda.İnşallah Burak bey'in dediği gibi basit bir sıkıntıdır.

bir.mann

New member
Cevap: Ynt: Sunroof arizasi

Servise gitmeden önce açılıp kapanmasını kontrol edin. Eğer açılıyor ama kapanmıyorsa açık bir şekilde gidin, elle kapattığınız belli olmasın. Sorun çıkacağını sanmam ama olur da içinden bir şey kırılmıştır, üstünüze kalmasın.

berkan1981

New member
Mecburen kapatmak zorunda kaldim yagis vardi arkadaslar burak umarim dedigin gibi bir sikintidir pazartesi servise goturcem

c@n

Super Moderator
Berkan gecmis olsun.. muhtemelen garantiye girer zaten... Ama el ike kapattigini soyleme..

Servise giderken ac sunroof u... Kapanmiyorsa hic zorlamadan acik olarak gitki isin saglam olsun...

TeamPASAOGLU

berkan1981

New member

Berkan gecmis olsun.. muhtemelen garantiye girer zaten... Ama el ike kapattigini soyleme..

Servise giderken ac sunroof u... Kapanmiyorsa hic zorlamadan acik olarak gitki isin saglam olsun...

TeamPASAOGLU
Can ne aciliyor ne kapaniyor bende anlamadim servise gidince acilmiyor diyicem

c@n

Super Moderator
Can ne aciliyor ne kapaniyor bende anlamadim servise gidince acilmiyor diyicem

Oyle yap o zaman... Zaten acilmiyorsa sorun var denektir.. her turlu garantiye girecektir...

TeamPASAOGLU

babıesrar

New member
Dostum yukarıda arkadaşın dediği gibi %90 raydaki yağ bittiği için tozlanma durumundan kaynaklı. Aynısı benim başıma da geldi. İnşaallah sıkıntılı bi durum yok yani :)
[MENTION=1207]berkan1981[/MENTION]

berkan1981

New member

Dostum yukarıda arkadaşın dediği gibi %90 raydaki yağ bittiği için tozlanma durumundan kaynaklı. Aynısı benim başıma da geldi. İnşaallah sıkıntılı bi durum yok yani :)
[MENTION=1207]berkan1981[/MENTION]
Sagol fatihcim yarin hersey belli olucak

berkan1981

New member
Bugun kavacik kia erbek otomotive biraktim araci sunrooff komple sokulcekmis onlar bana donus yapicakmis

Serkan OĞUZ

New member
Hayırlıs, umarım basit bir sorundur diyeceğim ama sunroof sökülecek kadar ne oldu merak ediyorum. İnsanın midesi bulanıyor böyle komple sökülmesi falan hiç istemediğim sıkıntılar.Benim bu araçlarda en büyük korkum kronik sıkıntılar çıkması.Çünkü bende bu sıkıntılar yok diye sevinsen dahi kronik ise garanti bittiğinde böyle bir sorun adamın belini maddi anlamda bükebilir korkusu kötü.

berkan1981

New member
Servisdeki arkadas ceedlerin cogunda bu problem var dedi haftada en az 2 arac geliyor dedi

Serkan OĞUZ

New member
Ben havaların aşırı sıcak olması sebebiyle pek sunroof kullanmadım ama senin sıkıntından sonra uzun zamandır kapalı diye dün açmak istedim biraz yavaş açılıyor gibi geldi umarım psikolojiktir.