Ön Aks Körük Değişimi

dante

New member
Merhaba Arkadaşlar,

Yakın zaman içerisinde aracımı 95.000 km'de özel servise 105.000 bakımına götürdüm. Bakım esnasında sağ tekerlekte bulunan körüklerde yağ sızıntısı görünce bu malzemenin dış koşullardan dolayı ömrünü tamamladığını fark ettik. KIA servisini aradığımda hiçbir çözüm bulmayarak bana körükle beraber tüm aksın da yenilenmesi gerektiğini ve fiyatının da 2.000 ile 4.000 tl arasında değişeceğini ilettiler. Körük parçalarının da stoklarda olmadığını 15 gün kadar beklemem gerektiğini söylediler. Arabadan anlayanlar bilirler bu körükler arızalandığı takdirde uzun süre kullanılması aksa büyük zararlar verebilir. Yani anlayacağınız Kia servisleri bugüne kadar hiçbir sorunuma etkili bir çözüm bulamadı.

Ben de aks bakımı yapan Bostancı Sanayi'de bir yer buldum. Malzeme incelenirken körüklerden birinin dolaylı olarak değiştiğini ve orijinal ceed parçası yerine yan sanayi bir ürünün takıldığını gözlemledik. Bugüne kadar aracımı hep Kia servisine götürdüm ancak gene bir hayal kırıklığı. Bense körüklerin orijinalleri ile değişimleri, körüklerdeki yağların yenilenmesi hepsi dahil 350 tl gibi bir fiyat ödedim. Ancak şunu da belirtmeliyim ki, araçlarınız 100. 000 km'lere geldiyse aksların bakımını asla ihmal etmeyin.

Sonuç: Araçlarımız gerçekten sorunsuz ve sağlam ancak bu servislerle ileride gene Kia tercih eder miyim bilmiyorum. Artı parçalar pahalı, servis bedelleri pahalı.6 yıldır ceed kullanıyorum garantiden değişen tek parça arabanın tavanındaki ön aydınlatma oldu. Bizi kurtaran bişi varsa o da araçların sorunsuzluğu.

Muhammed41

New member
Bende yeni biniyorum benimde aracim 2017 consetplus manuel bakimlari olsun parcasi gercekten pahali vede garanti disi degistirebikecegimiz acaba hangi yonleri var