Park Sensörü

QUADRO

New member
Arkadaşlar yeni Ceed sahiplerine bi sorum olacak. Benim aracın park sensörü çok yakın mesafeden uyarı veriyor (1,5-2 m). Sadece tam arkasındaki engelleri algılıyor. Çapraz yanları algılamıyor. Direk arasına falan park ederken direkleri hiç algılamıyor. Daha önceki araçlarımda en az 5 m. sinyal vermeye başlar ayrıca sadece arkayı değil çapraz yanlarıda algılardı. Sizin araçlarda da durum böylemi?

zerogravity

New member
Durum aynı, orj park sistemleride hemen hemen aynı , önceki aracım insignia dada aynı durum vardı. Yalnız yanlar konusunda sensörlerin duyarsız olduğu bir gercek ve dikkat etmek gerekiyor. Park esnasında aynalar aşağı otm inse çok iyi olurdu maalesef o yok:(

QUADRO

New member
Benim önceki aracım Astra idi onun sisteminden çok memnundum.

basarm

New member
Sorun olabilir bence araç normalde dururken arkadaşınızın yardımı ile kontrol edin. geri vitese takın arkadaşınız bütün sensörlerin önüne elini tutsun.
Benim Chevrolet te sensörlerden hangisine en yakın bişey varsa ötüyor çünkü kenarlar az yada çok algılamıyor hepsi aynı algılıyor.

2berk

New member
Ben park mesafe sensöründe bu tip bir sıkıntı yaşamıyorum. Otopark gibi yerlerde duvar dibine yanaşırken yan duvara çok yakınsam sesli uyarıyı duyuyorum. Ekranda da hangi yan sensör uyarı veriyorsa gösteriyor hatta.

QUADRO

New member
Benim de ekranda gösteriyor fakat çok yakın mesafeden çalışıyor ve çapraz yanı algılamıyor malesef. Belki bi sıkıntı vardır yada çalışması bu şekildedir.