Otomatik Kapanan Camlar

barisulusoy

New member
Arkadaşlar öncelikle hepimizin başı sağ olsun.

1 hafta önce 2011 model Kia Pro Ceed aracımın otomatik olan camlarını daha da otomatik yaptırmak istedim. Yani bir tık da bütün cam insin şekli olsun istedim. Elimin orda durmasına bile üşenecek hale geldik düşünün. Ama maksat tabi ki teknolojiden faydalanmak.

Neyse götürdüğüm yer bunun olmasının zor olduğunu, beyniyle alakalı bir şeyler yapılarak olabileceğini söyledi. Ben tam oradan ayrılacakken; Adamın: "Abi kapıları kitlediğinde camlar otomatik kendi kapansın bunu yapalım istersen?" teklifi üzerine 100 lira gibi bir ücretle yaptırdım. İlk sol daha sonra sağ cam kapanıyor. Tabi kapanana kadar aracın başından ayrılmıyorum ne olur ne olmaz diye.

Acaba başka bu işlemi yaptıran var mı? merak ettim. Birde kapının içine yerleştirilen cihaz bir kablo ile sigortadan elektrik alıyor. Kapının ucundan kabloyla. Hani ileride elektrikle ilgili bir problem olur mu vs bilemedim. Birde hem sis hemde normal farlar xenon olunca, sigorta atabilir mi yada elektrik ne gibi sorunlar çıkartır soruları oluştu kafamda.

branke

New member
Arkadaşlar öncelikle hepimizin başı sağ olsun.

1 hafta önce 2011 model Kia Pro Ceed aracımın otomatik olan camlarını daha da otomatik yaptırmak istedim. Yani bir tık da bütün cam insin şekli olsun istedim. Elimin orda durmasına bile üşenecek hale geldik düşünün. Ama maksat tabi ki teknolojiden faydalanmak.

Neyse götürdüğüm yer bunun olmasının zor olduğunu, beyniyle alakalı bir şeyler yapılarak olabileceğini söyledi. Ben tam oradan ayrılacakken; Adamın: "Abi kapıları kitlediğinde camlar otomatik kendi kapansın bunu yapalım istersen?" teklifi üzerine 100 lira gibi bir ücretle yaptırdım. İlk sol daha sonra sağ cam kapanıyor. Tabi kapanana kadar aracın başından ayrılmıyorum ne olur ne olmaz diye.

Acaba başka bu işlemi yaptıran var mı? merak ettim. Birde kapının içine yerleştirilen cihaz bir kablo ile sigortadan elektrik alıyor. Kapının ucundan kabloyla. Hani ileride elektrikle ilgili bir problem olur mu vs bilemedim. Birde hem sis hemde normal farlar xenon olunca, sigorta atabilir mi yada elektrik ne gibi sorunlar çıkartır soruları oluştu kafamda.

Selam,

Sorun güzel, ben de ilgileniyorum alacağın cevaplar ile.

Takılan ünit nedir?

Kısa bir araştırma yaptım, İngiltere'de, Amerika'da bu değişimi yapan (2011 de) sürücüler var.

Şikayet yok, "KİT" denen cihazın uygulanma değişikliği var.

Kabloların kesilip yeniden bağlanması veya çift duylu, kabloların kesilmesini gerektirmeyenler var.

İşlevleri de değişebiliyor.

Arabadan in, kapıları kilitle, sonra eşinin camının yarıya kadar inik olduğunu farket!:D

Arabayı aç, kontağı aç, camı kapa, eşine kendisini ne kadar çok sevdiğini söyle.:eek:

Fabrika arabayı her kilitleyenin camları tam kapatmak istemediğini, hava akışı için aralık bırakmak istediğini öne sürüyormuş.

Köpeğini, kedisini kısa bir süre için arabada bırakıp sigarasını alabilmeliymiş.

Diyorlar.

Aleti nerede takdırdığını söylersen mutlu olurum.

Bu arada elektrik sorunu yaşayan yok gibi ama sende biraz fazlalık var.

Saygılar,

barisulusoy

New member
Bostancı oto sanayinin oralarda Cadde'm Sound diye bir yerde yaptırdım. Oraya yönlendirmişlerdi beni. Sol kapının içine bir kit koydular ve hem cam kapama hemde kapı kilidiyle bağlandı sanırım. Daha sonra bana ilk sağ kapansın daha sonra sol kapansın dediler ve öylede oldu. Sağ cam kapıları kitler kitlemez kapanıyor fakat sol cam bi 5-8 sn. sonra kapanıyor, o durum hep mi öyle olur yada bana özel bir durum mu baktırcam ona.

KaraSüvari

New member
Bende otomatik kapanmayı taktırmak istedim ve bunun için kia mar oto ya gittim. Orada bu sistem mevcut ve 350 tl gibi bir fiyatı var. Taktırmak isteyenler olursa servis müdürü erdal bey var çok kibar ve bilgili birisi size her türlü yardımcı olur.

slhyldz

New member
Bende otomatik kapanmayı taktırmak istedim ve bunun için kia mar oto ya gittim. Orada bu sistem mevcut ve 350 tl gibi bir fiyatı var. Taktırmak isteyenler olursa servis müdürü erdal bey var çok kibar ve bilgili birisi size her türlü yardımcı olur.
Sİstem nasıl çalışıyor.
Bende yaptırmak isterim ama mesela kumandadan camı açıp kapama var mı? Sadece kumandadan kilitleyince camı sırayla kilitlemesi iyi değil. İlla açık kalmasını istediğin zamanlar olabilir sonuçta.

KaraSüvari

New member
Sİstem nasıl çalışıyor.
Bende yaptırmak isterim ama mesela kumandadan camı açıp kapama var mı? Sadece kumandadan kilitleyince camı sırayla kilitlemesi iyi değil. İlla açık kalmasını istediğin zamanlar olabilir sonuçta.
Kumandanın kapama tuşuna entegre ediyorlar ama çift basma yada uzun basmamı onu sormadım açıkcası. ayrıca sunroof lu modeller için tavan kapatmada yapıyor.