servis ve garanti kapsamı dilemması

kaan

New member
merhabalar,arabam 2013 model ceed dizel otomatik.ilk bakımını 2014 de (km dolmadan) 1 sene dolmasına muteakip yaptırdım.2015 bakımı 1 mayıs 2015 tarihinde yaptırmam gerekiyordu fakat yurtdışına çıktım,sonra sınavlardı vs .derken unuttum.Sonra aklıma geldiği vakit fiyat soruşturmaya başladım.Bakım ucretleri 800-700 arası değişiyordu.Açıkcası kmsi 10 bin olmamış bir araba için pahalı geldi ve değişecek şeyler o kadar maliyetli şeyler değil.Bende bakımı yaptırmadım.Bugun aklıma geldi tekrar aradım yine 765 tllk bir bakım ucreti söylediler.Bakımı dışarda yaptırsam ne olur dedim.arabanız garanti dışı kalır dediler.Arabanın sunroofu takılmaya başladı,arka sol çamurluk ve tamponunda boya kabarması meydana geldi beklenmedik şekilde.Ben de Yaptırmak istediğimi söyledim.Bakım yaptırmanız gerekiyor dediler. Bende servisle garantinin ne alakası var,boya problemi ile mekanik aksam arasında bir ilişki yok diye direttim.eğer bakım yapmassam sunroof yağlatma bile yapamayacağımı söylediler.Garanti meselesinde doğru olan nedir ? Boya konusunda ne yapmalıyım?

rayen

Super Moderator
Hangi servisse o, söyle boya garantisi bakıma bağlıdır diye imzalı kaşeli belge versinler. Bakalım verebiliyorlar mı?

anemon

New member
Rasim abi haklı iste bakalım cok merak ettim ne cevap vercekler, ayrica salih önceden bahsetmişti bakimlar (özel servis) faturali oldugu surece garanti dışı kalmıyor diye.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

slhyldz

New member
Evet öylede uğraşıyorsun biraz. Ağız büküyorsun olmadı atışıyorsun vs...
Rasim abi haklı iste bakalım cok merak ettim ne cevap vercekler, ayrica salih önceden bahsetmişti bakimlar (özel servis) faturali oldugu surece garanti dışı kalmıyor diye.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bocek06

New member
Direk kia ya mail yoluyla birdir. 1 gün içerisinde yetkililer geri dönüş yapıyorlar.Mail yoluyla bildirmen önemli elinde resmi kağıt olarak ta kullanabilirsin çıkacak bir problemde.