Procee'd Deri Döşeme

Snaan

New member
Konu yöneticimizin isteği üzerine buradan devam edecek...

Altınuç Deri Döşeme firmasından için fiyat aldım, foruma özel anlaşma yaptım. bizim forum için 750TL+kdv fiyat aldım. deri için 3 yıl, dikiş ve tüm işçiliği için de ömür boyu garanti verdiler. bmw m3te kullanılan dakota derisi(Dakota Corall Red)nin fiyatı bu. suni deri ama çok kaliteli. isteğe bağlı olarak delikli de yapabiliyor. dikiş ipliğini istediğniz renkte yapıyorlar. nakışla logo işleme ve direksiyon kaplama gibi hizmetler de var fakat bunlar için ekstra ücret talep ediyorlar doğal olarak.

koltuk ısıtma olayını falan da sordum ama oranın sahibi iyi niyetli bir abi olduğu için açık açık dedi ki "zaten koltuğun soğukluğu arabaya ilk oturduğunuzda hissediliyor. ve koltuk ısıtmayı açsanız da 3 dakika falan sürer ısıtması. ama o vakit aralığında zaten vücut ısınız koltuğa geçiyor ve iş işten geçiyor. sonrasında kalorifer de açsanız aynı sonucu alırsınız"

İşlem tamam. Şimdi detaya geçelim...

Bunlar aracın bitmiş hali. önceki halini herkes kendi aracından bildiği için onun fotoğraflarını koymadım. Bu arada vites körüğünü sonradan değiştirdiğim için buradaki fotoğraflarda eski halini görüyorsunuz. Şimdi kısaca olayı anlatayım:

Deriyi yaptırmak için sabah 10 gibi aracı götürdüm. hemen koltukları söküp işleme başladılar. aracın kapısı büyük olduğu için koltuklar rahatlıkla çıkarılabildi. bu yüzden kapılar sökülmedi. (normalde 4 kapı arabaların çoğunda deri döşeme uygulaması için kapılar sökülüyormuş.) derinin rengini ve dokusunu daha önce seçmiştim. dikiş iplik rengini seçmek için de orada numunenin üzerine bir kaç alternatif dikiş attılar. orada kendime en yakın olarak füme rengi belirledim ve onu yaptırdım. sonuç olarak akşam 7 gibi araç hazır diye çağırdılar. zaten 7 8 kişi çalıştıkları için çok hızlılar. işçilik gerçekten çok iyi. müşteriye de çok iyi muamele ediyorlar. atölyelerine dışardan baktığınızda hiçbiriniz orada lamborghiniler kaplandığına falan ihtimal vermezsiniz, ama adamlar işi biliyor. dikişleri son derece düzgün ve kaliteli duruyor. zaten tüm bu işlemin malzemesinin yaklaşık 150 lira kadar tuttuğunu ve üstünün işçilik için alındığını düşünürsek aslında bu yapılanları çok da abartmamak lazım :) genel olarak hergüne bir araç yapmaya gayret ediyorlar. önceden randevu vererek çalışıyorlar. ben gittiğimde 2 hafta sonrasına randevu verdiler örneğin. Bu arada 2 gün sonra vites körüğünü de aynı renkte kaplatmak istedim. Arayıp randevu istedim. hemen çağırdılar zaten 1 saatlik iş dediler. ve para da almadan vites körüğünü kapladılar saolsunlar. müşteri memnuniyetini çok üst düzeyde tutmaya gayret ediyorlar.

Deri döşemeyi hem araca sportiflik ve konfor katsın diye hem de toz birikmesini önlemek için (astım hastasıyım ve toza alerjim var) yaptırmıştım. Şimdi çok memnunum. Hem yapılan işçilik ve malzeme kalitesinden dolayı herkes aracın orjinalini böyle sanıyor hem de 3-4 gündür aracın tozunu hiç almak zorunda kalmadım. Eskiden birisi koltuğa oturduğu anda bi ton toz kalkıyordu ve arabanın bütün kokpitini silmek zorunda kalıyordum hergün.

Sonuç olarak herkese tavsiye ederim. Ayrıca forum olarak anlaşmalı olduğumuz için bu uygun fiyattan yaptırmış olacaksınız. piyasayı araştıracak olursanız zaten adam gibi işçiliği olan birkaç firma var ve bunlar da 1000 liradan başlıyor en az. Herşeyi anlattım fotoğrafları da ekledim. Araca da bir maşallah deyin artık :)

rayen

Super Moderator
Ynt: Procee'd Deri Döşeme

Maşallah. :)
Güle güle kullanın. Ben de aracın koltuk kumaşından memnun olmadığım için kaplatmayı düşünüyorum ancak yine kumaşla. Deriye sıcak bakmıyorum sıcak, soğuk olayından. Ayrıca terletme olayı da var. Ancak, sizin aracı görünce acaba olabilir mi? diye düşünmeye başlamadım desem yalan olur. ;D

c@n

Super Moderator
Re: Procee'd Deri Döşeme

Sinan benim icin alkantra deri kaplama karisik kaplama icin adamlar ile konusur musun...???? Fiyatta degisiklik olur mu...????

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

amorusso

New member

Valla ne diyeyim cok sahane olmus, nazar boncugu koyman lazim Sinan.

Kol dayama da sahane olmus :) helal olsun adamlara ...

omurkadir

New member

ön koltukların arkasına cep de yapmışlar ne güzel.
yan airbaglerlere güvenemiyorum ben deri kaplanınca,her ne kadar açılır deseler de.

Snaan

New member

[quote author=mylasos link=topic=781.msg22796#msg22796 date=1321548861]
Maşallah. :)
Güle güle kullanın. Ben de aracın koltuk kumaşından memnun olmadığım için kaplatmayı düşünüyorum ancak yine kumaşla. Deriye sıcak bakmıyorum sıcak, soğuk olayından. Ayrıca terletme olayı da var. Ancak, sizin aracı görünce acaba olabilir mi? diye düşünmeye başlamadım desem yalan olur. ;D
[/quote]

teşekkür ederim. ben o sıcak soğuk olayının en azından soğukluk kısmını yaşamıyorum şuan. kumaş ne kadar soğuyorsa bu deri de o kadar soğuyor. gerçek deri değil çünkü sentetik bu da. yazın da zaten kumaş da pişiyordu. çok da fazla fark edeceğini sanmıyorum. cam filmi ve aracın rengi çok etkili oluyor bu konuda.

[quote author=c@n link=topic=781.msg22797#msg22797 date=1321549478]
Sinan benim icin alkantra deri kaplama karisik kaplama icin adamlar ile konusur musun...???? Fiyatta degisiklik olur mu...????
[/quote]

fiyat büyük ihtimalle değişir abi. ama yarın sorayım inşallah.

[quote author=amorusso link=topic=781.msg22798#msg22798 date=1321549530]
Valla ne diyeyim cok sahane olmus, nazar boncugu koyman lazim Sinan.
Kol dayama da sahane olmus :) helal olsun adamlara ...
[/quote]

çok teşekkür ederim abi bence de nazar boncuğu lazım :) kol dayamayı ben de çok beğendim. ayrıca içine sünger de eklediler biraz daha güçlü durdu böyle. işçilikleri harika.

[quote author=Ömür link=topic=781.msg22802#msg22802 date=1321553294]
ön koltukların arkasına cep de yapmışlar ne güzel.
yan airbaglerlere güvenemiyorum ben deri kaplanınca,her ne kadar açılır deseler de.
[/quote]

istesem cep yapıyorlardı ama ben yaptırmadım :) çünkü arkaya binenler olup olmadık şeyler koyuyolar su şişesi falan koyuyolar mahvoluyor orası. benim de içim gidiyo o yüzden. önceki arabada (orjinalinde vardı o cepler) çok içime oturuyodu bu sefer yaptırmadım.
arkadakilerin dizlerinin denk geleceği yerleri de içteki süngere iyice yapıştırdılar. oturulunca dizler o deriyi bozmasın bollaştırmasın diye.

tekrar hayırlı uğurlu olsun sinan
güle güle kullan

inimicus

New member

Hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullan.

zerogravity

New member
Procee'd Deri Döşeme

Hayirli olsun Sinan , dedigimi yapabildin mi?

Snaan

New member

[quote author=ERDOGANKESGIN link=topic=781.msg22892#msg22892 date=1321688019]
Hayirli olsun Sinan , dedigimi yapabildin mi?
[/quote]

hangi konudaki dediğinizi abi? yağ yakıcı hap alma işini mi :D

can abi alkantra katınca fiyata 250 euro ekliyorlar deri işinde. çünkü orjinal alkantrayla yapıyorlarmış. onun da metrekare fiyatı 80 90 euroymuş. yani 1300 liraya falan geliyor iş.

J

Josefsalvatini

Guest

valla orta alcatra yanlar orjınal deri her nekadar gereksız densede koltuk ısıtma guzel olur :)

koltuk ısıtma cok kullandıgım ıcın tercıh edıyorum:) bıde sogutma yapsdalar 1 dk durmam yaptırırım :)

c@n

Super Moderator
Re: Procee'd Deri Döşeme

Iyi paraya cikiyormus.....

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Snaan

New member

ısıtma olayını bence başka şekilde halletmek lazım. sonuçta ısıtma yapmak için döşemenin altına koydukları şeyi ebay'den kendiniz de getirtebiliyorsunuz ve 30 dolar falan. ben olsam ya kendim getirtip deriyi yaparken adama tak derim ya da koltuğun üzerine koyarım onun üstüne otururum.

metin

New member

güle güle kullan çok güzel olmuş bende hazır bir arabada var heralde onları alıcam sök tak yapıcaz yarın bi bakıcam onlara oda ceed aracı satıyor alacak olan kişi normal kumaş istiyormuş ücretsiz takas yapıcaz

Snaan

New member

hmm iyi o zaman daha karlı iş :)

Snaan

New member

hadi yok mu deri yaptıran? adamla pazarlık ederken en az 4 5 kişi yapar dedim mahcup etmeyin beni :) bu kadar ucuz fiyata bu kalitede kimse yapmaz, eşinize dostunuza da tavsiye edin.